Skocz do zawartości

Jak wybrac rower?

Dafor

Rekomendowane odpowiedzi

Te rowery w marywns wcale nie są takie tanie
Oglądałem i stwierdzam że zwyczajnie się nie opłaca lub trzeba dobrze poszukać
Widziałem rower za 4000 z hamplami które były warte 200 ziko
Specyfikacja ich czasami to tak jak by dziecko składało klocki bez instrukcji

Witam wszystkich. W tematyce rowerowej jestem kompletnie zielony. Chcę zakupić rower, który będzie mi służył do dojazdów do pracy jak zarówno do wypadów za miasto. Tereny zróżnicowane, ale nie ekstremalne ( szosy, szutry, lasy, górki dołki itp.). Po obejrzeniu wielu filmów i przeczytaniu paru artykułów stwierdziłem, że chyba najlepszym rozwiązaniem będzie gravel. Cena do Max 5000 zł. Tylko, że im więcej oglądam filmików i porad tym większy mam problem z wyborem. O o osprzecie nie mam zielonego pojęcia, dlatego narazie nie w tajemniczą się bo nigdy nie kupię żadnego roweru. Dlatego przychodzę do was po poradę. Czy to naprawdę ma być gravel?? Czy coś innego?? Jakieś modele?? Myślę nad Merida silex 200. Moze jest cos tanszego i bardziej godnego na uwagę. Pomóżcie proszę🙂

Może  u mnie będzie jak wyżej, chętnie jeżdżę w każdych warunkach ale lubię szybciej na gładkim i w miarę niewymagającym terenie. Lubię też czasem pojeździć dość długo dla zwykłej przyjemności. Chciałbym coś w miarę uniwersalnego by do pracy też dojechać. Według wszelkich obliczeń wypada na gravela. Po kilkutygodniowym researchu  widzę że mogę byc w znienawidzonej grupie tzw. trendów nikomu niepotrzebnych. No ale zawsze gdzieś tam w niszy byłem 😁 Zupełnie nie znam się na tych nowych technologiach więc proszę o konkretne porady. Co mógłbym rozważać w moich preferencjach w budżecie jak wyżej (jakby co żona nie wie ile chcę wydać na rower🤣)? Są jakieś alternatywy? Zawsze miałem odchyły do jazdy poza asfaltem, w domu nie miałem z tym problemów, odkąd mieszkam w bardziej betonowych warunkach muszę się liczyć też z wygodnym i komfortowym poruszaniem się po asfalcie. Jeśli gdzieś pominąłem jakiś temat to prosiłbym tylko o linka, poradzę sobie (jeszcze nie znam dobrze forum).

Wydanie 3, 4 czy 5 tysięcy na rzecz o, której nie ma się zielonego pojęcia trochę mija się z celem. Na pierwszy rower do wszystkiego polecam kupić MTB albo Cross. Teoretycznie rower typu Cross jest lepszy na asfalt i lekki teren. Z kolei MTB poradzi sobie w każdym terenie, nawet na jakiś korzeniach ale bez jazdy wyczynowej i oczywiście będzie wolniejszy na asfalcie. Jak zaczynacie przygodę to omijajcie rowery z geometriami sportowymi czy to będzie gravel czy MTB.

@cicho_ma Na forum jest temat z gravelami do 5tys i tam najlepiej szukać pomocy bo więcej osób siedzących w temacie obserwuje tamten wątek. Na pewno nie szukaj gravela zabawowego tylko bardziej o geometrii endurance. Ludzie chwalą Mariny, ja osobiście mogę polecić Cuba.

@P2501 Kup krosa za około 2tys złoty. Jak złapiesz bakcyla to sam będziesz wiedział jaki rower potrzebujesz i wtedy wydaj te 5 tys na maszynę. Rowery w przedziale 2-4 tys często mają coś fajnego zainstalowane ale nadal znajduje się kompromisy np. widelec na sprężynie a nie powietrzy albo klasyczny zacisk QR zamiast sztywnej osi. Kupując rower w przedziale 2tys dostaniesz rower z niższej pułki ale będzie jeździł i nie będzie tam części, która niepotrzebnie zawyża ceny a faktycznie nie wnosi to nic to jazdy bo reszta komponentów jest słaba.

15 godzin temu, Yan napisał:

Wydanie 3, 4 czy 5 tysięcy na rzecz o, której nie ma się zielonego pojęcia trochę mija się z celem. Na pierwszy rower do wszystkiego polecam kupić MTB albo Cross. Teoretycznie rower typu Cross jest lepszy na asfalt i lekki teren. Z kolei MTB poradzi sobie w każdym terenie, nawet na jakiś korzeniach ale bez jazdy wyczynowej i oczywiście będzie wolniejszy na asfalcie. Jak zaczynacie przygodę to omijajcie rowery z geometriami sportowymi czy to będzie gravel czy MTB.

@cicho_ma Na forum jest temat z gravelami do 5tys i tam najlepiej szukać pomocy bo więcej osób siedzących w temacie obserwuje tamten wątek. Na pewno nie szukaj gravela zabawowego tylko bardziej o geometrii endurance. Ludzie chwalą Mariny, ja osobiście mogę polecić Cuba.

@P2501 Kup krosa za około 2tys złoty. Jak złapiesz bakcyla to sam będziesz wiedział jaki rower potrzebujesz i wtedy wydaj te 5 tys na maszynę. Rowery w przedziale 2-4 tys często mają coś fajnego zainstalowane ale nadal znajduje się kompromisy np. widelec na sprężynie a nie powietrzy albo klasyczny zacisk QR zamiast sztywnej osi. Kupując rower w przedziale 2tys dostaniesz rower z niższej pułki ale będzie jeździł i nie będzie tam części, która niepotrzebnie zawyża ceny a faktycznie nie wnosi to nic to jazdy bo reszta komponentów jest słaba.

No faktycznie może i masz rację. Aczkolwiek w danej sytuacji i zamkniętymi sklepami chciałem zrobić zakup on-line.  W przyszłym tygodniu będę w pl to może uda mi się coś przetestować. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Jeżdżąc głównie po mieście wolę szybszy rower. Nie chcę pakować pieniędzy w próby, mniej więcej wiem na czym mi obecnie zależy, cross/gravel na co dzień, dłuższe trasy zróżnicowane. Nie chcę czegoś taniego, co mi się rozsypie po krótkim czasie. Jak na razie rozważam Meridy Cyclo Cross 300 lub Silex 200. Mogę i używkę kupić. Da się w Warszawie przymierzyć obecnie takie rowery?

Komponentom bardziej szkodzi brak serwisu i niewłaściwe użytkowanie. Poza najtańszymi Shimano typu Turney reszta komponentów jest godna polecenia.

Meridy Cyclo Cross 300 to nie jest gravel i może być problem z dłuższymi trasami. Szukaj czegoś z wygodną pozycją jak nie miałeś do tej pory styczności z rowerem szosowym. Osobiście posiadam rower przełajowy i bez wymiany mostka albo wyćwiczenia ciała jazda bywa bolesna.

Te Meridy są na zdjęciach bez pedałów. Masy też są bez nich podawane. Mniemam że trzeba je dokupić osobno. Jaki kierunek musiałbym obrać przy użytkowaniu przeważnie ulicznym z lekkim skrętem w teren? Buty wole tradycyjne, wygodne, uniwersalne.

W dniu 31.01.2018 o 18:14, Dafor napisał:
Chcialbym kupic nowy rower i gdy szukam to nie bardzo wiem na co zwracac uwage by nie kupic czegos slabego. Starałem sie jakos poradzić na forach ale raczej sam wolalbym wiedzieć co i jak i wtedy wybrac. Moglby mi ktos powiedziec mniej wiecej co powinien miec rower ktorego warto kupic a jakie czesci raczej omijac. 

Dużo Ci się pokryje 1:1 - https://pawellipiec.pl/2020/04/jak-wybrac-najlepszy-rower-gravelowy/

Moim zdaniem dobrze jest wybrać sie do jakiegos sklepu stacjonarnego oraz zobaczyć dany model na zywo. Albo przynajmnie pokrewny model. Sam trochę obawialbym sie kupowac jedynie przez internet bez chociażby pewnej orientacji jak dany model wyglada. Dobrze jest sobie usiąść oraz zobaczyć czy będziemy się na nim dobrze czuli. Wiadomo, ze sklepy internetowe dają możliwość zwrotu roweru bez podania przyczyny ale jest to problematyczne oraz niewygodne ( jest to dosc spory gabaryt).

No i sam czesto korzystam z porównywarek cenowych jak rownież ze stron z kuponami rabatowymi aby poszukać promocji.  Polecam zajrzeć sobie na stronę Coupondojo. Sporo na niej takich promocji. 

Edytowane przez tomekwck

Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat rowerów elektrycznych. Sama mam problemy z kolanami i zastanawiałam się właśnie nad zakupem takiego modelu. W oko wpadł mi rower E-bike ROVE E+ z oferty sklepu www.ekspert-sport.pl. Z tego co widzę posiadają także możliwość negocjacji ceny. Co o tym sądzicie?

W dniu 31.01.2018 o 18:14, Dafor napisał:

Chcialbym kupic nowy rower i gdy szukam to nie bardzo wiem na co zwracac uwage by nie kupic czegos slabego. Starałem sie jakos poradzić na forach ale raczej sam wolalbym wiedzieć co i jak i wtedy wybrac. Moglby mi ktos powiedziec mniej wiecej co powinien miec rower ktorego warto kupic a jakie czesci raczej omijac. 

Ja polecam firmę Kross, bardzo uniwersalne rowery z dobrym osprzętem i zawieszeniem, tutaj masz kilka modeli które spasują ci w zależności od budżetu https://www.sklepbiker.pl/kategoria-produktu/rowery-kross/