Skocz do zawartości

Liczniki Lezyne GPS


mariusz m.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Planuję zakup nowego smartfona i rozważam też Huawei P40 lite. Jak wiadomo, ze względu na wojenkę handlową nie ma on gógla. Pytanie czy ktoś z mających Lezyne ma jakikolwiek tel Huaweia bez owych usług sparowany z L?

Odnośnik do komentarza

Kilka postów wyżej było. Ze swej strony dodam, że moja opaska HRM z Deca albo już się psuje dokumentnie albo w ogóle ma problemy z BT, po jakimś czasie zrywa połączenie i nie chce odzyskać. Po ant+ bez problemów. Ale z drugiej strony na trenażerze w połączeniu z kompem po ant+ też ostatnio mam problemy by utrzymać połączenie. Następna jaką kupię to pewnie będzie Meilan.

Odnośnik do komentarza

@Mar24predkości od majfrenda i jest ok jak narazie. Opaskę miałem sigmy na B, ale padła po połowie sezonu 🤷 jak i wcześniejszy licznik też od S 🙊... Aby nie gnębić totalnie S to stary pulsometr z zegarkiem działa do tej pory, ale opaska nieprzydatna bo ma jakiś indywidualne kodowanie.

Obecnie mam opaskę Wahoo na ant+ i B. Ant+ idzie do lezyne a B do suunto 😊👌

Odnośnik do komentarza

Ja mam zestaw HR loaded czyli z opaską tętna i czujnikiem prędkości / kadencji. Na marginesie będę sprzedawał cały zestaw. Całośc spisuje się dobrze. Po kilku miesiącach pas hr zaczął drenować baterię i wymienili mi na nowy. Nowy ma przejechane może 10h i jest ok - trzyma dobrze

Odnośnik do komentarza

Warto kupić lezyne mega xl do prowadzenia na wcześniej przygotowanych mapach i zapisu trasy ? Jakie minusy tego licznika ?
Jeżdżę praktycznie 90% teren

Edytowane przez Mar24
Odnośnik do komentarza

To zależy jak dokładne są mapy w twojej okolicy. Porównywałem z Wahoo u kolegi i wszystko wygląda tak samo. W Brytonie pewnie też. Czasem nie ma jakichś ścieżek ale nie wiem do końca z czego to wynika bo na mapach OSM na kompie są.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Mar24 napisał:

Warto kupić lezyne mega xl do prowadzenia na wcześniej przygotowanych mapach i zapisu trasy ? Jakie minusy tego licznika ?
Jeżdżę praktycznie 90% teren

Minusy - to zależy co masz teraz. Nic nie jest idealne.

Mega XL (nie C) mam od paru tygodni. Od jakiś 2 lat nam Sigma rox11.

W teren jest fajny. Jak telepie to wciąż widać.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Motke napisał:

Minusy - to zależy co masz teraz. Nic nie jest idealne.

Mega XL (nie C) mam od paru tygodni. Od jakiś 2 lat nam Sigma rox11.

W teren jest fajny. Jak telepie to wciąż widać.

To będzie pierwsza nawigacja
Myślałem nad garminem 530 lecz szkoda mi tyle kasy bo chce kupić jeszcze zegarek sportowy

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Mar24 napisał:

To będzie pierwsza nawigacja
Myślałem nad garminem 530 lecz szkoda mi tyle kasy bo chce kupić jeszcze zegarek sportowy

@Mar24po roku użytkowania mogę polecić.

Co do map, to nie było to moim priorytetem i raczej z tego nie korzystam, więc i nie mogę doradzać, jedynie jak zmieniłem kiedyś trasę i byłem w terenie nieznanym dla siebie 2 krokami wgrałem z telefonu powrót do domu i było ok. Dodatkowo że 2 razy testowałem TbT i też było ok, można było wszystko wcześniej sobie zaplanować. Aczkolwiek znając trasę specjalnie pojechałem inaczej to wtedy na siłę starał się mnie cofnąć zamiast przeliczyć na nowo. No nie jest to Google maps.

Na plus: 

bateria oraz widoczność!!!  Od 15% w dół działa mi jeszcze jakieś min 5h. 

Uchwyt niegroźne mu trudne warunki MTB, gdzie znam parę osób co straciły G na wyścigu oraz które nie biorą swojego W z podobnych względów.

 

 

Sparowanie proste, cena też ok w porównaniu z G i W. 

Swego czasu zanim kupiłem suunto biegałem z licznikiem w kieszeni i też wszystko ok.

Parę innych rzeczy było wypisanych wcześniej w postach.

Edytowane przez Dejv084
Odnośnik do komentarza



.... Aczkolwiek znając trasę specjalnie pojechałem inaczej to wtedy na siłę starał się mnie cofnąć zamiast przeliczyć na nowo.


Dziwne, zrobiłem ostatnio podobnie i po 100m wyskoczyło info żeby przytrzymać enter 2s i przeliczy na nowo. I tak zrobiłem.
Może nie miałeś polaczenia z telefonem albo chwilowo telefon nie miał z Internetem i stąd brak przeliczania

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Genzo napisał:


 

 


Dziwne, zrobiłem ostatnio podobnie i po 100m wyskoczyło info żeby przytrzymać enter 2s i przeliczy na nowo. I tak zrobiłem.
Może nie miałeś polaczenia z telefonem albo chwilowo telefon nie miał z Internetem i stąd brak przeliczania

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

 

Może to weszło z jakimiś poprawkami, których w ciągu roku było kilka. Ta sytuacja miała miejsce w kwietniu 2019, uruchomiłem to testowo na początku przygód z komputerkiem L 🙆🤦

Odnośnik do komentarza

Niedawno ukazała się aktualizacja ALLY v2 i jedno co na wielki plus to współpraca z Komoot . Sprawdzałem i działa. Oprócz tego zmiana czcionki, ikonek i pewnie coś tam jeszcze. Jest też nowe oprogramowanie dla liczników.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.04.2020 o 12:08, Medzamir napisał:

Niedawno ukazała się aktualizacja ALLY v2 i jedno co na wielki plus to współpraca z Komoot emoji3.png. Sprawdzałem i działa. Oprócz tego zmiana czcionki, ikonek i pewnie coś tam jeszcze. Jest też nowe oprogramowanie dla liczników.

Czy możesz napisać którą wersję masz i na czym polega współpraca z Komoot?

Ja mam wersję 4.302. Data aktualizacji: 13 styczeń 2020. Nie widzę opcji połączenia z Komoot.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Genzo napisał:

Czy możesz napisać którą wersję masz i na czym polega współpraca z Komoot?

Ja mam wersję 4.302. Data aktualizacji: 13 styczeń 2020. Nie widzę opcji połączenia z Komoot.

W aplikacji lezyne gos ally pojawiła się zakładka Komoot Tours, po kliknięciu pojawiają się m.in. trasy zaplanowane w komoot, wybierasz i nawigujesz.  

lezyne_01.jpg lezyne_03.jpg lezyne_02.jpg

Wersja aplikacji 4.357, firmware w liczniku (mega xl) 13.88

Edytowane przez chilika
Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc. mój sklep nie widzi aktualizacji. pomogło wpisanie się na listę beta testerów tej aplikacji. teraz mam wersję 4.363 beta. Jest Komoot.

Jako, że nie używałem go wcześniej to teraz kolejne pytanie: 

zaplanowałem testową trasę. Próbując ją uruchomić w Lezyne Ally V2 wyskakuje informacja: The Komoot Tour you selected i currently locked. To proceed, please visit Komoot to unlock this Tour.

Czy możecie wytłumaczyć co muszę zrobić? czy chodzi o odblokowanie regionu? jeśli tak, to niewielki ten region do odblokowania. Zmiana zaplanowanej trasy z prywatnej na publiczną nie pomogła.

 

Edytowane przez Genzo
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...