Skocz do zawartości

Fox transfer - delikatnie luz.

Mwawe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Mam pytanie odnosnie sztycy regulowanej Fox Transfer z powloka Kashima.

Czy wszystkie one posiadaja luz lewo, prawo? Na samej sztycy tego nie czuc. Po zamontowaniu jej w rurze podsiodlowej i zalozeniu siodelka, czuc delikatny luz na sztycy i siodelko rusza sie lewo-prawo jakies 5mm.

Czy to normalne?

Pozdrawiam 

Michał 

Nie posiadam takowej, lecz dość długo zastanawiałem się nad zakupem myk-myk'a. Wybór od razu padł na Fox Transfer (ze względu na niską awaryjność) lub BikeYoke Revive (ze względu na obłędny zawór revive). Przy wyborze sugerowałem się wszystkimi możliwymi porównaniami, rankingami, testami, wpisami na forach użytkowników i niestety właściciele Transferów informowali o występujących luzach. Dla mnie w sztycy za takie pieniądze jest to nieakceptowalne, dlatego wybór padł na BikeYoke II gen. 160 mm - żadnych luzów.

P.S.: Tak z ciekawości.. co kierowało Tobą przy wyborze akurat sztycy z kasią? 

Edytowane przez Reset
Godzinę temu, Reset napisał:

P.S.: Tak z ciekawości.. co kierowało Tobą przy wyborze akurat sztycy z kasią? 

Cena i niska awaryjność 😊.

Udało mi się kupić sztyce nowiutką z manetka w cenie podobnej jak BikeYoke.

2 minuty temu, Mwawe napisał:

Dzięki. Kolorek kolorkiem ale jak ładnie działa😁

No tylko ten luz... tak jak pisałem, ja pod tym względem jestem pedantyczny. Jak mi BikeYoke załapie minimalny luzik (up/down) to od razu używam zaworu Revive ¬¬ (na razie zdażyło mi się go użyć dwa razy. Jak przyszła była lekko zapowietrzona i raz jak dość dużo nią majtałem przy wyciąganiu).

No rozumiem.

Tylko chciałem się upewnić czy to przypadłość mojego złotka 😁 czy ogólna bolączka? 

Mam ją w rowerze do XC i robiąc podjazdy sam luz mi nie przeszkadza, tylko pod pieluchą czuć stukanie... Niby nic ale czuć 😁

Poza tym genialna sprawa i najlepszy upgrade jaki do tej pory sprawiłem maszynie..

@Mwawe Jestem uzytkownikiem tej sztycy - dokładnie FOX Transfer 150 Factory Kashima 2018 wersja Internal. Minimalny luz obrotowy lewo prawo (2 - 3 mm) to normalna sprawa, zgodna z zasada działania tej sztycy. Tutaj masz przydatny artykuł od serwisu: http://www.wichuworkshop.pl/sztyce-regulowane/najczestsze-awarie-w-sztycach-regulowanych/

Edytowane przez kamykMTB
  • Lubię to! 1

Witajcie.

Dzisiaj również zainstalowałem sztyce fox-a wersja 2018, i na początku luzu, o którym pisze Mwawe nie miałem. Wystarczyło przejechać kilkaset metrów i podczas delikatnej regulacji siodełka góra/dół zauważyłem wspomniany wyżej luz. 

Nie wiem jak to będzie odczuwalne podczas jazdy po płaskim, a przede wszystkim na podjazdach ale jeśli będzie czuć jakikolwiek dyskomfort (trochę nie trafione słowo, ale nie wiem jak nazwać inaczej wkurzenie, że coś jest nie tak) to osobiście uważam, że ta sztycy to bubel. Obym się mylił. 

8 godzin temu, bmarek napisał:

Witajcie.

Dzisiaj również zainstalowałem sztyce fox-a wersja 2018, i na początku luzu, o którym pisze Mwawe nie miałem. Wystarczyło przejechać kilkaset metrów i podczas delikatnej regulacji siodełka góra/dół zauważyłem wspomniany wyżej luz. 

Nie wiem jak to będzie odczuwalne podczas jazdy po płaskim, a przede wszystkim na podjazdach ale jeśli będzie czuć jakikolwiek dyskomfort (trochę nie trafione słowo, ale nie wiem jak nazwać inaczej wkurzenie, że coś jest nie tak) to osobiście uważam, że ta sztycy to bubel. Obym się mylił. 

Czemu bubel? Wszyscy piszą że ten model tak po prostu ma. Generalnie nie jest tak bardzo dokuczliwe. Można z tym żyć 😂 

Ja chciałem się tylko upewnić, czy to moja sztuka tak ma czy ogólna "wada" 😊

Bubel bo myślę podobnie jak kolega Reset, za takie pieniądze nie powinno być takich luzów.
Co do kwestii działania i prostoty montażu to przyznam - bajka, jakość wykonania również bdb.
Dzisiaj mam zamiar przetestować sztycę dokładniej. Wypad na Klimczok z Bielska-Białej także i po równym jak i na podjeździe ocenię
czy luz będzie jakoś przeszkadzał.
PS: Mwawe czy nakładałeś na dolną część sztycy jakąś pastę montażową, np; od Canyon-a lub podobną?

2 minuty temu, bmarek napisał:

PS: Mwawe czy nakładałeś na dolną część sztycy jakąś pastę montażową, np; od Canyon-a lub podobną?

Nie, nic

Dnia 1.02.2018 o 08:50, bmarek napisał:

Bubel bo myślę podobnie jak kolega Reset, za takie pieniądze nie powinno być takich luzów.
Co do kwestii działania i prostoty montażu to przyznam - bajka, jakość wykonania również bdb.
Dzisiaj mam zamiar przetestować sztycę dokładniej. Wypad na Klimczok z Bielska-Białej także i po równym jak i na podjeździe ocenię
czy luz będzie jakoś przeszkadzał.

I jak tam z tym luzem? Zaczynam się rozglądać za sztycą regulowaną, ale jak już mam wydać tyle hajsu, to wolałabym mieć produkt bez wad. Fox z powłoką Kashima bardzo mi się podoba, ale gdybym miała czuć jakieś luzy pod kuprem, to by mnie chyba trafiło na miejscu. 

1 minutę temu, Sziva napisał:

I jak tam z tym luzem? Zaczynam się rozglądać za sztycą regulowaną, ale jak już mam wydać tyle hajsu, to wolałabym mieć produkt bez wad. Fox z powłoką Kashima bardzo mi się podoba, ale gdybym miała czuć jakieś luzy pod kuprem, to by mnie chyba trafiło na miejscu. 

Ja wciąż polecam BikeYoke :) 

18 minut temu, Sziva napisał:

Widziałam, tez bardzo mi się podoba, ale w mojej ramie mogę mieć tylko przewód zewnętrzny :( 

Niekoniecznie. Ja też miałem taki dylemat i zdecydowałem się na wywiercenie otworu w ramie. Do tego 3 uchwyty do pancerza.

Działa super!

Teraz, Sziva napisał:

Tak.

A jaka dokładnie ta rama?

To wydaje mi się że powinna przejść nad supportem bez żadnych problemów.

Jedynie w miejscu przy główce potrzebny będzie otwór, mniej wiecej w okolicach oryginalnych otworów, tak jak przy wewnętrznym prowadzeniu przewodów (o ile nie ma już oryginałów, np do przedniej przerzutki)

Swoją decyzję odparłem na rozmowie z panem, który robi ramy karbonowe. Stwierdził że w żadnen sposób nie powinno to wpłynąć na sztywność, ani wytrzymałość ramy, tym bardziej że widziałem surową ramę karbonowa i w niej też otwory były wiercone.  

Po przejechaniu ok 50km na sztycy Fox-a stwierdzam, że ten luz w żadnym stopniu nie przeszkadza.
Nie czuć żadnego przesuwania itp; zarówno podczas jazdy pod górę jak i po płaskim terenie.

Co do samego użytkowania to za dużo nie mam do powiedzenia, pewnie po jakimś czasie coś się pojawi.

Andrzej Sawicki

Pod żadnym pozorem nie należy wiercić w ramie z włókna węglowego. Wszelkie otwory w tym materiale muszą być specjalnie zabezpieczone od wewnątrz przed wodą, a często też wzmocnione. Zrobisz sobie małą dziurkę i może zacząć się rozwarstwiać, a długo tego nie zauważysz.

• Lubię to! 1