Skocz do zawartości

Jaki smartfon dla rowerzysty

Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Korposzczur
5 godzin temu, Piotr78 napisał:

Nie wiem jak xiaomi, ale huawei ma lipny gps. Pytanie jeszcze czy potrzebny Ci do nawigacji czy Stravy ( segmenty ).

Wszystkie Huawei czy któryś konkretny model? Potrzebny mi do nawigacji (Google Maps, OSM) i do Stravy (segmenty, dystans, prędkość, dokładny zapis trasy).

6 godzin temu, Motke napisał:

Ciekawe. Jakoś wcale tym się nie chwalą. A to byłaby jakaś tańsza alternatywa.

Mam jednak uprzedzenia do Xiaomi. Może się poprawili, ale w starszych modelach GPS nie działał najlepiej.

10 godzin temu, leszcz napisał:

Używka S8. Petarda. Mam od roku

Być może zdecyduję się właśnie na samsunga S8 lub S9. Cena S10 to przesada. A co myślicie o serii A (np. A50, A70)? Używa ktoś? Specyfikacja podobna do flagowców, ale podobno te modele mają wiele niedoróbek. Zależy mi szczególnie na GPS i aparacie.

Co do ANT+, to może nie jest konieczny. Chyba wszystkie czujniki, jakich używam, obsługują także Bluetooth LE (znany też jako Bluetooth Smart).

5 godzin temu, Korposzczur napisał:

Wszystkie Huawei czy któryś konkretny model?

Nie pamiętam teraz adresu, ale jest strona gdzie testują gps w telefonach i P8/ P8lite oraz P9/P9lite ( starsze już modele - przy czym wersje bez  "lite" to flagowce ) mialy slaby GPS. Sam miałem do niedawna P8 bez lite  i potwierdzam. Czasami, a czasami dość często nie zapisywał segmentów bo niby jechałem odcinki obok trasy , ścinałem zakręty. itp. Porównałem nawet do starszego średniaka Samsunga model  Xcover4 i z nim było lepiej. ( te same trasy ) Porównywałem zapisany ślad do śladu kolegi z zegarkiem garmin fenix 5 i u niego było o wiele lepiej ( nie tylko segmentów nie gubił, ale i każde małe wzniesienie, hopka było odwzorowane dokładniej w śladzie )  Do nawigacji to bez problemu i z ciut gorszym GPS.

/edit

Tu poszukaj info o gps konkretnego modelu :

https://www.notebookcheck.net/Review-Samsung-Galaxy-S4-GT-I9505-Smartphone.92829.0.html

Edytowane przez Piotr78

Huawei P30 Pro ma bardzo dobry GPS.

Porównywałem w ub roku  ślady  Samsunga Galaxy s5+  z licznikami Garmin Edge 830 i Wahoo Bolt w trudnych warunkach ( test robiony przeze mnie)  i S5 wypadł zdecydowanie najlepiej, wręcz wzorowo.

W dniu 16.02.2020 o 19:03, Motke napisał:

Ciekawe. Jakoś wcale tym się nie chwalą. A to byłaby jakaś tańsza alternatywa.

Nie ma tego w opisach. Ale mój Redmi Note 4 to jak dotąd jedyny telefon w którym miałem ANT+

W dniu 16.02.2020 o 19:20, Piotr78 napisał:

Nie wiem jak xiaomi, ale huawei ma lipny gps. Pytanie jeszcze czy potrzebny Ci do nawigacji czy Stravy ( segmenty ).

Xiaomi też ma taki se. W Niderlandach wszystkie mapy w mieście miałem obrócone o 90°

Trudno stwierdzić jednoznacznie. Fakty są takie, że

każdy z nas ma trochę inne zapotrzebowanie, wymagania jeżeli chodzi o smartfony, jeżeli chodzi o funkcjonalności. Z pewnością będzie to telefon oparty na systemie Android. Nie bez znaczenia jest również jego szybkość. Dobrze, gdy jest szybki, a więc składa się z dobrych podzespołów.

Kolejna kwestia, to aplikacje - najlepiej pobierać z autoryzowanego sklepu Google, które zostały zbadane, zweryfikowane i są bezpieczne.

Jeżeli chodzi o rachunki bankowe i aplikacje, to proponuję sprawdzić jeszcze np tutaj: https://www.konto-studenckie.pl/

Edytowane przez zubron
1 godzinę temu, zubron napisał:

Trudno stwierdzić jednoznacznie. Fakty są takie, że

każdy z nas ma trochę inne zapotrzebowanie, wymagania jeżeli chodzi o smartfony, jeżeli chodzi o funkcjonalności. Z pewnością będzie to telefon oparty na systemie Android. Nie bez znaczenia jest również jego szybkość. Dobrze, gdy jest szybki, a więc składa się z dobrych podzespołów.

Kolejna kwestia, to aplikacje - najlepiej pobierać z autoryzowanego sklepu Google, które zostały zbadane, zweryfikowane i są bezpieczne.

Mądrego to miło posłuchać...

• Lubię to! 2

To ja może dodam coś od siebie jako ciekawostkę jak zrobić coś z niczego

Stary Xiaomi Redmi Note 3 przerobiony na nawigacje rowerową. Wszystkie otwory i szpary uszczelnione rozcieńczonym silikonem i/lub folią samoprzylepną. Adapter magnetyczny do ładowania uszczelniony silikonem. 

Telefon skonfigurowany tak że spokojnie 15-16h pracuje z włączonym ekranem, GPS, bluetooth i uruchomionym Locus Map i Tidal (usunięte WSZYSTKIE zbędne aplikacje, dzięki ROOT zamrożone wszystkie zbędne usługi). W czasie pracy oczywiście zero Wifi, LTE (Locus ma świetne mapy offline i przy odpowiednim skonfigurowania również nawigację nie wymagającą sieci).

Żal było nie używać bo w porównaniu z moimi wcześniejszymi i późniejszymi telefonami Redmi cechuje wzorcowy GPS jeśli chodzi o dokładność i szybkość reakcji na zmiany prędkości i gwałtowne manewry. 

IMG-20200611-132100-2.jpg

Edytowane przez Ryba001

Mi się ogólnie smartphony się nie psują, kupuje z reguły takie pomiędzy 1500-2000 zl, mimo że rzucam nimi jak szalona czasami  Za to moja mama kupiła niedawno Xiaomi za 600 zł i jej się psuje od początku, ale to może być tylko przypadek. Korzystam raczej z mniejszych marek, teraz mam HTC, wcześniej ASUSa i było wszystko w najlepszym porządku, zero awarii. Mój HTC ma teraz już ponad 3 lata, a oprócz dwóch rys na ekranie i lekkich obić obudowy jest prawie jak nowy. No ale może dlatego, ze kupuje porządne etui. 

https://babaco.store/etui-na-telefon

Zerknij sobie na stronę. 

Edytowane przez ntr