Skocz do zawartości

Accent Nodkapp (2017) - DIABOŁ


ahaja

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie szperam po obręczach. Znalazłem kilka i tu pytanie:

Czy te 2 i 3 (Rigida) będą bardziej nadawać się pod tubeless od tej 1 (Accent) z racji bardziej zawiniętej krawędzi? Czy tu chodzi o coś jeszcze innego?

accent airplane.jpg ryde taurus 19.jpg rigida taurus 21.jpg
Odnośnik do komentarza

Ostatnimi czasy do szału doprowadzało mnie zasyfienie napędu po jeździe błotnej. Nie, żeby coś przestało działać czy przerzucać ale ilość piachu, błota była zbyt duża jak dla mnie ... stąd ...

Podjechałem do Decathlonu i kupiłem te namiastki błotników za 11,90 czy coś. Wróciłem, przyciąłem by nie kolidowało z pracą łańcucha i przerzutki i założyłem na opaskach.

Wczoraj runda z Juniorem po laskach, błockach etc ... i efekt na zdjęciach - napęd czysty. Polecam.

3.jpg 2.jpg 1.jpg
Odnośnik do komentarza

W wartościach bezwzględnych nie. :-) Jednak w porównaniu do tego co miałem to tak - wtedy jak wracałem nie widać było przedniej przerzutki, jakby nie istniała ...

Łańcuch teraz mam również czystszy. Tego pierdolnika nie muszę demontować jak się zrobi ciepło i sucho a Zefala z tyłu zdejmę w 30 sekund.

W sumie to się dziwię, że żaden producent czegoś takiego nie wykoncypował ...

Na 'przodek' poszperam również za Zefalem coby na korbkę nie leciało.

 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

To jeszcze ładniej i bez przycinania. U Ciebie łatwiej bo masz wahacz, rury lecą niżej. Najważniejsze, że działa dobrze.

Jeśli zmienię opony na grubsze to trza będzie przerobić lekko, bo miejsca będzie mniej.

Odnośnik do komentarza

Jako, że wicher duje to trza było coś porobić ...

- szybkozamykacze poszły do pudełka a zastąpiły je ośki na imbus.

Nie wiem dlaczego, ale po tej zmianie musiałem dość mocno przeregulować tylną przerzutkę bo mi łańcuch zlatywał na szprychy ... ciekawe.

- zmieniłem sobie średni i mały blat na 36 i 26. Stary pozostał 44. Niby miało wszystko hulać, ale nie. Okazało się, ze wózek trzeba było zacnie podnieśc o prawie 2cm do góry - dopiero wtedy wrzucała na duży blat.

Przestanie wiać to potestuję.

Odnośnik do komentarza

No to drogą kupna 'zanabyłem' Race Kingi 29x2.2 z nadzieją, że wejdą. Z przodem nie było kłopotów ... ale z tyłem i owszem. Nieco musiałem 'pocienkować' łącznik i zeszlifować nitonakrętki. Weszło. :-)

Brzydki się teraz ten sprzęt zrobił jak ... BMW'e Sahara ... ;-)

Jak jutro aura pozwoli to kulnę się na jakieś igliwie ...

-----------------------------------------------------------------------------------------

Ano i po teście małym, rodzinnym.

Wszystko pracuje bardzo dobrze, nic nie obciera. Te Race Kingi toczą się zadziwiająco lekko, łatwo się przyspiesza mimo, że to tylko wersja drut.

Za godzinkę jadę w las ...

IMG_20180330_134108.jpg

IMG_20180330_134120.jpg

IMG_20180330_134130.jpg

IMG_20180330_134140.jpg

Edytowane przez ahaja
Odnośnik do komentarza

Onegdaj, kiedy to ważyłem 82kg to bym się zastanawiał ... ale teraz, niecałe 20kg mniej nie za bardzo się martwię.

W sumie usunąłem wystający nit i lekko przeszlifowałem - nie wycinałem rurki.

28 czyli 700x47 mam już Schwalbe Smart Samy. Po założeniu szerszych jeździ mi się o wiele lepiej, wygodniej, pewniej w terenie.

Odnośnik do komentarza

Ano na początku miał to być zgrabny 'sportster' ... ale wpadłem w terenową jazdę, stąd zmiany.

Postaram się to jakoś zabezpieczyć. Może jakiś lakier, naklejka...

Nie no, teraz klocki nie obcierają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...