Skocz do zawartości

korba shimano deore


lary84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie korby Shimano deore dostępnej w sieci sklepów decathlon, czy ta korba różni się czymś od takiej skupionej w normalnym sklepie rowerowym ? Zaskakuje dość niska cena a że mój sport wydaje ostatnio dziwne odgłosy przymierzam się do wymiany, dotychczas byłem posiadaczem korby na kwadrat shimano altus.

Odnośnik do komentarza

Jest to dokładnie to samo. Możliwe, że zależała się gdzieś na magazynie i stąd taka cena. Ewentualnie możesz sprawdzić po modelu, być może jest to starszy rocznik stąd taka cena.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, m4rvell0us napisał:

Napisał, że do tej pory miał korby Shimano Altus. Także powinno być OK, ta się nadaje na 8 i 9 rzędowe kasety. Poczekamy na więcej info :)

Tak do tej pory mam seryjny rower który posiada kasetę 9 rzędów oraz korbę altus 40/30/22T (unibike Fusion 2016). Teraz znowu zastanawiam się nad shimano deore ale serii już M6000 nie wiem czy warto dopłacać, będę chciał zmienić również kasetę oraz łańcuch, a w dalszej przyszłości amortyzator i koła :D 

Odnośnik do komentarza

Ta korba będzie działać z 10 rzędową kasetą, z 11 nie ze względu na zakres przerzutki, nawet z długim wózkiem i kasetą 11-40 nie pociągnie tego.

Pytanie tylko czy bedzie miało sens takie stopniowanie w 29-er ? Moim zdaniem zdecydowanie nie, nadaje się pod koła 26 cali, to w sumie kiedyś był standard, w 29-er 42 na dużym blacie to na tyle dużo że prawie tego nie uzywam, przy 3 rzędowej korbie został bym przy takim stopniowaniu blatów jak masz w tym altusie, a jak planujesz zmieniać jeszcze kasetę to raczej poszedł bym już w stronę modernizacji napędu na 2x10, więc tutaj ta korba M6000 to dobry strzał, pytanie tylko czy 36/26 czy może nieco więcej ala 38/28, korba ma stopniowanie jak w grupach SLX i XT 11 rzędowych, tak że podejrzewam że to praktycznie to samo co 2 rzędowy SLX 11s ino nieco cięższy.

Ostatecznie z 2 ręki przerzutki  deore 3\2x10 + manetki to nie jest wielki koszt (za 130 kupiłem ściągnięte manetki z nowego roweru z tylną przerzutką do mojego starego trekkinga) w czasach kiedy 1x11 jest bardzo popularny + kaseta 10s, łańcuch i korba M6000 2 rzędowa i masz bardzo ładny napęd.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, jedras napisał:

Ta korba będzie działać z 10 rzędową kasetą, z 11 nie ze względu na zakres przerzutki, nawet z długim wózkiem i kasetą 11-40 nie pociągnie tego.

Pytanie tylko czy bedzie miało sens takie stopniowanie w 29-er ? Moim zdaniem zdecydowanie nie, nadaje się pod koła 26 cali, to w sumie kiedyś był standard, w 29-er 42 na dużym blacie to na tyle dużo że prawie tego nie uzywam, przy 3 rzędowej korbie został bym przy takim stopniowaniu blatów jak masz w tym altusie, a jak planujesz zmieniać jeszcze kasetę to raczej poszedł bym już w stronę modernizacji napędu na 2x10, więc tutaj ta korba M6000 to dobry strzał, pytanie tylko czy 36/26 czy może nieco więcej ala 38/28, korba ma stopniowanie jak w grupach SLX i XT 11 rzędowych, tak że podejrzewam że to praktycznie to samo co 2 rzędowy SLX 11s ino nieco cięższy.

Ostatecznie z 2 ręki przerzutki  deore 3\2x10 + manetki to nie jest wielki koszt (za 130 kupiłem ściągnięte manetki z nowego roweru z tylną przerzutką do mojego starego trekkinga) w czasach kiedy 1x11 jest bardzo popularny + kaseta 10s, łańcuch i korba M6000 2 rzędowa i masz bardzo ładny napęd.

Jako że kaseta i łańcuch są w dobrym stanie wymieniona zostanie tylko korba tylko czy ta https://m.centrumrowerowe.pl/czesci/rowerowe-mechanizmy-korbowe/mtb-dh-fr/p,mechanizm-korbowy-deore-fc-m6000-3x10-shimano,660779.html będzie działać z resztą napędu ? przerzutka to acera m3000 kaseta hg200 9 łańcuch km x9 albo dołożyć do https://m.centrumrowerowe.pl/czesci/rowerowe-mechanizmy-korbowe/mtb-dh-fr/p,mechanizm-korbowy-slx-fc-m7000-10-3x10-40x30x22t-175mm-bez-lozysk-czarny-shimano,634566.html 

Odnośnik do komentarza
Dnia 30.09.2017 o 22:10, zibi_j1 napisał:

Myślisz że da radę to z 10s?

Oj... Da. Wiem bo mam :P

Dnia 1.10.2017 o 08:47, lary84 napisał:

Tak do tej pory mam seryjny rower który posiada kasetę 9 rzędów oraz korbę altus 40/30/22T (unibike Fusion 2016). Teraz znowu zastanawiam się nad shimano deore ale serii już M6000 nie wiem czy warto dopłacać, będę chciał zmienić również kasetę oraz łańcuch, a w dalszej przyszłości amortyzator i koła :D 

Moim zdaniem nie warto dopłacać, sztywność M590 jest rewelacyjna. Pasują dowolne zębatki, ja używam tej korby w napędzie 2x10.

 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, SpiderMAN napisał:

 

Moim zdaniem nie warto dopłacać, sztywność M590 jest rewelacyjna. Pasują dowolne zębatki, ja używam tej korby w napędzie 2x10.

 

To teraz się jeszcze muszę zastanowić czy moje nogi wyrobią z takimi tarczami jest duża różnica pomiędzy tarczami 40 a 44 i 30 a 33 zęby ?? nie mam porównania a jestem świeży w temacie, i powiedzcie mi jeszcze co oznacza T w oznaczeniu tarcz np. 40/30/22T ??

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SpiderMAN napisał:

Oj... Da. Wiem bo mam :P

Moim zdaniem nie warto dopłacać, sztywność M590 jest rewelacyjna. Pasują dowolne zębatki, ja używam tej korby w napędzie 2x10.

 

No tak, ale tutaj chodzi o M6000 z 2 blatami już za około 305 zł albo 590 z 3 blatami 44/32/22 za 250 i przekładać na 2 blaty ?

Kolega ma Altusa 40/30/22T.

4 godziny temu, lary84 napisał:

Jako że kaseta i łańcuch są w dobrym stanie wymieniona zostanie tylko korba

Nie wiem czy jest sens to wymieniać już teraz, dojeździj do końca kasetę i łańcuch i dopiero wtedy przesiadka na 2x10. Tak wstawisz nową korbę 3 rzędową, potem będziesz kombinował jak tutaj wymienić blaty żeby mieć 2, nie ma sensu.

Poszukaj na spokojnie używanych manetek 3/2 na 10, potem przerzutki do tego, skończy Ci się ten napęd to kupisz kasetę, korbę i łańcuch.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza
No to zabiłes mi ćwieka... Jak to cudo da się zrobić na 2x10 to byłoby idealne... tylko ja ciągle nie wiem czy rozwijać swój rower czy go zmienić na coś innego
Można i 1x, jaki problem... Jak coś pisz PW, podpowiem, bo już ten temat mam rozpracowany.

Wysłane z mojego ctab przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
To teraz się jeszcze muszę zastanowić czy moje nogi wyrobią z takimi tarczami jest duża różnica pomiędzy tarczami 40 a 44 i 30 a 33 zęby ?? nie mam porównania a jestem świeży w temacie, i powiedzcie mi jeszcze co oznacza T w oznaczeniu tarcz np. 40/30/22T ??
 
44/32/22 to standard.
Ja teraz jeżdżę na 36/22 na tej korbie. Plus jest taki, że linia łańcucha jest lepsza na korbach pod 3x.

Wysłane z mojego ctab przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, SpiderMAN napisał:

44/32/22 to standard.
Ja teraz jeżdżę na 36/22 na tej korbie. Plus jest taki, że linia łańcucha jest lepsza na korbach pod 3x.

Wysłane z mojego ctab przy użyciu Tapatalka
 

To prawdopodobnie się skuszę na tą korbę, tylko już jej nie ma dostępności w decathlon

42 minuty temu, jedras napisał:

No tak, ale tutaj chodzi o M6000 z 2 blatami już za około 305 zł albo 590 z 3 blatami 44/32/22 za 250 i przekładać na 2 blaty ?

Kolega ma Altusa 40/30/22T.

Nie wiem czy jest sens to wymieniać już teraz, dojeździj do końca kasetę i łańcuch i dopiero wtedy przesiadka na 2x10. Tak wstawisz nową korbę 3 rzędową, potem będziesz kombinował jak tutaj wymienić blaty żeby mieć 2, nie ma sensu.

Poszukaj na spokojnie używanych manetek 3/2 na 10, potem przerzutki do tego, skończy Ci się ten napęd to kupisz kasetę, korbę i łańcuch.

Z wymianą na dwa blaty z moimi możliwościami i terenem wokół mojego miejsca zamieszkania raczej się jeszcze wstrzymam, a z suportu dochodzą niepokojące trzaski, serwis nic nie pomógł więc wolę się przygotować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...