Skocz do zawartości

rock shox xc 30 tłumik


Mateuszig

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, vdcmike napisał:

Konsteukcja tej blokady jest truwialna. Jesli nie wraca a korpus jest cały, bez pęknięć ro kwestia źle założonej spreżyny.

 tylko że ja dobrze założyłem tą sprężyne  ( jest miejsce na początek sprężyny  i tak dałem  a nawet tak była już ) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.05.2022 o 16:12, vdcmike napisał:

Generalnie zasada jest taka, że do tłumika należy nalać tyle by powierzchnia oleju sięgalą dolnego oringu tłumika kompresji (można sobie pomóc suwmiarką lub patykiem). Tam się leje 5w. Do goleni można lać 15W lub coś bardziej lepkiego 20 czy nawet 30w. Spokojnie można nalać po 7-8ml. Ale serwis to nie tylko smarowanie. Serwis co 200h to też wymiana uszczelek zarówno wewnętrznych jak i kurzowych.

 

Witam. Mam xc30 koło 29, wg manuala po numerze seryjnym powinno wejść 143ml oleju czyli 80-85mm mierzone do lustra. Weszło ok 120ml dla wymaganego poziomu. Problem w tym że tłumik kompresji wchodzi w goleń na głębokości 108mm (mierzone do oringa) czyli pardziej pasuje poziom z manuala dla XC28 - tam jest podany poziom (105-110mm). Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Rower Giant xCaliber 7.

IMG_20221106_202549.jpg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...