Skocz do zawartości

Koła szosowe dla ciezkiego 110-115 kg 600-700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kół szosowych tak jak w tytule. Koła mają być nowe gotowe lub składane.  Co proponujecie bo obecne niestety nie wytrzymują za bardzo mojej wagi. Budżet około 700 PLN ale im mniej tym lepiej oczywiście choć sądzę że to taka minimalna granicą. Waga roweru około 12 kg

Odnośnik do komentarza

Zapytaj Pana z daveo.pl czy będzie w stanie Ci pomóc. Na stronie są gotowe komplety kół, w tym jeden model poniżej 600 zł z maksymalną wagą użytkownika 110kg, ale ja kupiłem niedawno koła trekingowe które nie mają limitu wagi (w podobnej cenie), więc podejrzewam, że i pod szosę coś się da złożyć.

Odnośnik do komentarza

Witam podpinam się pod temat.

Moja waga to 99-102kg czy koła mavic aksium wytrzymają taką wagę ,rower waży 9kg ,teraz posiada oryginalne koła na 32 szprychach i w zasadzie nic złego się z nimi nie dzieje ,ale chce koła na łożyskach maszynowych ,czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych kół ?? Pozdro

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Paweł36 napisał:

chce koła na łożyskach maszynowych

Są dwie szkoły odnośnie kół na tak zwanych łożyskach maszynowych. Zanim je zakupisz proponuję zapoznaj się z obiema stronami tematu.

Odnośnik do komentarza
Witam podpinam się pod temat.
Moja waga to 99-102kg czy koła mavic aksium wytrzymają taką wagę ,rower waży 9kg ,teraz posiada oryginalne koła na 32 szprychach i w zasadzie nic złego się z nimi nie dzieje ,ale chce koła na łożyskach maszynowych ,czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych kół ?? Pozdro
Mam aksiumy w moim tribanie 520 i też ważę setkę. Zrobiłem ok 1500km na nich i jak narazie bez zarzutu kilka razy wpadłem w sporą dziurę i nic. Jak wyczytałem z katalogu mają wytrzymałość 120kg więc powinno być ok
Odnośnik do komentarza
Dnia 3.08.2017 o 15:33, GBike napisał:

Są dwie szkoły odnośnie kół na tak zwanych łożyskach maszynowych. Zanim je zakupisz proponuję zapoznaj się z obiema stronami tematu.

Co masz dokładnie na myśli??

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Paweł36 napisał:

Co masz dokładnie na myśli??

  • Pierwsza teoria głosi że łożyska maszynowe są "the best" bo trwałe, bez obsługowe i lekko się toczą. 
  • Druga teoria mówi o tym że charakterystyka obciążeń bocznych koła, całkowicie wyklucza sens stosowania łożysk maszynowych.

Ja jestem wyznawcą tej drugiej ...

Odnośnik do komentarza

Od lat używam kół na łożyskach maszynowych. Muszą nie znać tej drugiej teorii bo zawsze działały bezawaryjnie, nigdy nie miałem problemu z łożyskami. Zresztą w zasadzie wszyscy producenci kół i piast stosują głównie maszynówki, raczej nie bez powodu.

Mam Aksiumy Race, taki trochę starszy model, kupione jako używane, przejechałem na nich kilka tyś km. i są jak nowe. Żadnej centry, jak zakręcę przednim kołem, to potrafi się kręcić kilka minut. Ważę w zależności od pory roku 90-94 kg ;-)

Odnośnik do komentarza

Witam do tej pory nie kupiłem kółek do swojej szosy :) , wciąż szukam ,ostatnio pisałem ze sklepem Daveo i zaproponował mi taki zestaw :Piasty DT 370 straight pull 24h przód i 28h tył
Obręcze DT R460
Szprychy DT Champion + mosiężne srebrne nyple

Podałem im swoją wagę 99-103kg a po zimie nawet 105kg , czy ktoś używa podobny zestaw??, czy te koła nie złożą się pod moją masą ,martwi mnie ta mała ilość szprych pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

24/28 to nie tak mało. Dla porównania Fulcrumy mają 18/20 i max obciążenie 120kg :P Najwięcej moim zdaniem zależy od wytrzymałości samej obręczy. No i pamiętajmy, że w maksymalną wagę wliczony jest też rower, bagaż itd.

Odnośnik do komentarza

Mamy szeroką ofertę kół składanych, także pod potężniej zbudowanych szosowców:

https://www.rosebikes.pl/czesci-rowerowe/koła/rowery-szosowe/rowery-szosowe?sort=price_asc   piasty albo shimano albo Xtreme czyli nasza marka (często piasty novateca na łożyskach maszynowych) np taki zestaw:

https://www.rosebikes.pl/xtreme-road-wheelset-28700c-xtreme-r-490-xtreme-free-jack-shimano-339541  obciążenie max 140 km czyli kolarz + bagaż + rower 

https://www.rosebikes.pl/rose-road-wheels-28700c-rodi-airline-evo-shimano-105-5800-black-2670887  w razie awariiw czasie okresu gwarancji zwrot za darmo do firmy, 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

O ile pamiętam to waga zestawu to 1740g, nie są lekkie ale mocne ,polecam odwiedzić sklep Daveo i skontaktować się z nimi w celu doboru kół ,bardzo dobra i fachowa obsługa i cierpliwość odpowiedzi na moje maile 😉

Zestaw to :Piasty DT 370 straight pull 24h przód i 28h tył
Obręcze DT R460

Odnośnik do komentarza

Taka mała ilość szprych ? 

Obecnie mam w CAAD8mam fabryczne koła Maduxx R3.0 na 36 szprychach na tyle i przodzie. Tył często muszę centrować. Moja waga 103-106kg :) 

Paweł dzięki za odpowiedzi, skontaktuję się z Daveo, zobaczę co mi polecą.

 

Odnośnik do komentarza

Z doświadczenia swojego nie zasłyszanego przy rowerze szosowym waga w granicach 110kg to nic strasznego większość kół spokojnie przez lata będzie chodziła .Polecam wyroby firmy DT Swiss nie konkretne modele bo to wszystko szybko się zmienia ale jakość pozostaje. Tak jak wyżej ktoś już napisał nie do końca liczy się ile sztuk szprych będzie przy gównianej obręczy bo będziesz ciągle latał na serwisie. Jeździłem na komplecie Dt swiss aero ,szprychy płaskie,piasta Dt swiss i koła nie do zajechania . Zaczynałem od wagi 147kg ,i centrowanie było tylko wtedy jak szprycha się złamała przy nyplu bądz przy kraksie , zrobiłem na tych kołach pod 8tys. Inna bajka to koła systemowe,tanie  gotowce do mtb .Przy nowym rowerze po dwóch tygodniach jazdy w terenie tylne koło miało dosyć, serwis centrowanie i przestoje bo sprzęt nie sprawny. Szybka zmiana na  koła Dt swiss 442 i piasty 350 zrobione 2-3tys i kilka maratonów a serwisu nie widziałem. Teraz waga ponizej 105kg ale przy zakupie kolejnej maszyny od razu idzie zmiana kół z piastami na dt swiss ponieważ nie przejechałem się jeszcze na tej firmie . Nie wiem jak na wyścigach szosowych ale na mtb patrząc po "konkurencji" na sektorze większość osób jeździ właśnie na kołach tej firmy.

Odnośnik do komentarza

Z tym DT Swiss to mam wrażenie że jest jakaś moda, wszyscy to chwalą że jest takie dobre i że większość ludzi startujących w zawodach jeździ na tym, pewnie tak jest że jest to dobre ale są inne firmy jak Campagnolo na którym jeździłem, na shimano też jeździłem i do tej pory jeżdżę, jeździłem na różnych wynalazkach made in Poland i sobie to chwaliłem, generalnie jak coś jest dobrze zrobione to będzie długo służyło, a że DT Swiss obecnie jest na fali i ma dobrą reklamę (gożej z cenami) to dużo osób chce to mieć. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...