Skocz do zawartości

Który łańcuch kmc 12 speed, jakie różnice między nimi.

PiotrRockrider

Rekomendowane odpowiedzi

PiotrRockrider

Do Shimano cn-m8100 ale m6100 niewiele słabszy. Do SRAM X01 i XX1. Przy cenach kaset 12s naprawdę nie warto oszczędzać na łańcuchu. O ile kmc 10s byly prawie bezkonkurencyjne to od 11s zaczęło się psuć a 12s już całkiem dramat wyszedł.

Edytowane przez vdcmike

Z obserwacji klientów, którym wymieniłem kilkadziesiąt tych łańcuchów. Od zwykłych czarno-srebrnych x12, przez ti-n, black-tech aż po dlc bo i tacy frajerzy się tu znajdują. Ja tylko zmieniam i się uśmiecham do klienta bo wiem, że za chwile przyjedzie z mordą i kasetą do wymiany.

Edytowane przez vdcmike
PiotrRockrider
23 minuty temu, vdcmike napisał:

Z obserwacji klientów, którym wymieniłem kilkadziesiąt tych łańcuchów. Od zwykłych czarno-srebrnych x12, przez ti-n, black-tech aż po dlc bo i tacy frajerzy się tu znajdują. Ja tylko zmieniam i się uśmiecham do klienta bo wiem, że za chwile przyjedzie z mordą i kasetą do wymiany.

Mam jeden kmc złoty za 199 zł kupowany w czerwcu i jezdzi na zmiane z gx. Byl jeszcze trzeci lancuch z aliexpress ale sie wyciagnal, przymiar idzie wcisnac. Zostaly w zwiazku z tym faktem dwa. Jezdze nawet teraz w zime po 10h tygodniowo. Nic mi nie skacze w napedzie. Na maratonach na ponad 200 osob bywalem w 2021 roku i 13 i 4, wiele razy w dwudziestce, wiec troche juz moc mam.  Nie zaobserwowalem, zeby kmc byl gorszy od gx jesli chodzi o wytrzymalosc. Lepiej natomiast wchodza biegi na kmc. 

Kupilem kasete na zapas, zeby sobie lezala i to do niej chce dokupic nowe lancuchy. 

Oczywiście wspominam o zmianie łańcucha przy granicznym dla 12s wyciągnięciu 0,5%. Używam park toola cc-4, który jest bardziej łaskawy dla łańcuchów z miękkimi rolkami.

GX też rzadko kiedy wytrzymuje 800km prawdziwej jazdy. Te łańcuchy zmieniam częściej niż niesławne cn-hg40 swego czasu. Z kolei XX1 i X01 są swietnej jakości. Podobnie cn-m6/8100. Tu juz pod 4kkm niektórzy na jednym łańcuchu potrafią zrobic (przy rotacji 2-3 i jeździe do zamordowania kasety o wiele więcej). I jaj wspomnaiałem wyżej - sam jestem mocbo zaskoczony trwałoscią kmc 12s bo 8, 9, 10 byly rewelacyjne.

PiotrRockrider

Kupiłem 2 sztuki x01 i jedna xx1.  Wszystko z Niemiec bo x01 nie mogłem u nas znaleźć. Dostępność dramatyczna. U niemieckiego sprzedawcy x01 był tylko w ilości dwóch sztuk. Nie brałem wszystkich xx1 bo x01, z tego co wyczytałem w necie jest tak samo mocny ale tańszy. 

margoov

Ktoś ma namiar gdzie dostanę łańcuch do Eagle GX? Chyba ze macie pomysły na zamienniki? GX wszędzie wyprzedany, niedostępny. 

PiotrRockrider
Napisano (edytowane)
W dniu 6.02.2022 o 15:20, margoov napisał:

Ktoś ma namiar gdzie dostanę łańcuch do Eagle GX? Chyba ze macie pomysły na zamienniki? GX wszędzie wyprzedany, niedostępny. 

Kmc jest tak samo trwały, z tego co widzę u siebie. Lepiej na moje pracuje przy zmianie biegów. Szybciej wchodzą. Zanim zapadła decyzja o zakupie x01 i xx1 patrzyłem zgodnie z założonym tematem na łańcuchy kmc. Były dostępne i zapewne dalej są.

Na Bikster widzę łańcuch gx oraz na Amazonie.

Edytowane przez PiotrRockrider