Skocz do zawartości

Lexon GFX 2022 - mój nowy projekt gravelowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam wam , mój nowy projekt na sezon 2022 - oparty na chińskiej ramie Lexon GFX 2022 Gravel.

Rama zamówiona dzisiaj z aliexpress - suma z przesyłką vat 2600zł.

Zapewne czas wysyłki + dostawa to minimum dwa miesiące.

Rama jest w 100% zintegrowana , czyli nie ma otworów w ramie na kable.

H79a9e6ef00fb429b89eaf9a8636fdfeat.jpgHfe7d732de2554303bd179625606902bbY.jpg

Osprzęt jaki do niego wejdzie to SRAM Rival 1 AXS + klamkomanetki od grupy Force AXS.

lexon2.jpglexon1.jpg

Edytowane przez pierruś

Nie obawiasz się trochę? Jakość zdjęć jest marna ale patrząc na wykończenie korony widelca czy insertów sztywnej osi w ramie to życzę Ci tylko, żeby to był marnej jakości lakier i słabe zabezpieczenie. Jak coś będzie nie halo, to broń Cię Panie nie próbuj rzeźbić tylko odeślij im to w pip. Bo z krzywego prostego nie zrobisz.

Dopamina

W którym sklepie zamawiałeś tą ramę ? Teraz jak patrzę na Ali to najtaniej wychodzi ok 3tyś z płatnością Sellers Method (z vatem). Jaki osprzęt w tym wkład supportu będziesz montował w tej ramie ?

Jestem na etapie poszukawań roweru i pod uwagę biorę Canyona Grizl CF SL 7 (11300zł+przesyłka) lub grawela karbon z Loca Bikes gdzie wycena na kompletnej grupie GRX 800 1x11 z owalem Garbaruk 44t + tarcze RT-800 z indywidualnym malowaniem wychodzi ok 13900zł. Cena rowera Loca jest nawet nawet bo biorąc pod uwagę ile kosztują rowery na kompletnej grupie GRX 800 to jest to o dobre 1-2 tysie mniej niż u innych producentów. Grizl CF SL 8 na tej grupie wychodzi ok 14700zł+przesyłka).

Patrząc na aktualne ceny i ogólne braki dostępności rowerów na karbonie bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem tej ramy i złożeniem roweru we własnym zakresie. Koła z tarczami, dętki, siodło, pedały mam więc zakup brakującego osprzętu tj. korba GRX800 1x11, klamkomanetki GRX600 z zaciskami GRX400 P+T, przerzutka tył GRX812, łańcuch HG701, owijka, opony Panaracer i wkład supportu Token Ninja, według aktualnych cen wychodzi mnie max 4200zł (ceny z alledrogo). Jak się dobrze poszuka to może znajdzie się taniej 😁

Edytowane przez Dopamina
pierruś
Napisano (edytowane)

3tyś masz w zestawie z kierownicą , bez 500zł mniej.

ja kupiłem w  lexon Official Store.

Osprzęt który tam wejdzie to Sram Force AXS 2x12.

Rama przyszła bez śruby dociskającej sztycę i muszę zakupić w własnym zakresie , bo bez tego sztyca kręci się w bok 😜

za 4200zł , możesz kupić Sram Rival 1x12 AXS

Edytowane przez pierruś
Dopamina

Napęd, klamki wychodzą ~3450zł, reszta to opony ok 350zł, owijka ok 100-150zł i adaptery do piast Novatec 791/792 pod sztywne osie bo aktualnie mam na qr. Pozostaje jeszcze kwestia supportu. Co do Srama to nie dam się namówić - ich klamki totalnie mi nie leżą i jakoś dziwnie się nimi hamuje. Dużo wygodniejsze są GRX'a. 

Szukam roweru na dłuższe trasy 80-150km (szosa, szutry, leśne ścieżki) więc aż tylu przełożeń nie potrzebuję. W Wlkp nie mam gór a jak już znajdzie się jakiś dłuższy podjazd to ma max 10% nachylenia więc na blacie 44t i koronce 42t z tyłu dam radę podjechać. Do latania stricte w terenie mam XC ;) 

Zastanawiam się czy nie kupić kiery osobno z takim mostkiem jak u Ciebie. Możesz podesłać linka gdzie je kupiłeś ?

pierruś

na olx znalazłem mostek+kierownica 

SYNCROS RR 1.5, 31,8mm Stem

SYNCROS CRESTON 1.5 kierownica

ew. można jeszcze zakupić 

FSA SMR Stem 

i 3 opcja to stery z otworami na kable 

Dopamina

Czy mi się zdaje czy ta kiera nie ma flary? Taki sam zestaw jest do kupienia za 320zł (może od tej samej osoby nawet) .

Długo zastanawiałem się czy iść w gotowca od Loca (prawie 14k) czy składać i po przemyśleniach decyzja zapadła :) Zamówiłem ramę z kierownicą a do tego dokupiłem jeszcze mocowanie pod licznik i jakąś osłonę na dolną rurę trójkąta. Całość wyszła 3060zł.

Odnoście reszty osprzętu to wysłałem zapytania o przesłanie ofert więc na spokojnie czekam ;) Pierwsza oferta już jest o prawie 150zł lepsza od tego co liczyłem na allegro. Jak dobrze pójdzie to wezmę kompletnego GRX 800 1x11 za 4-4,1tyś

Dopamina

Dzięki za odp. Odpisał mi dopiero dziś w nocy, że jest 12x100. Jak idzie postęp prac nad Twoim rowerem ? Widziałem rower na zdjęciach i muszę przyznać, że bardzo ładnie się prezentuje. Zdaje się, że jeszcze nie masz jeszcze podkładek pod mostek. Zamówiłeś już coś z Ali ?

U mnie sprawa z osprzętem już się wyklarowała - dostałem dobrą cenę na kompletnego GRX 800 1x11. Patrząc ile życzą sobie janusze z all czy innych sklepów to wychodzi mnie jakieś 1,5tyś mniej 😁

Pytałem o suport ale chyba przegapiłeś. Masz już wybrane jakieś rozwiązanie, które nie będzie powodować trzasków? 

pierruś
Napisano (edytowane)

gdybym miał napęd shimano założyłbym tam token ninja , ale niestety pod standard od srama dub wide - nie mają ninje w ofercie , pozostaje mi w zasadzie tylko oryginalnym suport od srama.

Ogólnie jeszcze nie zdecydowałem co zrobie z kokpitem , ogólnie mam dwa wyjścia 

kokpit syncros , ale jak nie będzie mi to grało to zdecyduje się na opcje numer dwa czyli 

Ritchey Logic-E 1.5-inch Universal Headset | Bike Headsets + normalny mostek , który mam z poprzedniego projektu czyli XLC ST M21

Jeśli chodzi o postępy prac , to wczoraj kupiłem tą śrubę której brakowało żeby sztyca się nie obracała - chińczyk jej nie przysłał.

Wkrótce zamawiam suport i będę montował korbę , a jak przyjdą podkładki to będę ciął sterówkę i ogarnę kokpit.Jeszcze jakieś siodło trzeba zamówić.

Edytowane przez pierruś

Zakupiłem siodło , wybór padł na  Astute Star Lab VT Titan V

fajna waga 210g +/- 

przy okazji rozwaliłem tuleje od wkładu suportu , jak montowałem go + uszczerbek lakieru przy mufie.🤨

astute.jpg

Jak to rozwaliłeś tuleję? 

Siodło miękkie czy twarde ? Właśnie szukam jakiegoś wygodnego na dłuższe trasy bo to co kupiłem w ubiegłym roku (BBB Echelon 141) jest dla mnie jakieś mega twarde.

Napisano (edytowane)

przy montażu pressfitu , plastikowa tuleja się wygieła i nadaje się na śmieci 😜 

teraz muszę zdemontować wkład suportu , żeby sprawdzić czy z ramą wszystko ok oprócz pęknięcia lakieru pod mufą , a mam mały problem bo nie chce wyjść.

astute ma skorupę z karbonu i jest dość twarde , ale jeszcze na nim nie jezdziłem.

Edytowane przez pierruś

Czym wciskałeś te miski? PF wchodzi dosyć gładko, bez żadnego smaru. Jak jest opór to trzeba wyjąc i próbować wsadzić tuleję od drugiej str.

9 godzin temu, Dopamina napisał:

Jeszcze takie pytanko - stery miałeś już osadzone czy musiałeś sam to ogarniać ?

stery masz osobno , wystarczy je tylko umieścić w główce ramy.

9 godzin temu, vdcmike napisał:

Czym wciskałeś te miski? PF wchodzi dosyć gładko, bez żadnego smaru. Jak jest opór to trzeba wyjąc i próbować wsadzić tuleję od drugiej str.

czymś takim.

H57e3e7a166c043ce9ddfcd0c206aa787t.jpg

No to grubo cisnąłeś. Takim czymś miski wchodzą naprawdę z minimalnym oporem.

W każdym razie tulejka must have. Z uszkodzoną szlag łożyska trafi momentalnie.

16 godzin temu, Dopamina napisał:

Jeszcze takie pytanko - stery miałeś już osadzone czy musiałeś sam to ogarniać ?

W węglu w 99% przypadków są stery zintegrowane - nie wciska się żadnych misek. Faktem jest natomiast, że chińsczyzna pozostawia często sporo do życzenia i np. zbyt płytkie są wybrania pod łożyska albo niechlujnie obrobione.

• Lubię to! 1
Napisano (edytowane)

niestety zamiast wyjąć wkład suportu i spróbować na nowo nie potrzebnie wkręcałem na siłę , gdzieś tuleja się zahaczyła i zgniotła.

Dobrze że rama cała ;_) , no oprócz tego lakieru.

Edytowane przez pierruś