liftlodz Opublikowano 29 Marca 2021 Opublikowano 29 Marca 2021 Mój nowy projekt Frameset Octane One Kode (stal)Kierownica Ritchey Comp Ergo Max \ Surly Moloko ( zimą)Owijka Lizard SkinMostek Redshift 80 mmKlamkomanetki Campagnolo Veloce \ SRAM Level T (zimą)Napęd Rohloff + GeblaPrzednia zębatka 50T GatesTylna zębatka 19T GatesPasek Gates Carbon Drive 115 THamulce TRP HY\RD przód, TRP Spyre C tył \ SRAM Level T (zimą)Opony Continental Speed Contact 700\42C \ Schwalbe Smart Sam (zimą)Koła Octane One Shine przód, Koga Rohloff tyłSiodełko Brooks B17Pedały platformowe XLCWaga 12.83 kg 4 1
hi_im_krzysiu Opublikowano 29 Marca 2021 Opublikowano 29 Marca 2021 co to za ustrojstwo na drugim zdjęciu?
liftlodz Opublikowano 30 Marca 2021 Autor Opublikowano 30 Marca 2021 Hamulec tarczowy, tarcza i Gebla, czyli system zmiany biegów do piasty Rohloff i klamkomanetek
kuchar222 Opublikowano 30 Marca 2021 Opublikowano 30 Marca 2021 Ile ma przełożeń? Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
liftlodz Opublikowano 30 Marca 2021 Autor Opublikowano 30 Marca 2021 Rohloff 500 czyli 14 biegów w piaścieTak wygląda dzisiaj po dołożeniu wszystkiego z czym zazwyczaj jeżdżę do miasta i do lasu się wokół komina.Pierwsze 40 km za mną. 1
kuchar222 Opublikowano 30 Marca 2021 Opublikowano 30 Marca 2021 14 to już niezła opcjaWysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
HUN Opublikowano 30 Marca 2021 Opublikowano 30 Marca 2021 Złożyłeś rower idealny według mnie, sam taki chcę zamówić, ale niestety producentów sprzedających takie jest bardzo mało... Jak współpracują klamki Campy z Rohloffem? Bo widziałem że klamki dedykowane do Rohloffa kosztują worek pieniędzy (zresztą podobnie jak sam Rohloff). Rohloffa kupiłeś używanego? Ile kosztował? Pozdrawiam. 2
KonradTrek800 Opublikowano 30 Marca 2021 Opublikowano 30 Marca 2021 Piękny, uniwersalny rower. To jest przewaga customowych produktów, że są szyte na miarę. Idealnie wg potrzeb! Gratuluję i czekam na koszty.
liftlodz Opublikowano 30 Marca 2021 Autor Opublikowano 30 Marca 2021 Miałem problem ze znalezieniem roweru dla siebie, bo albo tego co chciałem nie było albo kosztowało cały worek pieniędzy, więc postanowiłem że zrobię sobie rower.Powstał stalowy gravel z napędem paskowym Gatesa i piastą Rohloff 500\14.Dla czego taki zestaw.Pasek i piasta jest napędem który jest niezawodny i błoto \ piasko odporny, a jeśli się zabrudzi wystarczy go umyć wodą. Poza tym świetnie sprawdza się zimą i nie szkodzi mu sól sypana na drogi.Rohloff daje dużą rozpiętość przełożeń co daje możliwość jazdy w zróżnicowanym terenie zarówno na pusto jak i z sakwami.Klamkomanetki Campagnolo współpracują z Geblą, wystarczy pozbyć się elementu który odpowiada za sekwencję zmiany biegów i zastąpić go podkładkami.U mnie lewa klamka przełącza na niższe biegi a prawa na wyższe.Da się zmienić max 2 biegi na raz.Rohloffa kupiłem z rozbitego roweru, praktycznie bez przebiegu za 1500 zł, ale musiałem robić konwersję do hamulców tarczowych co kosztowało dodatkowy 1000 zł ( z tarczą ). 1 1
HUN Opublikowano 30 Marca 2021 Opublikowano 30 Marca 2021 1 godzinę temu, liftlodz napisał: Miałem problem ze znalezieniem roweru dla siebie, bo albo tego co chciałem nie było albo kosztowało cały worek pieniędzy, więc postanowiłem że zrobię sobie rower. Powstał stalowy gravel z napędem paskowym Gatesa i piastą Rohloff 500\14. Dla czego taki zestaw. Pasek i piasta jest napędem który jest niezawodny i błoto \ piasko odporny, a jeśli się zabrudzi wystarczy go umyć wodą. Poza tym świetnie sprawdza się zimą i nie szkodzi mu sól sypana na drogi. Rohloff daje dużą rozpiętość przełożeń co daje możliwość jazdy w zróżnicowanym terenie zarówno na pusto jak i z sakwami. Klamkomanetki Campagnolo współpracują z Geblą, wystarczy pozbyć się elementu który odpowiada za sekwencję zmiany biegów i zastąpić go podkładkami. U mnie lewa klamka przełącza na niższe biegi a prawa na wyższe. Da się zmienić max 2 biegi na raz. Rohloffa kupiłem z rozbitego roweru, praktycznie bez przebiegu za 1500 zł, ale musiałem robić konwersję do hamulców tarczowych co kosztowało dodatkowy 1000 zł ( z tarczą ). A ramę sam nacinałeś, żeby wszedł pasek? Czy to pasek rozłączny? 1
liftlodz Opublikowano 30 Marca 2021 Autor Opublikowano 30 Marca 2021 Konwersję zrobili chłopaki z Beat Bike w Warszawie. 1
Hehenryk Opublikowano 5 Kwietnia 2021 Opublikowano 5 Kwietnia 2021 (edytowane) W tym poście są zawarte wszystkie odpowiedzi , których szukałem w necie. Dzięki. Edytowane 5 Kwietnia 2021 przez Hehenryk 1
HUN Opublikowano 6 Kwietnia 2021 Opublikowano 6 Kwietnia 2021 W dniu 30.03.2021 o 21:06, liftlodz napisał: Konwersję zrobili chłopaki z Beat Bike w Warszawie. Hmm, dobry pomysł mi podsunąłeś. Kupie nowa ramę karbon do Voteca, a ramę Voteca zaniosę. Do beat bike. Piastę rohloffa kupiłeś pewnie fuksem przez przypadek, wiec pewnie będę musiał wydać katalogowe 5000+ za nową . Konwersje Klamkomanetki do rohloffa też w beat bike ogarną?
liftlodz Opublikowano 6 Kwietnia 2021 Autor Opublikowano 6 Kwietnia 2021 Klamkomanetki pod Rohloff też ogarną tylko nie wiem czy są w stanie zrobić konwersję karbonowej ramy
Chrismel Opublikowano 6 Kwietnia 2021 Opublikowano 6 Kwietnia 2021 Rohloff ma jedną genialną cechę. Stopniowanie wszystkich przełożeń wynosi 13 lub 14%. Shimano powinno się uczyć od nich jak stopniować kasety i nie ładować w sam środek 15-18 czyli 20% co im się zdarza coraz częściej. Poza tym jak ktoś dużo jeździ Rolhoff wcale nie wychodzi drogo. Przebiegi po ponad 300.000 km nie są rzadkością a jak doliczyć do kosztów napędu ceny łańcuchów i kaset zużytych przez ten czas może się okazać że jest wręcz tani.
liftlodz Opublikowano 15 Maja 2021 Autor Opublikowano 15 Maja 2021 Nowa tarcza 180 mm, nowa owijka, nowe pedały i kilka bieżących fotek
KonradTrek800 Opublikowano 15 Maja 2021 Opublikowano 15 Maja 2021 Albo te korby są bardzo długie albo bardzo chude.
liftlodz Opublikowano 26 Lipca 2021 Autor Opublikowano 26 Lipca 2021 I nowa kierownica - Salsa Woodchiper 2
liftlodz Opublikowano 8 Sierpnia 2021 Autor Opublikowano 8 Sierpnia 2021 Wróciłem do starej kierownicy, niestety moje plecy nie wytrzymały eksperymentu
Rebeliant86 Opublikowano 8 Sierpnia 2021 Opublikowano 8 Sierpnia 2021 Zadowolony jesteś z mostka redshifta? Ja właśnie czekam na sztyce i nad mostkiem tez się zastanawiam.
liftlodz Opublikowano 8 Sierpnia 2021 Autor Opublikowano 8 Sierpnia 2021 Jestem bardzo zadowolony, jeździłem na xlc st 21 który też jest amortyzowany, ale Redshift jest zdecydowanie lepszy.U mnie skończył się problem z bólem nadgarstków po dłuższej trasie.
mebone Opublikowano 15 Października 2021 Opublikowano 15 Października 2021 Też mam podobnego ;) czy też jesteś z LDZ? Tylko srebrnego rohloffa
mebone Opublikowano 15 Października 2021 Opublikowano 15 Października 2021 Fajny projekt a ile kosztowało Ciebie wstawienie paska ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się