Skocz do zawartości

Octane One Kode + Rohloff + pasek


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano


Mój nowy projekt
 
Frameset Octane One Kode (stal)
Kierownica Ritchey Comp Ergo Max \ Surly Moloko ( zimą)
Owijka Lizard Skin
Mostek Redshift 80 mm
Klamkomanetki Campagnolo Veloce \ SRAM Level T (zimą)
Napęd Rohloff + Gebla
Przednia zębatka 50T Gates
Tylna zębatka 19T Gates
Pasek Gates Carbon Drive 115 T
Hamulce TRP HY\RD przód, TRP Spyre C tył \ SRAM Level T (zimą)
Opony Continental Speed Contact 700\42C \ Schwalbe Smart Sam (zimą)
Koła Octane One Shine przód, Koga Rohloff tył
Siodełko Brooks B17
Pedały platformowe XLC
Waga 12.83 kgbc44106e50b7c38f87725e43ef21c5e4.jpg4e9801b14b6083f9f3eaa6757d227f04.jpg0807d020d632e9b8329c9a874553b392.jpg96de6c8897575236b1a7f56cbf2cb0ed.jpg15df7faa0eee225bb8e346e4a44f93a7.jpgc39198ee851fcf415a4a1812b9179fa8.jpgfe2c06478fd86d604a03f3d6e49c52b9.jpg393645eb713a70e169755a9aec82a4ba.jpgb94ebfcc854dcc38c4c0bedc05fccfaf.jpg









db569d834ed1976d2818cdc8737f0f4c.jpgd091f5f3c6a0e2c02527f91ba9cbc76a.jpg



e13365c2fe19f35a47366cb4ae068a05.jpgad515e59a7c351e57f929c5531383ecf.jpgc60a4747c8bc90d68b79f1a5a039a33a.jpgad59b25e7e24aad9c159adf5710d4cc3.jpga9c88ff8c360cc867d4cd6056c36baa1.jpg910752e8f47f9e8f973b4d00c7725652.jpg

  • Lubię to! 4
  • Pomógł 1
Opublikowano

co to za ustrojstwo na drugim zdjęciu?

Opublikowano

Hamulec tarczowy, tarcza i Gebla, czyli system zmiany biegów do piasty Rohloff i klamkomanetek

Opublikowano

Ile ma przełożeń?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Rohloff 500 czyli 14 biegów w piaście
Tak wygląda dzisiaj po dołożeniu wszystkiego z czym zazwyczaj jeżdżę do miasta i do lasu się wokół komina.
Pierwsze 40 km za mną.
f0062f13e95907e2756d58978238ab19.jpg2aac24389080854533fe507f17d9a145.jpgdaba632584ffb846aa724a8485f8b12e.jpg05b48934bbb003644c23ba0dec9ea2a4.jpge0804852d9dcf4eb71a64dc23f32797a.jpg



  • Pomógł 1
Opublikowano

14 to już niezła opcja

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Złożyłeś rower idealny według mnie, sam taki chcę zamówić, ale niestety producentów sprzedających takie jest bardzo mało...

Jak współpracują klamki Campy z Rohloffem? Bo widziałem że klamki dedykowane do Rohloffa kosztują worek pieniędzy (zresztą podobnie jak sam Rohloff).

Rohloffa kupiłeś używanego? Ile kosztował?

Pozdrawiam.

 

  • Lubię to! 2
Opublikowano

Piękny, uniwersalny rower. To jest przewaga customowych produktów, że są szyte na miarę. Idealnie wg potrzeb! Gratuluję i czekam na koszty.

Opublikowano

Miałem problem ze znalezieniem roweru dla siebie, bo albo tego co chciałem nie było albo kosztowało cały worek pieniędzy, więc postanowiłem że zrobię sobie rower.
Powstał stalowy gravel z napędem paskowym Gatesa i piastą Rohloff 500\14.

Dla czego taki zestaw.
Pasek i piasta jest napędem który jest niezawodny i błoto \ piasko odporny, a jeśli się zabrudzi wystarczy go umyć wodą. Poza tym świetnie sprawdza się zimą i nie szkodzi mu sól sypana na drogi.
Rohloff daje dużą rozpiętość przełożeń co daje możliwość jazdy w zróżnicowanym terenie zarówno na pusto jak i z sakwami.

Klamkomanetki Campagnolo współpracują z Geblą, wystarczy pozbyć się elementu który odpowiada za sekwencję zmiany biegów i zastąpić go podkładkami.
U mnie lewa klamka przełącza na niższe biegi a prawa na wyższe.
Da się zmienić max 2 biegi na raz.
Rohloffa kupiłem z rozbitego roweru, praktycznie bez przebiegu za 1500 zł, ale musiałem robić konwersję do hamulców tarczowych co kosztowało dodatkowy 1000 zł ( z tarczą ).

  • Lubię to! 1
  • Pomógł 1
Opublikowano
1 godzinę temu, liftlodz napisał:

Miałem problem ze znalezieniem roweru dla siebie, bo albo tego co chciałem nie było albo kosztowało cały worek pieniędzy, więc postanowiłem że zrobię sobie rower.
Powstał stalowy gravel z napędem paskowym Gatesa i piastą Rohloff 500\14.

Dla czego taki zestaw.
Pasek i piasta jest napędem który jest niezawodny i błoto \ piasko odporny, a jeśli się zabrudzi wystarczy go umyć wodą. Poza tym świetnie sprawdza się zimą i nie szkodzi mu sól sypana na drogi.
Rohloff daje dużą rozpiętość przełożeń co daje możliwość jazdy w zróżnicowanym terenie zarówno na pusto jak i z sakwami.

Klamkomanetki Campagnolo współpracują z Geblą, wystarczy pozbyć się elementu który odpowiada za sekwencję zmiany biegów i zastąpić go podkładkami.
U mnie lewa klamka przełącza na niższe biegi a prawa na wyższe.
Da się zmienić max 2 biegi na raz.
Rohloffa kupiłem z rozbitego roweru, praktycznie bez przebiegu za 1500 zł, ale musiałem robić konwersję do hamulców tarczowych co kosztowało dodatkowy 1000 zł ( z tarczą ).
 

A ramę sam nacinałeś, żeby wszedł pasek? Czy to pasek rozłączny?

  • Pomógł 1
Opublikowano

Konwersję zrobili chłopaki z Beat Bike w Warszawie.

  • Lubię to! 1
Opublikowano (edytowane)

W tym poście są zawarte wszystkie odpowiedzi , których szukałem w necie. Dzięki.

Edytowane przez Hehenryk
  • Lubię to! 1
Opublikowano
W dniu 30.03.2021 o 21:06, liftlodz napisał:

Konwersję zrobili chłopaki z Beat Bike w Warszawie.

Hmm,  dobry pomysł mi podsunąłeś. Kupie nowa ramę  karbon do Voteca, a  ramę Voteca zaniosę. Do beat bike. Piastę  rohloffa kupiłeś pewnie fuksem przez przypadek, wiec pewnie będę musiał wydać katalogowe 5000+ za nową :(. Konwersje Klamkomanetki do rohloffa też w beat bike ogarną? 

Opublikowano

Klamkomanetki pod Rohloff też ogarną tylko nie wiem czy są w stanie zrobić konwersję karbonowej ramy

Opublikowano

Rohloff ma jedną genialną cechę. Stopniowanie wszystkich przełożeń wynosi 13 lub 14%. Shimano powinno się uczyć od nich jak stopniować kasety i nie ładować w sam środek 15-18 czyli 20% co im się zdarza coraz częściej. Poza tym jak ktoś dużo jeździ Rolhoff wcale nie wychodzi drogo. Przebiegi po ponad 300.000 km nie są rzadkością a jak doliczyć do kosztów napędu ceny łańcuchów i kaset zużytych przez ten czas może się okazać że jest wręcz tani.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nowa tarcza 180 mm, nowa owijka, nowe pedały i kilka bieżących fotekc94145588732194a9fbc8e11f1864bf0.jpg6e765f2784ccb2be27bd28fd09165d5f.jpg6e5145e80824f56f778d100873ef48cb.jpgc6807d34cee9b2f274c679ab24f98c04.jpga0e4f5c7e284627c19f470404593189e.jpgab4c5c389c081d118a738fb1ab04d1db.jpge1d77c694ed152346ce10fde8890dd04.jpg

Opublikowano

Albo te korby są bardzo długie albo bardzo chude.

Opublikowano

Długość korb to 172.5, są chude

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

I nowa kierownica - Salsa Woodchiper 27cf6d3c3635e44e420f7c8b8dcfa2782.jpgc176b502ec457ae6c3380cf1b69a0ad4.jpgbd53d9427f2294bcb4b0c9fd13835500.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wróciłem do starej kierownicy, niestety moje plecy nie wytrzymały eksperymentu1226eb965d93eee7cf1cba345b471cc8.jpg

Opublikowano

Zadowolony jesteś z mostka redshifta? Ja właśnie czekam na sztyce i nad mostkiem tez się zastanawiam. 

Opublikowano

Jestem bardzo zadowolony, jeździłem na xlc st 21 który też jest amortyzowany, ale Redshift jest zdecydowanie lepszy.
U mnie skończył się problem z bólem nadgarstków po dłuższej trasie.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Też mam podobnego ;) czy też jesteś z LDZ? Tylko srebrnego rohloffa

IMG_20200807_165427.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...