Wojche87 Opublikowano 15 Marca 2021 Opublikowano 15 Marca 2021 Witam, jest to mój pierwszy temat na tej grupie i z góry przepraszam jeśli coś źle zrobiłem z dodaniem tematu. A wracając do mojej tylnej przerzutki to problem uderzania łańcucha o płytkę powstrzymującą łańcuch przed zaciągnięciem mam w nowym rowerze bo pojawił się on już po ok 600 kilometrach i w pierwszej chwili poszedł trop w stronę łańcucha który w moich rękach czasami dostawał trochę za mocnej chemii do czyszczenia i faktycznie po wymianie łańcucha problem ustał na kolejne 1,5 miesiąca i tym razem postanowiłem wymienić kółeczka przerzutki myśląc że może one jakoś dziwnie się wytarły od piachu, ale i to okazało się nieskuteczne i brzęczący łańcuch dalej gra mi na nerwach 😢 a jedynym plusem jest to że znalazłem odpowiednie preparaty do pielęgnacji napędu...... Przy równym pedałowaniu nic nie słuchać jednak wystarczy zmienić tempo i muzyka z przerzutki wraca. Filmiku nie udało mi się dodać ale na zdjęciu złapałem moment gdy łańcuch ma kontakt z tą płytką. Jeśli ktoś umie mi pomóc z góry dziękuje
puchatek Opublikowano 15 Marca 2021 Opublikowano 15 Marca 2021 A to zdjęcie to suszarką robiłeś? 😀 Dobrze masz przełożony łańcuch w wózku?
Wojche87 Opublikowano 15 Marca 2021 Autor Opublikowano 15 Marca 2021 Tak Sorki za jakość ale ciemności mam w moim małym piekiełku a zdjęcie zostało wycięte z filmiku....;(
puchatek Opublikowano 15 Marca 2021 Opublikowano 15 Marca 2021 To musisz dać film, bo inaczej to wróżenie z fusów.
Wojche87 Opublikowano 15 Marca 2021 Autor Opublikowano 15 Marca 2021 Ogólnie łańcuch pomiędzy kółeczkami wpada w drgania przy przyspieszaniu a podczas płynnej jazdy jest cicho. A co do filmiku to się zastanawiam jak dodać bo mi formatu nie chce przyjąć jak dodaje
Wojche87 Opublikowano 15 Marca 2021 Autor Opublikowano 15 Marca 2021 (edytowane) Dźwięk traktora to nowe kółeczka tokena a młoteczek to właśnie łańcuch uderzający o płytkę Edytowane 22 Marca 2021 przez Wojche87
puchatek Opublikowano 15 Marca 2021 Opublikowano 15 Marca 2021 A dobre Ty masz kółeczka założone? Oba wyglądają na takie same.
Wojche87 Opublikowano 15 Marca 2021 Autor Opublikowano 15 Marca 2021 Nie patrz na nie bo pięć minut wcześniej były oryginalne i łańcuch tak samo wpadał w drgania TOKEN TK1722X Kółeczka Przerzutki SHIMANO SRAM 11S
puchatek Opublikowano 15 Marca 2021 Opublikowano 15 Marca 2021 Kurde, przecież tu nie ma skomplikowanego ustrojstwa... Kółeczka, łańcuch.
Wojche87 Opublikowano 15 Marca 2021 Autor Opublikowano 15 Marca 2021 No właśnie wiem i dla tego pisze o pomoc bo mnie się pomysły skończyły 😢 bo jedyne co po wymianie łańcucha i kółeczek przychodzi mi do głowy to jakaś wada fabryczna w samych łańcuchach Shimano CN-HG601
puchatek Opublikowano 15 Marca 2021 Opublikowano 15 Marca 2021 Wiem, że już sprawdzałeś, ale przyjrzyj się jeszcze kółeczkom - popatrz w necie jak powinny wyglądać.
Wojche87 Opublikowano 15 Marca 2021 Autor Opublikowano 15 Marca 2021 Kołeczka oryginalne posiadam i na nich był wymieniany łańcuch gdy pierwszy raz pojawił się problem, a co do tych kołeczek to fakt są dziwne ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu bo oba są tej samej wielkości ale porównując ich budowę - chodzi o same zęby plus luzy na boki to jest przepaść do shimano na plus tokena, przełożenia wchodzą lepiej a raczej płynniej bo nie ma ugiąć na prowadzącym.... a i dodam tylko że wysokość zębów jest podobna jeśli chodzi o oryginalne prowadzące kółeczko a dolne wydaje mi się że tylko zyskało bo lepiej opasa łańcuch. Ale idąc Twoim tropem dodam że właśnie dla tego je kupiłem bo myślałem że zwiększy się odległość od płytki jednak i tu nie wiele się zmieniło bo dźwięk dalej jest A i jeszcze jedno nad czym myślałem to że hak lub wózek mam krzywy ale jakoś to mi się nie układa w jedną całość bo wymiana łańcucha pomogła na 1,5 miesiąca, ale i tu mogę się mylić bo raczej mechanikiem rowerowym jestem z pasji i tu brak doświadczenia w takich tematach może być kluczowy, ale jeśli ktoś ma pomysł co mogę sprawdzić to proszę o podpowiedzi a ja jutro po pracy wszystko jeszcze raz sprawdzę
raven Opublikowano 15 Marca 2021 Opublikowano 15 Marca 2021 lol, dziwne a nie masz czasem górnego kółeczka za blisko kasety? reguluje się to śrubką przy haku ramy
Wojche87 Opublikowano 15 Marca 2021 Autor Opublikowano 15 Marca 2021 Bawiłem się regulacjami przy pierwszym podejściu z problemem i nic nie pomagało, a problem występuje najbardziej od połowy przełożeń do najtwardszego bo i siły działające na łańcuch rosną.
Reset Opublikowano 15 Marca 2021 Opublikowano 15 Marca 2021 Moze sprobowac skrocic łancuch, np o jedno ogniwo... Łańcuch lata góra dół jakby był za luźny. Nie wiem szczerze mowiac, ale rzucam taki pomysł.
Wojche87 Opublikowano 16 Marca 2021 Autor Opublikowano 16 Marca 2021 Pomysł jest do wykonania bo w końcu mam 2 łańcuchy przez to wszystko, a szczerze to różnica w porównaniu do oryginału jest taka że na obu łańcuchach zakładałem spinki i o ile na pierwszym często był ściągany do czyszczenia to przy tym obecnym jeszcze łańcuch nie był ściągany i najgorsze jest to że nie pamietam po jakim czasie zaczęły się problemy jak pierwszy raz użyłem spinki bo na tamtej był luz przód tył duży a na tej oryginalnej co dostałem z łańcuchem też się już pojawia, sprawdzę czy na ogniwach jest taki sam i jak będzie taki sam to skracam a jak nie to pomyśle nad pinem a spinka aut
vdcmike Opublikowano 16 Marca 2021 Opublikowano 16 Marca 2021 Kiedyś spotkałem coś podobnego. Wózek był krzywy i łańcuch nie wchodził prosto na kółko prowadzące. 1
puchatek Opublikowano 16 Marca 2021 Opublikowano 16 Marca 2021 Możesz mieć rację! 😉 W długości łańcucha nie szukałbym problemu.
Accent_Szaj Opublikowano 16 Marca 2021 Opublikowano 16 Marca 2021 2 godziny temu, vdcmike napisał: Wózek był krzywy Też to obstawiam. 13 godzin temu, Wojche87 napisał: chodzi o same zęby plus luzy na boki Jak masz mniejsze luzy boczne i stąd ten efekt. Lepiej przerzuca, ale tak jak napisał Mike 2 godziny temu, vdcmike napisał: łańcuch nie wchodził prosto na kółko prowadzące. 13 godzin temu, Wojche87 napisał: TOKEN TK1722X Teraz jeszcze kuknąłem na te kółeczka. One są NW. Może łańcuch źle wszedł w zęby i zamiast szerokim na szerokie, jest na odwrót.
Wojche87 Opublikowano 16 Marca 2021 Autor Opublikowano 16 Marca 2021 Na oryginalnych było tak samo i nie ma możliwości źle założenia na te nowe kółka łańcucha bo tak to ktoś wymyślił że szerokie na szerokie itd ale sprawdzę wózek, trochę go powyginam kręcąc korbą oczywiście z wyczuciem 😂 Dam znać ok 17-18 jak coś zrobię przy tej deorce😡
vdcmike Opublikowano 16 Marca 2021 Opublikowano 16 Marca 2021 Tyle, że nie chodziło mi o krzywy wózek w stosunku do kasety tylko brak równoległości kółek wózka względem siebie.
Wojche87 Opublikowano 16 Marca 2021 Autor Opublikowano 16 Marca 2021 https://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-RD0004-08-POL.pdf strona 16 Na zdjęciu widać że one nie są w linii 😰
Accent_Szaj Opublikowano 16 Marca 2021 Opublikowano 16 Marca 2021 57 minut temu, Wojche87 napisał: nie są w linii 😰 Jak nie są, jak są Ps.Spróbuj może jeszcze z innym łańcuchem Porządnie wyczyść łańcuch i go nasmaruj, skoro zdało to egzamin na 1,5k . Wygląda to jakby kółko do samego końca nie puszczało łańcucha. Zobacz jeszcze czy jest jakaś różnica pomiędzy górnym i dolnym kółkiem. Zauważ że przy oryginalnym masz narysowane strzałki w którą stronę kółko powinno się kręcić. Jeszcze jedną rzecz którą zauważyłem, to Token ma 12T, więc łańcuch będzie bliżej ogranicznika
Wojche87 Opublikowano 16 Marca 2021 Autor Opublikowano 16 Marca 2021 (edytowane) Dziękuje wszystkim za aktywność i pomoc ale mnie już ręce opadają przy tym wszystkim co zrobiłem a rezultatu brak, ogólnie zabawa wózkiem nic nie dała a i nawet skróciłem łańcuch do momentu że był już za krótki 😂😂😂ale liczyłem się z tym więc jest luzzz a co do czystości napędu to wszystko było robione po myciu i nawet stary łańcuch umyłem i nasmarowałem choć był czysty, kusi mnie zmiana firmy łańcucha bo dziwi mnie że na nowym jest chwila oddechu bez żadnej pomocy w jego działanie 57 minut temu, Accent_Szaj napisał: Jak nie są, jak są Ps.Spróbuj może jeszcze z innym łańcuchem Porządnie wyczyść łańcuch i go nasmaruj, skoro zdało to egzamin na 1,5k . Wygląda to jakby kółko do samego końca nie puszczało łańcucha. Zobacz jeszcze czy jest jakaś różnica pomiędzy górnym i dolnym kółkiem. Zauważ że przy oryginalnym masz narysowane strzałki w którą stronę kółko powinno się kręcić. Jeszcze jedną rzecz którą zauważyłem, to Token ma 12T, więc łańcuch będzie bliżej ogranicznika Dolne masz pod kątem ono nie jest rownolegle do podłoża i one tylko w osi się spotykają ale zęby względem siebie są odchylone przynajmniej ja to tak widzę na tym zdjęciu Edytowane 16 Marca 2021 przez Wojche87
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się