Skocz do zawartości

Regeneracja dźwigni hamulca Shimano na przykładzie BL-M785/M8000


Filip Albrecht

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odpowietrzałem ostatnio hamulce Siniano XT BL M8000. Po odpowietrzaniu przedniego hamulca zauważyłem w trakcie naciskania (manetki hamulca), że z miejsca, które zaznaczyłem czerwonym kolorem na dodanym zdjęciu wydobywa się olej… co jest powodem takiej sytuacji czy jest to coś poważnego? 

20200215_085054.jpg

Odnośnik do komentarza

Rozszczelniła się membrana kompensująca ciśnienie oleju w układzie hamulcowym która znajduje się w zbiorniku klamki. Jeżeli jest to wyciek jednorazowy to nie należy wpadać w panikę, nadmiar oleju został wyciśnięty przez okrągły otworek w korku klamki. Hamulec będzie prawidłowo hamował lecz przez nieszczelność może dostawać się brud który będzie zanieczyszczać olej.

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

 

5 godzin temu, PrzeLuka napisał:

Korek zbiorniczka się rozszczelnił. Shimano nie ma w ofercie zestawów serwisowych do hebli. Czym zalaleś ten hebel?

 

Tak jak pisałem  wyciek miał miejsce podczas pierwszego takiego zabiegu w nowym rowerze wyciekł olej do odpowietrzania i zastanawiam się czy już za pierwszym razem mogłem uszkodzić hamulec? czy mogę to naprawić?dodam tez, że minęło parę dni i nie zaobserwowałem kolejnego wycieku… z góry Dzięki  za pomoc✌✌✌

Edytowane przez Filip Albrecht
Odnośnik do komentarza

Hehe,pękła mi gumka xD 

a tak na poważnie...

W klamkach masz zbiorniczek wyrównawczy,który zakończony jest korkiem.Na niego,od środka założona jest gumka,która w miarę zużycia klocków napełnia się powietrzem.

Wystarczy zobaczyć gdzie jest pęknięcie i je załatać,bądź skrócić tą gumkę/balonik ;) 

Oczywiście bez pomocy @Kruk by się nie obyło.Pokazał mi jak rozkręcić klamkę i posłał filmik:

 

Odnośnik do komentarza

Widzę że to jakaś przypadłość tego typu bo wczoraj miałem ten sam przypadek.

Po odpowietrzeniu nacisnąłem na klamkę która wystrzeliła olejem.

Hamulce kupione na wiosnę , zastanawiam się czy zostawić czy oddać na gwarancji.

Zmieniałem na XT z podstawowych Shimanowskich ale się zawiodłem myślałem że będzie lepiej.

Hamulec (tylni bo przedni jest w miarę ok) jest gumiasty i łapie około połowy wychylenia.

Mam oryginalne żywiczne klocki G03 myślę o zmianie na jakieś metaliki.

Odnośnik do komentarza

Witam. Przyłącze się do tematu cieknięcia z klamek. Jaki rodzaj wycieków może się pojawić przy hydraulikach, chodzi mi o jego obfitość i w których miejscach nalezy kontrolować czy taki wyciek się czasem nie pojawia??

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 6.04.2020 o 14:45, gizmo napisał:

Hamulec (tylni bo przedni jest w miarę ok) jest gumiasty i łapie około połowy wychylenia.

 

Dokładnie tak samo jest u mnie. Przód ok. Tył łapie w połowie i dość łatwo docisnąć klamkę do gripa. Dlatego odpowietrzałem wczoraj i poszła gumka. 

Zastanawiam się nad tym czy jest sens reklamować. Kupiłem cały zestaw - zacisk, przewód i klamka. Problem jest z samą klamką. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Też nie znalazłem nic o tym baloniku. W każdym razie kupiłem i wymieniłem samą klamkę. Wszystko zaczęło działać idealnie. Przy odpowietrzaniu okazało się, że olej był lekko zabrudzony. Poza tym układ się regularnie zapowietrzał. Po wymianie nie ma problemu. 

PS
Stara klamka czeka na chwile wolnego. Mam zamiar rozebrać w imię nauki i sprawdzić co z tym balonikiem. 😜

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...