Skocz do zawartości

Dobre i w miarę tanie rękawiczki.

wojt3k:)

Rekomendowane odpowiedzi

Na chłodne dni to polecam polować w lidlu na rękawiczki z palcami. Byłem do nich sceptycznie nastawiony ale są świetne. Wiadomo, wentylacja słaba i ręce mokre, ale czuć to dopiero po zdjęciu z rak. Do temp -3 dają radę smialo i nie czuc chłodu w ogóle. Trzeba tylko polować na dostępność w Lidlu. Kosztowały... 19.99 :D mój tata ma większe problemy z Rogelli za 120 zł niż ja z moimi :D

W temacie rękawiczek z firmy 4F, to mogę i ja dodać, że miałem dwie pary. Para pierwsza (fajnie uszyta, wygodna, dobrze leżąca) dzielnie znosiła wszelkie moje katowania, aż paskudnie wypłowiał kolor materiału wierzchniego, więc postanowiłem nabyć następne. Nie było już tego konkretnego modelu, więc wziąłem nieco inne, też w tym samym kolorze. Rozdarły się już podczas drugiego wyjścia na rower, fakt, że przy dość paskudnej glebie. Jeżdżę dalej w wypłowiałych. ;)

5 godzin temu, Karolson napisał:

Na chłodne dni to polecam polować w lidlu na rękawiczki z palcami. Byłem do nich sceptycznie nastawiony ale są świetne. Wiadomo, wentylacja słaba i ręce mokre, ale czuć to dopiero po zdjęciu z rak. Do temp -3 dają radę smialo i nie czuc chłodu w ogóle.

To jest bardzo trudny temat, bo znam osoby, które w temperaturze poniżej 10 stopni jeżdżą w rękawicach zimowych. Każdy ma inne odczucia, a temat rękawiczek na zimę to pewnie jeszcze nie raz na forum będzie wałkowany.

Temat dotyczy tanich rękawiczek, więc w grę wchodzą lidlowskie Crivity, 4F z tańszymi wersjami, może Decathlon. Kiedyś używałem i z jakością było rożnie. Osobiście nie polecam Rogelli, bo u mnie żadne się nie sprawdziły, od tych tańszych po najdroższe. Teraz przerzuciłem się na czeski Polednik i jestem mega zadowolony. Zwróć na tą firmę uwagę, bo od lat zajmuje się produkcją rękawiczek różnej maści, a ma w swojej ofercie także tańsze modele rękawiczek.

Widzę wiele pozytywnych opinii o 4F, jednak w moim przypadku rękawiczki nie spisują się najlepiej i zdecydowanie nie określiłbym ich jako "dobrej jakości". Obszycia palców szybko się wyrobiły, a rzep mechaci poliestrowy materiał obok. Dają radę, ale nie jest to profesjonalny sprzęt

• Pomógł 1
Dnia Saturday, April 15, 2017 o 18:31, Robak88 napisał:

To jest bardzo trudny temat, bo znam osoby, które w temperaturze poniżej 10 stopni jeżdżą w rękawicach zimowych. Każdy ma inne odczucia, a temat rękawiczek na zimę to pewnie jeszcze nie raz na forum będzie wałkowany.

Temat dotyczy tanich rękawiczek, więc w grę wchodzą lidlowskie Crivity, 4F z tańszymi wersjami, może Decathlon. Kiedyś używałem i z jakością było rożnie. Osobiście nie polecam Rogelli, bo u mnie żadne się nie sprawdziły, od tych tańszych po najdroższe. Teraz przerzuciłem się na czeski Polednik i jestem mega zadowolony. Zwróć na tą firmę uwagę, bo od lat zajmuje się produkcją rękawiczek różnej maści, a ma w swojej ofercie także tańsze modele rękawiczek.

Tanie mowisz .ja swoje mechanixy kupilem za 49.99 byla promocja ???

Ktoś zna któryś z tych modeli rękawiczek i jest w stanie je jakoś krótko ocenić?
Lub ewentualnie jakiś inny, sprawdzony, pewny model z dobrą amortyzacją.

Rękawiczki do wyjazdów 2-3 razy w tygodniu, trasy ok. 30-50km po ścieżkach i dużych wertepach. Plus raz tygodniowo większa trasa ale bardziej turystycznie z Żoną (więcej szos i mniej wertepów) :P Jeżdżę tylko przy w miarę ładnej pogodzie, tzn. w chłodniejsze dni tak ale unikam deszczu.

Zastanawiam się nad:

1. AUTHOR Comfort Gel X6 L

fb1df3be4bb88a79e77a315491ee

2. Chiba Gel Comfort Plus:

prod147965_IMGSET?wid=500&hei=505

3. Rękawiczki 4F RRU200:

1494573201.6137.jpg1494573201.9077.jpg

Trzecie rękawiczki są najtańsze, są w zestawieniu dlatego, że bardzo lubię markę 4F a to najlepszy model z tych jakie oni sprzedają. Nie chcę przesadzić też i kupować nie wiadomo jak drogich rękawiczek dla profesjonalistów. Są jeszcze rękawiczki Polednik ale nie wiem jak z ich solidnością.

Edytowane przez Qane

Sprawdzę ten Bontragery jeszcze, chociaż możliwe, że na razie polecę trochę po kosztach i wezmę pokazane 4F z wkładkami żelowymi, może mnie zaskoczą :)

Franz Mauer
Dnia 11.4.2017 o 11:14, RadAnd napisał:

Dwa lata temu dostałem 4F Rider (niebieskie) i rzep nie daje w nich rady.

Potwierdzam. To jest jedyna rzecz, która jest w nich licha :)

@Qane choć sam nie używam rękawiczek to koledzy zachwycają się tymi: https://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Rekawiczki-Chiba-Ride-czarne-rozm.-L/5853. Różne modele w różnych cenach. Podobno tanie, dobrze wykonane i wytrzymałe.

Edytowane przez Franz Mauer
  • Pomógł 1

Zamówiłem te, wydają się solidne i jak już wspomniałem ogólnie pasuje mi odzież marki 4f. Zobaczymy jak się będą spisywać.
Jak będzie coś nie tak to kolejne będą Chiby lub Polednik.

3. Rękawiczki 4F RRU200:
1494573201.6137.jpg1494573201.9077.jpg

HTC & TT

Rękawiczki 4F poszły do zwrotu, pomimo tego, że wybrałem praktycznie najdroższy model to jakość wykonania do bani - kawałek szmatki z czymś co ma imitować żelową wkładkę, odradzam zakup, chyba, że kogoś to przekona lub na prawdę potrzebuje czegoś na szybko i tanio. Możliwe, że starsze modele były lepsze - wiele osób chwali sobie rękawiczki 4F, ale mało kto pisze o modelach na ten rok.

Zakupiłem rękawiczki Polednik Gelmax New15 i wydają się o niebo lepsze (pod względem solidności i wykonania).

gelmax-black_10.jpggelmax-new15-black_9.jpg

Zobaczymy jak będzie w praktyce :)

Zakupiłem jakiś czas rękawiczki krótkie od 4F(zallegro). Już od góry siatka jest przetarta - shit! Noszę się z zakupem rękawiczek od firmy Ziener Crave Memory Foam http://esklep.intersport.pl/pl/product/114700/rekawiczki-ziener-crave-memory-foam dostępne w Inter Sport. Miałem je na dłoniach i mają mega dużo, żelu od wewnętrznej strony dłoni. Mial ktoś styczność z tymi rękawicami ?

Ja ze swojej strony w przypadku 4f nie polecam tego modelu:

rru002_all.jpg

Rzep nie trzymał już po kilku jazdach i przecierał górną część rękawiczek. Wkładka żelowa również szybko się wyrobiła.

Mam jednak z tej firmy jeszcze rękawiczki z długimi palcami, trzymają się całkiem dobrze. Trzeba trafić na dobry model.

24 minuty temu, SpiderMAN napisał:

Ja mam takie https://www.decathlon.pl/rkawiczki-na-rower-520-krotkie-letnie-id_8353882.html

i jestem bardzo zadowolona- lekkie, przewiewne, ładnie tłumią drgania, mam wrażenie, że odkąd w nich jeżdżę to mniej mnie bolą nadgarstki ( szkoda tylko , że dłonie się w nich nie opalają  ;) - ta opalenizna rowerzysty trochę mi przeszkadza :P ) . O trwałości się nie wypowiem , bo za krótko użytkuję (2 m-ce i jak na razie stan idealny) .

27 minut temu, Iwona napisał:

Ja mam takie https://www.decathlon.pl/rkawiczki-na-rower-520-krotkie-letnie-id_8353882.html

i jestem bardzo zadowolona- lekkie, przewiewne, ładnie tłumią drgania, mam wrażenie, że odkąd w nich jeżdżę to mniej mnie bolą nadgarstki ( szkoda tylko , że dłonie się w nich nie opalają  ;) - ta opalenizna rowerzysty trochę mi przeszkadza :P ) . O trwałości się nie wypowiem , bo za krótko użytkuję (2 m-ce i jak na razie stan idealny) .

Też są fajne, ale ja jakoś się przyzwyczaiłem do takich bez rzepa. Wygodniejsze są dla mnie w codziennym użytkowaniu.

31 minut temu, SpiderMAN napisał:

Też są fajne, ale ja jakoś się przyzwyczaiłem do takich bez rzepa. Wygodniejsze są dla mnie w codziennym użytkowaniu.

No właśnie- to są chyba dwa rodzaje tych samych rękawiczek - z rzepem i bez- co kto woli :)

Dnia 20.06.2017 o 11:10, SpiderMAN napisał:

Lidlowe rękawiczki są strasznie słabe jeśli chodzi o wkładki żelowe... i jakośc szwów, rozpadają się moment.

Ja na jednej parze jeździłem jakieś 5 lat, przetarł się materiał a szwy nie puściły. Teraz mam drugie, i nic im się nie dzieje.

Ja na jednej parze jeździłem jakieś 5 lat, przetarł się materiał a szwy nie puściły. Teraz mam drugie, i nic im się nie dzieje.

Jeden drugim nie równe. To też na pewno na minus. Ja miałem dwie pary i obie po kilku miesiącach nadawały się do śmieci.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dnia 20.06.2017 o 09:44, Kitaq napisał:

Ja ze swojej strony w przypadku 4f nie polecam tego modelu:

rru002_all.jpg

Rzep nie trzymał już po kilku jazdach i przecierał górną część rękawiczek. Wkładka żelowa również szybko się wyrobiła.

Mam jednak z tej firmy jeszcze rękawiczki z długimi palcami, trzymają się całkiem dobrze. Trzeba trafić na dobry model.

Mam dokładnie ten sam problem z tymi rękawiczkami, teraz kupiłam te:

1490778309.6375.jpg

i po kilku przejażdżkach zaczęły się pruć :(

Temat o rękawiczkach to ja wyraże swoje opinie.

Zawsze potrzebowałem rękawiczek z pełnymi palcami do cięższych zastosowań. Przejeździłem sezon w Dartmoor Snake - nie polecam. Szybko się zniszczyły.
Następne były Fox Dirtpaw, rękawiczki chwalone, ale mi rzepy nie trzymały i szybko postrzępiły się palce. Zełaszcza wskazujący od używania hamulca.

Obecnie posiadam Fox Bomber (rękawiczki motocyklowe) i poza kiepskim rzepem to nie narzekam. Jakość na wysokim poziomie, wytrzymałe, protektor na kłykcie/knykcie robi robote, przetestowałem :D

big_82e75702-2c6b-4677-a1a6-586fbbeda8a3

Używam takich. Niszczą się +/- po około sezonie, kosztują około 60zł. Z plusów to: przewiewne, wytrzymałe (parę gleb zaliczyły w tym tyranie na Mosornym Groniu po kamieniach), wygodne. Z minusów: rzep pada szybko, ale da się go łatwo naprawić :), trzeba brać jak by rozmiar za małe bo tak po 2-3miechach się wyciągną :/.
Używane ja zjazdach i w miejskiej dżungli na SS.