Skocz do zawartości

Klub miłośników rowerów typu Trail

Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu miesięcy oglądam posty o Primal'ach. Widzę że uwielbiacie wasze maszyny. Ostatnio z @PiotrekGT wystosowaliśmy prośbę do Moderatorów o stworzenie grupy DH/Trail/Enduro.

Z tego powodu postanowiłem napisać pierwszy temat w tej grupie :D

Temat jest zrobiony na podobieństwo bardzo pospolitego wśród graweli :P

Dlatego pozwolę sobie zacytować @GrochowaMTB

"Nie chcę zabierać dyskusji z merytorycznych wątków. Mógłby to być temat do luźnych pogaduch na temat takich rowerów, wrzucenia jakiś fot, podzielenia się jakimiś doświadczeniami itd."

Poniżej fotka z wyprawy z właścicielami Primal'u

20200609_182216.jpg
  • Lubię to! 4

To i ja tutaj dołącze. Kupiłem ostatnio 2 rower właśnie Marin BobTrail 4 i teraz przy nim dłubię. Jak na razie wrzuciłem amor powietrzny , heble LevelT , i tarcze SM RT76, i chwyty esi extra chunky. Chciałbym jeszcze zmienić korbę , suport, przerzytkę tył ze sprzęgłem, i przerzutkę przód. Co moglibyście mi polecić konkretnego. 

Edytowane przez ostry2407

Jak kolega pisze. 1x11. Odpada przednia przerzutka. A naped calkiem znosny i prosty. Ew jesli koniecznie chcesz to 2x10/11

Przerzutka zalezy od funduszy bo 

Ja bym poszedl w slx m7100 ale mozna i m6000-8000

W dniu 11.06.2020 o 21:42, Wojtek O. napisał:

Wiele wiecej ode mnie nie masz. O ile masz 😉

Wiec nic straconego. 

I teraz by warto troche tematow przeniesc z MTB tutaj

Więcej ode mnie nie macie😁 no chyba, że...

Ooo... ktoś mnie wspomniał. Mam kilka moich ulubionych ścieżek i zaraz wrzucę coś. Po kilku miesiącach jazdy na gravelu aż się palę aby górala wyciągnąć - tym bardziej, że zrobiłem mu generalny przegląd, regulacje, odpowietrzenia, nowe klocki itd... Niech tylko trochę wyschną te lasy :)

Gruby dostał dzisiaj mleko. Jestem pod wrażeniem jak idealnie wszystko wskoczyło i się zapięło. Koła na obręczach WTB były już zataśmowane fabrycznie więc tylko wyczyściłem wszystko, założyłem wentyle, na sucho zapiąłem oponę, potem mleko w wentyl. Jutro chyba pojedziemy gdzieś w teren. Zobaczymy jak będzie wyglądała jazda na niskim ciśnieniu. Mam moją górę testową. Poza tym jestem po serwisie hamulców. Przelane, wyregulowane, nowe klocki ceramiczne od szajbajka. Mam tylko jeden problem. Zapada mi się sztyca. Została napompowana. Ale dalej nie jest idealnie 😐 Jakieś pomysły?

20200706_215224.jpg
7 godzin temu, Raptor napisał:

To i ja dołączę do zacnego grona Trail

1.JPG

Zajebisty ten Marin. Myślałem o nim, ale w końcu wygrały względy praktyczne. 

Mam i ja rower Trail ;)

Oto Kellys Gibon 50 (2019) - sztywniak, który daje radę ;)

Zmiana względem fabryki to nowe pedały, zmiana skoku amorka na 150mm, nowe opony i zalanie mlekiem. 

Więcej w temacie 

20200811_125956_HDR.jpg
6 godzin temu, kuba79 napisał:

Rower totalnie przestrzelony względem potrzeb :D XC byłby oczywiście w sam raz. No ale pomijając ułańską fantazję w temacie czego to ja na tym rowerze nie będę robił, to jeździ się dobrze :D 

To nie jest czasami kwestia co wytrzyma rower, ale kwestia twojego komfortu i bezpieczeństwa. Rower XC jest po prostu nie wygodny bo jest zrobiony w jednym celu - do wyścigów. Dużo wygodniej podróżuje się na rowerze typu trail a o bezpieczeństwie i spokojnej głowie nawet nie wspomnę.

3 minuty temu, kuba79 napisał:

a biorąc pod uwagę płaskość terenu w którym jeżdżę, to zabić bym się na nim też nie zabił

Zapraszam na Dolny Śląsk, w góry Bardzkie, Sowie itd... mnogość tras rowerowych jak choćby sieć dróg "Singletrack Glacenis" przyprawia o zawrót głowy. W Srebrnej górze urocze szlaki enduro przebiegające wokół największej górskiej twierdzy w Europie... Jest gdzie pojeździć :) 

• Lubię to! 2
26 minut temu, kuba79 napisał:

Mam nadzieję, że będę miał ku temu okazję :) Naprawdę chętnie bym odwiedził takie tereny, tylko trochę daleko, a czasu zawsze brak...

Dla równowagi to ja swoje rowery ciągam po całym świecie i Polsce. W tym roku np zwiedzałem wyspę Wolin nad morzem i wschodnie rejony Polski i zjeździłem np tereny nad Bugiem, Poleski Park Narodowy itd. Nie ma urlopu bez roweru! Za dwa lata jak dobrze pójdzie to postawię już dom w sercu gór Bardzkich i będę miał tam apartament pod wynajem specjalnie pod rowerzystów. Jak coś :)

• Lubię to! 1

Witam wszystkich. 

Oto mój nowy rower trail. Kupiony wczoraj Giant Trance 2021 na kołach 27,5. Trochę błota złapał ale byliśmy tylko na dole. No bo w górach śnieg. Zima czy co?