Rekomendowane odpowiedzi

szymkab
Napisano (edytowane)

Po kilku latach jeżdżenia na rekreacyjnym MTB Romecie Ramblerze zachciało mi się czegoś nowego. I tak o to kupiłem Marina Nicasio. Wybrałem wersje "+" ze względu na design oraz to, że jest bardziej nastawiony na jazdę w terenie od np. Nicasio 1 (na osprzęcie Claris i z cieńszymi oponami), a Nicasio 2 był poza założonym przeze mnie budżetem na rower.

Zastanawiałem się jak będzie działał osprzęt Microshift, bo nie miałem nigdy styczności z tą firmą, ale kilka recenzji youtubeowych mnie uspokoiło. I faktycznie, napęd chodzi póki co bezproblemowo, nie odczuwam zbyt dużych przeskoków na kasecie, a najważniejsze, że łańcuch w ogóle się nie tłucze na nierównościach - przerzutka Advent daje radę.

Do minusów póki co mogę zaliczyć hamulce - jest to mój pierwszy rower na tarczówkach i spodziewałem się po nich dosyć dużo, a mam wrażenie, że hamują gorzej niż v-brake z mojego starego roweru. Najwyżej pobawię się w przyszłości ze zmianą klocków albo tarcz? Muszę doczytać jak można zwiększyć efektywność mechanicznych tarczówek.

Specyfikacja:

Rama: Marin CrMo
Koła: Marin 25mm
Opony: WTB Horizon 650Bx47mm
Korba: FSA Tempo Contact 42T
Suport: Na kwadrat, nie znam producenta
Kaseta: SunRace 11-46T
Łańcuch: KMC X9
Przerzutka przód: brak
Przerzutka tył: MicroSHIFT Advent, 1x9 ze sprzęgłem
Manetki: MicroSHIFT Advent, 1x9 Specific
Hamulce: Tektro Road Mechanical Disc, 160mm Rotor
Waga: 12,8 kg (z platformowymi pedałami i bez akcesoriów)

Chętnie odpowiem jeśli macie jakieś pytania.

IMG_2728.JPG IMG_3762.JPG IMG_6169.JPG

Edytowane przez szymkab
  • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala

Fajny sprzęt, w koncu ktoś go ma :) Podoba mi się jego idea. Nie będzie popularny u nas w kraju. Niestety kult tylnej przerzutki w Polskiej mentalności jest mocny. Szerokości!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m-peter
22 minuty temu, Fimala napisał:

Niestety kult tylnej przerzutki w Polskiej mentalności jest mocny. 

Przecież poniżej XT to to nie jedzie! 😂

Rower piękny, bardzo mi się podoba. Chyba jedyny, który podoba mi się z brązowymi bokami opon. Tylko ta sakwa... 😥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
synek

W końcu coś na 650B. Fajny. 
Microshift jest w ofensywie, może doczekamy się polskiego dystrybutora...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
36 minut temu, synek napisał:

W końcu coś na 650B. Fajny. 
Microshift jest w ofensywie, może doczekamy się polskiego dystrybutora...

Nooo mógłby być. Zastanawiam się nad Adventem do MTB tyle, że tym 1x10... U nas nie do dostania praktycznie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
synek

Czyli AdventX? też wpadł mi w oko. Poczekam jeszcze na to, co wymyśliło z przerzutkami TRP. Biorąc pod uwagę nowe Deore – konsument będzie miał z czego wybierać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chmielo

Mi tez bardzo podoba się ten rower,ale faktycznie raczej niszowy  zostanie, choć patrząc na rynek graveli i wgl rowerowe szaleństwo które panuje to możliwe że wszystkie rowery które trafiły do dystrybucji sie sprzedadzą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymkab
1 godzinę temu, Fimala napisał:

Fajny sprzęt, w koncu ktoś go ma :) Podoba mi się jego idea. Nie będzie popularny u nas w kraju. Niestety kult tylnej przerzutki w Polskiej mentalności jest mocny. Szerokości!

Masz na myśli, że bez napisu Shimano nikt nie kupi? 😛 

15 minut temu, Fimala napisał:

Nooo mógłby być. Zastanawiam się nad Adventem do MTB tyle, że tym 1x10... U nas nie do dostania praktycznie :(

Z ciekawości szukałem na internecie tego napędu i nawet na aliexpress nie znalazłem. Faktycznie bardzo niszowe :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
synek
5 minut temu, Chmielo napisał:

sie sprzedadzą

E no kiedyś na pewno.
Ja w ogóle kibicuję Marinowi. Po zamotce w końcu lat '90 i mało wyrazistym wizerunku, w końcu znalazł swoje miejsce wśród producentów, a klienci znaleźli ciekawą ofertę. 

5 minut temu, szymkab napisał:

nie znalazłem

Tegoroczna wiosenna nowość, chyba jeszcze nie trafiła do handlu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chino

Ha, świetna maszyna, wygląda oldschoolowo, bardzo fajna kolorystycznie, nawet wyprowadzenie linki z klamkomanetki jakoś pasuje do całości, fajna oponka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chmielo
19 godzin temu, synek napisał:

Ja w ogóle kibicuję Marinowi.

Ja od kiedy zostałem posiadaczem Nicasio 2 również.od marca zrobiłem 2tys km na nim na ogyginalnym wyposażeniu i złego słowa nie powiem,a tłukę go i po asfalcie i po szutrach a nawet po lasach.Jedyna przygoda to nypel od szprychy sie urwał i wpadł do obręczy ale spokojnie dojechałem do serwisu i Panowie od ręki w 15 minut mi to w ramach gwarancji ogarneli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GravelManiak88

@szymkab byłbyś w stanie napisać coś więcej po prawie 2 mcach ujeżdżania roweru ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymkab
Napisano (edytowane)

@GravelManiak88

Na rowerze przejechałem 500 km z hakiem. Oprócz problemów z mocą hamowania (ale to raczej subiektywna rzecz) jest też problem z niską jakością malowania ramy - np. na główce ramy kable od hamulców mi przetarły lakier 😛 , wydaje mi się, że nie powinno się to wydarzyć. 

Poza tym jest wszystko ok i jestem bardzo zadowolony z roweru. Nie mam żadnych problemów z napędem.

Jeśli masz jakieś konkretne pytania to daj znać.

IMG_7174.thumb.JPG.507fb99eeddf1891b54e161e35c829cf.JPGIMG_1349.thumb.JPG.fab3307994a554646005b0f8d8da92c0.JPGIMG_0744.thumb.JPG.a91bf7158ff4341cb0a38243170ca54d.JPG

Edytowane przez szymkab
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GravelManiak88

@szymkab jakie średnie prędkości osiągasz na nim ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polmaj

Zmień orginalne klocki na zwykłe żywiczne Shimano i wyreguluj hamulce , moc hamowania się poprawi ,też po zakupie myślałem że to pierwsza rzecz do wymiany, ale po zmianie i prostej regulacji dają radę , fatalne prowadzenie kabli też wytarlo mi ramę i goleń widelca  ,u mnie wpadła korba grx zamiast hamulców no i aktualnie stoi na kołach 28 do lasu zakładam 27,5 z oponami hutchinson cobra o szerokości 2,1 mieszczą się na styk , ogólnie kozacki rower , bardzo uniwersalny , dobrej jakości MTB się kurzy na balkonie , Microshift advent też daję radę, jedyne z czym będzie problem w przyszłości to dostanie kasety z takim samym stopniowaniem przynajmniej w Polsce, pozostaje 11-40 lub 11-42 , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yacek _b

Gratuluje koledzy fajnych rowerów , boli jedynie podejście producenta co do jakości lakieru , to już kolejny marin z poprzecieranym lakierem po krótkim używaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
9 godzin temu, yacek _b napisał:

to już kolejny marin z poprzecieranym lakierem po krótkim używaniu.

Standard u większości jeśli nie wszystkich producentów. Oklejajcie te miejsca od razu po zakupie niezależnie od producenta roweru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polmaj

Mój i tak na wiosnę będzie czarny 😀, swoje już przeszedł ma już 3000 km

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymkab

Dzięki za info @polmaj. Spróbuje ogarnąć te klocki jak będę miał chwilkę. Przejechałeś 3000 km na tym Marinie? To niezłe trasy musisz cisnąć :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
polmaj

Biorę udział w firmowym konkursie , 1 edycję wygrałem ,w samym lipcu wyszło ok 2500 km , pozdrawiam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krys007
W dniu 29.07.2020 o 09:57, szymkab napisał:

na główce ramy kable od hamulców mi przetarły lakier 😛 , wydaje mi się, że nie powinno się to wydarzyć. 

To akurat normalka, polecam podkleić czymś główkę ramy aby kable nie ocierały lakieru ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi