Skocz do zawartości

M785 - cieknące klamki


Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miesiąc temu kupiłem używany rowrr w bdb cenie. Przy zakupie dokładbie obejrzałem cały rower. Niby wszystko ok, ale jakieś 2 tygodnie temu zaczęła mi cieknąć prawa klamka na tłoczku. Dzisiaj zobaczyłem, że cieknie też lewa i do tego w tym samym miejscu. Zaciski są idealnie suche. Dodam, że wyciekający płyn jest koloru czarnego. Proszę Was o pomoc, bo nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza

Nie jestem w stanie wysłać zdjęcia, bo mi jakiś błąd wyskakuje, ale leje się dokładnie z miejsca, gdzie pracuje tłoczek.

O ile wiem to heble mają 1,5 roku. Nie jeżdżone dużo, bo gościu na szosę się przesiadł.

Odnośnik do komentarza

Zapytaj co w nich grzebał,bo dziwne aby dwie klamki ciekły jednocześnie w tym samym miejscu i to w dodatku takiej klasy. Tym bardziej, że ja intensywnie używam tych klamek od 2,5 sezonu i kompletnie nic, ale to zupełnie nic się nigdy nie spociło. Niespotykane.

Na razie nic nie wymieniaj. Może coś poradzimy :)

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałem z autoryzowanym sewisem Shimano i okazało się, że ta usterka jest nienaprawialna. Podobno są części zamienne, ale nikt ich w serwisie nie widział,bo Shimano traktuje hamulce modułowo tzn. klamka-przewód-zacisk. Wychodzi na to, że @egzo23 trafiłeś z koniecznością wymiany klamek. 

Dowiedziałem się również,że gdyby wlano DOT to ciekłoby wszystko, łacznie z zaciskami. 

Odnośnik do komentarza

 Nie wiem czy się w to pakować dalej. Chyba sprzedam sprawne zaciski i dam gratis cieknące klamki. Kupię jakieś magury, bo jak na razie, to mam złe doświadczenie ze shimano. Przykro mi bardzo, bo heble bardzo dobre, ale co z tego jak mojego kolegi budżetowe tektro lepiej hamują i nie ma z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza

XT mają taką moc, że by to pociąg zatrzymało . Ja bym jednak wymienił klamki . Cała rodzina Deore, SLX, Deore XT, XTR, to są naprawdę porządne hamulce.  Jak budżetowe tektro lepiej hamują, to masz coś więcej zrypane tam. Na przykład zabrudzone okładziny i tarcze, albo zaciski też podciekają, od tłoczków 

Edytowane przez egzo23
Odnośnik do komentarza

Owszem, jak hamuje przednim, to jest potęga, bo olej do końca nie zszedł z niego. Bardzo mocny hebel, przy lekkim naciśnięciu podbija tylne koło i to mocno. Tylko nie wiem czy dalej się w to pakować, bo ciekną klamki, ale nie wiadomo czy same z siebie, czy przez jakiś inny czynnk. To dzinwne, ale wydaje mi się, że to zaczęło cieknąć po zmianie klocków na nowe. W czasie gdy zszedł mi olej kompletnie z prawej klamki, postanowiłem, że dam tylne klocki na przód (było ich po prostu więcej). W tym samym dniu zaczęła cieknąć lewa klamka. Może to jakiś inny czynnk związany ze zmianą klocków zepsuł całą sytuacje?

Odnośnik do komentarza

@egzo23 może kolega rzeczywiście ma pecha. Czytałem recenzje w prasie branżowej od hamulcach XT serii M8000, o których nie wypowiadano się pochlebnie. Stwierdzono nawet, że XT M785 to najlepszy wyrób shimano, który podobno jest uznawany za bardziej niezawodne niż XTR. Wczoraj od chłopaków z serwisu shimano słyszałem, że bardzo dużą ilość XT M8000 odesłali reklamacyjne do producenta. Podobno były technologiczne do bani. Przymierzałem się do nich, ale odradzali mi kazali pozostać przy XT M785.

Odnośnik do komentarza

A to ciekawe.. Jak mam właśnie M 785.
Dawidzie, czy jak założyłeś nowe klocki i rozpychałeś tłoczki, to na otwartej klamce? Bo jeśli nie, to w pewnych przypadkach może to doprowadzić do uszkodzeń klamki.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Mam od dwóch lat... Cisza, spokój... Przeżyły dwie potężne gleby, raz poszła klamka do wymiany, drugim razem oba kable. Serwis reż bajeczne prosty. Mocy, że pociąg by zatrzymało. ( Obie tarcze 160mm XT)

 

Do autora.

Jeśli układ był przelany ( co jest możliwe w nowych heblach nawet) i nie otwarłeś klamki podczas resetowania tłoków, to mogłeś ubić uszczelki.

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...