Skocz do zawartości

Wymiana Claris Na Tiagra

Morf3usz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja pierwsza szosa Giant defy 4

https://www.giant-bi.../pl/defy-4-2016

Kupiony jesienią ubiegłego roku w bardzo dobrej cenie, po pewnym czasie zaczeła mnie denerwować korba na kwadrat,

konkretnie była za wiotka.

Wymieniłem na tiagrę 4700, i od tego momentu zastanawiam się nad wymianą całego osprzętu na Tiagrę, trochę brakuję mi biegów.

Mogę wymieniać osprzęt stopniowo czy muszę kupić kompletny osprzęt? wylączając korbe którą już mam.

Same klamkomanetki nie obsłużą mi napędu 8 rzędowego?

38 minut temu, Morf3usz napisał:

Witam

Moja pierwsza szosa Giant defy 4

https://www.giant-bi.../pl/defy-4-2016

Kupiony jesienią ubiegłego roku w bardzo dobrej cenie, po pewnym czasie zaczeła mnie denerwować korba na kwadrat,

konkretnie była za wiotka.

Wymieniłem na tiagrę 4700, i od tego momentu zastanawiam się nad wymianą całego osprzętu na Tiagrę, trochę brakuję mi biegów.

Mogę wymieniać osprzęt stopniowo czy muszę kupić kompletny osprzęt? wylączając korbe którą już mam.

Same klamkomanetki nie obsłużą mi napędu 8 rzędowego?

Decydując się na Tiagre-4700 ( i słusznie ) czeka cię zakup klamkomanetek przerzutki tylnej kasety 10 rzędowej łańcucha. Przerzutka przednia może zostać Clarisa działa bez problemu. W razie pytań wal śmiało

W razie pytań o samą grupę również pomogę. Grupa jest naprawdę dobra.  I co znaczy, że brakuje Ci biegów? Biegów pośrednich do trzymania dobrej kadencji? Czy może do podjazdów? 

4 minuty temu, egzo23 napisał:

W razie pytań o samą grupę również pomogę. Grupa jest naprawdę dobra.  I co znaczy, że brakuje Ci biegów? Biegów pośrednich do trzymania dobrej kadencji? Czy może do podjazdów? 

Jakiego łańcucha używasz ? Ja mam HG-54.

Bo to dobra grupa z fajnymi możliwościami, wygodnymi klamkomanetkami, świetnie zmieniająca biegi i hamująca, kable pod owijką, z możliwością dobrania ogromnego zakresu biegów, ładna jest, świetnie wykonana i ma dobrą cenę :):) 

26 minut temu, egzo23 napisał:

CN-4601  Łańcuch tiagry 

shimano-tiagra-cn-4601-116l-10-speed-chain-silver-ecn4601116boxed.jpg

A powiesz ile już na nim przejechałeś ?

P.S. Się nie dziwię skąd różnica w wadze naszych rowerów. Jak nawet łańcuch masz cieniowany9_9

4 minuty temu, egzo23 napisał:

Przejechał mało. 440 km około dopiero.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Ja na HG-54 zrobiłem 2200km, przy 1700km wykazywał w jednym miejscu 0,75 . Przy obecnym przebiegu tam gdzie było 0,75 dalej tyle jest na pozostałej długości jest wyciągnięty że niewiele brakuje mu do 0,75 .

Cenowo niewiele się różnią więc pozwolę sobie ciebie nękać o trwałość tego łańcucha.

8 godzin temu, egzo23 napisał:

Dokładnie nie mogę utrzymać odpowiedniej kadencji.

Rozumiem że na początek mogę kupić klamkomanetki, przerzutka tył, kaseta plus łancuch ?

resztę wymienię z czasem

Jaka kaseta na płaskie Mazowsze?

Na płasko... To o małym zakresie.

Ja jeżdżę w takim regionie, że gdzie nie pojadę, to ostro pod górę. Więc mam korbę kompakt i kasetę aż 11-34. Z przerzutką ze średnim wózkiem

Ale na płasko to weź 11-25, albo 12-28 i przerzutkę z krutkim wózkiem.

• Pomógł 1
14 minut temu, egzo23 napisał:

Na płasko... To o małym zakresie.

Ja jeżdżę w takim regionie, że gdzie nie pojadę, to ostro pod górę. Więc mam korbę kompakt i kasetę aż 11-34. Z przerzutką ze średnim wózkiem

Ale na płasko to weź 11-25, albo 12-28 i przerzutkę z krutkim wózkiem.

Weź 11-25 będzie super. Kolega dobrze mowi.

• Pomógł 1

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zastanawiam się jeszcze czy dam sobie sam radę w wymianie klamkomanetek dużo kombinowania jest przy wymianie?

co ewentualnie będę potrzebował z narzędzi?

Warto dać nowe linki, więc trzeba je czymś uciąć. Odwijasz tył gumy z łapy, odwijasz owijkę, odkręcasz imbus ( rozmiar 8 chyba) , ściągasz klamkomanetkę. Zakładasz nową, ustawiasz dobrze, dokręcasz imbus ( nie za mocno) , zakładasz linki i pancerze, zakładasz owijkę.
Amen.

Prosta sprawa. Nie ma się czegoś bać.

• Pomógł 1

Decyzja zapadła :) kupiłem klamkomanetki, łańcuch CN 4601, kasetę CS HG500 11-25, przerzutkę RD-4700SS 
Mam nadzieję że będę zadowolony ze zmiany, przerzutkę przednią i hamulce dokupię w  późniejszym terminie.

Dziękuję wszystkim za pomoc, w razie problemów z wymianą jeszcze zawracał Wam głowę :)

• Pomógł 1

@Morf3usz

23 godziny temu, egzo23 napisał:

Warto dać nowe linki, więc trzeba je czymś uciąć. Odwijasz tył gumy z łapy, odwijasz owijkę, odkręcasz imbus ( rozmiar 8 chyba) , ściągasz klamkomanetkę. Zakładasz nową, ustawiasz dobrze, dokręcasz imbus ( nie za mocno) , zakładasz linki i pancerze, zakładasz owijkę.
Amen.

Prosta sprawa. Nie ma się czegoś bać.

Tym bardziej że dostaniesz nowiutkie z klamkomanetkami 9_9

Dzisiaj przyszła przesyłka z osprzętem :)

Przy montażu pojawił się pierwszy problem prawa klamka klika tylko 9 razy zamiast 10 ?

Jeżeli zadaję głupie pytanie to przepraszam, ale oświećcie mnie.

20 minut temu, Morf3usz napisał:

Dzisiaj przyszła przesyłka z osprzętem :)

Przy montażu pojawił się pierwszy problem prawa klamka klika tylko 9 razy zamiast 10 ?

Jeżeli zadaję głupie pytanie to przepraszam, ale oświećcie mnie.

No tak ma być:

• 1 koronka stan 0 linki
  • 2 koronka stan 1 klik
  • 3 koronka stan 2 kilk
  • 4 koronka stan 3 klik
  • 5 koronka stan 4 klik
  • 6 koronka stan 5 klik
  • 7 koronka stan 6 klik
  • 8 koronka stan 7 klik
  • 9 koronka stan 8 klik
  • 10 koronka stan 9 klik

Przy okazji wyjaśnię czemu lewa klika trzy razy. Posiada funkcję trymowania.

Edytowane przez GBike
  • Pomógł 1
3 minuty temu, GBike napisał:

No tak ma być:

• 1 koronka stan 0 linki
  • 2 koronka stan 1 klik
  • 3 koronka stan 2 kilk
  • 4 koronka stan 3 klik
  • 5 koronka stan 4 klik
  • 6 koronka stan 5 klik
  • 7 koronka stan 6 klik
  • 8 koronka stan 7 klik
  • 9 koronka stan 8 klik
  • 10 koronka stan 9 klik

Dzięki, tak to jest jak pierwszy raz składa się szosę :D

Zwróć dobrze uwagę jak będziesz zakładać linki do biegów , żeby cała główka wskoczyła w port. Nie tak tylko na wierzch, tylko ma głęboko wejść

Dnia 9.07.2017 o 21:02, egzo23 napisał:

@Morf3usz , zamontowałeś?

Tak, wszystko zamontowane, przejechałem dopiero 110km, kaseta 11-25 w porównaniu do 11-32 zupełnie inna jazda.

Kadencje mogę dobrać bez problemu, małe skoki pomiędzy zębatkami, przednia przerzutka claris działa bardzo dobrze.

Regulacja tiagry o wiele przyjemniejsza niż claris, o ile w claris troszkę musiałem się namęczyć żeby wszystko działało płynnie, tak w tiagrze zrobiłem to praktycznie z marszu.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany.

Wywalam jeszcze orginalne koła i zmieniam na  FULCRUM RACING 7 LG, i koniec zmian w tym sezonie :)

t