Skocz do zawartości

Rockrider AM100 HT

TOMALA72

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się, kupiłem rower z Decathlonu… Szukałem dla syna a chyba kupiłem sobie. Młody odziedziczy Primala, który zostaje w rodzinie😁

Oczywiście chciałem kupić ścieżkowca HT z nowoczesną geometrią, skokiem 120-130, sztywnymi osiami, mocnymi kołami i jak by był jeszcze myk myk to super. No i gdzie za tak niewiele...tylko w Decu:). Rowerek ma dobre koła na osiach boost, RS Sektora, napęd Srama NX 1x11, sztycę TranzX i dożywocie na ramę. Pierwsze wrażenie pozytywne, pojeździmy, zobaczymy😁 imageproxy.php?img=&key=168c1a94459c208f

IMG_20200401_074950.jpg IMG_20200401_075001.jpg   IMG_20200401_075040.jpg IMG_20200401_075116.jpg IMG_20200401_075123.jpg IMG_20200401_075146.jpg  IMG_20200401_075321.jpg

Edytowane przez TOMALA72
  • Lubię to! 4

4399, -

Jak wyjadę w plener to jakieś znośne foty zrobię. Dec lżejszy od Primala i ma efektywniejszy napęd więc pewnie łatwiej będzie dojechać na Bukową Górę - moja najbliższa lokalna miejscówka:) Ogólnie za ta kasę dość dobrze wyposażony i raczej ciężko kupić coś bardziej prestiżowego w tej cenie:) Z słabości to chyba heble, które są raczej przeciętne ale zobaczymy czy dają radę w lesie:)

IMG_20200401_091626.jpg IMG_20200401_091638.jpg IMG_20200401_091710_1.jpg IMG_20200401_091946.jpg IMG_20200401_091955.jpg IMG_20200401_092010.jpg IMG_20200401_092036.jpg
  • Lubię to! 2
8 godzin temu, PiotrekGT napisał:

Inny rower a znowu kabel ci dynda :D

To nieuleczalne już jest i będzie mnie prześladować...ale tym razem to fabrycznie, krasnoludki taki jakiś trochę długi do Droppera dały😁

Edytowane przez TOMALA72

IMG_20200417_094456_1.jpg IMG_20200417_094448_1.jpg IMG_20200417_094440_1.jpg IMG_20200417_094432.jpg IMG_20200411_103428_1.jpg IMG_20200411_103441.jpg

Ostatnio na YT wciągnąłem filmik o Octane One Prone w podobnym kolorku co mój HT i od razu zapragnąłem takie siodełko:)

Zakupiłem też błotniczek...niezawodny Dec za 13 zyli:)

Chwyty brązowe od NS-a chciałem też kupić ale te, które dał Dec mi leżą więc na razie odpuszczam. Trzeba bardziej pomyśleć o solidniejszych platformach i wydajniejszych hebelkach:)

Reszta po kilku próbnych jazdach jest jak najbardziej na plus:)

Edytowane przez TOMALA72
  • Lubię to! 1
2 minuty temu, PiotrekGT napisał:

Co on taki czysty?

Wiedziałem...kurde wiedziałem:))))

Ostatnio, tuż przed Świętami jechałem jak zawsze po bułki drogą na skraju lasu bo bezpieczniej, z dala od chodników. Gdy wyleciałem na ścieżkę ujrzałem  pewien samochód w nieco jaśniejszym, niebieskim kolorze. Tak mnie ten widok zaskoczył, że postanowiłem się gwałtownie oddalić tą samą drogą na skraju lasu (myk myk się jednak przydaje). Zszokowany faktem, iż nie mogłem kupić bułek, opowiedziałem o tym żonce...no i dostałem szlaban na rower, więc przez całe Święta czyściłem szmatką😁

Haha haha hahahaaaaa .Podoba mi się, ale padam ze śmiechu. xD 

Naprawdę dla was stopień urąbania roweru świadczy o tym, jaki ktoś jest kozak?

Im człowiek starszy, tym mniej interesują go opinie innych. Robi sobie rower, aby był funkcjonalny. Dodaje bagażniki błotniki,nóżki itp itd.

A jak mu się nudzi to sobie myję xD

@PiotrekGT to jeszcze rozumie , bo jest jeszcze młody. Ale @TOMALA72 i @ahaja to już za cholerę 

Wiesz, nie dajmy się zwariować w dzisiejszych czasach, trochę luzu potrzeba.

Ja swój też mam teraz wyczyszczony bo zmieniłem barwy, ale wyjadę jak się obostrzenia zmniejszą i się choć trochę okurzy ... 😉 bo o błotku nie ma na razie mowy.

No Tej, ale jak na krasnoluda to jestem w kwiecie ... u czlowiekow to inaczej jest ...

@TOMALA72 ciekawe co mówisz żonie jak wrócisz urąbany xD

1 godzinę temu, TOMALA72 napisał:

opowiedziałem o tym żonce...no i dostałem szlaban na rower,

"Bo PiotrekGT i Ahaja się ze mnie śmiał"? xD

Edytowane przez Accent_Szaj
Napisano (edytowane)

Fabryczne chwyty i pedały wypadły a na ich miejsce wstawiłem gripy Da Bomb i platformy sygnowane przez Dartmoora, w dość niekonwencjonalnym kolorze. Żona mówi, że spieprzyłem nimi cały rower a syn, że są spoko😁 Powoli rozglądam się za hamulcami, które niestety są za słabe... Poza tym rower jest ok. Amortyzator, napęd i koła są na dobrym poziomie, zaskakująco dobrym jak na cenę roweru. Rower dostałem wyregulowany i praktycznie gotowy do jazdy czego nie uświadczyłem w Krossach i Dartmoorze, które również kupowałem w sieci. Myk myk sygnowany przez Decathlon się przydaje i tak naprawdę jest  to Tranz x, który jest montowany również w Trekach Roscoe. Tylko te hamulce...nie jest to badziewie i do spokojnej jazdy wystarczą ale jak ktoś będzie chciał zaszaleć na ścieżkach...trzeba wymienić:). Miałem parę rowerów...Krossy, Rometa, Spece, Dartmoora i mogę stwierdzić, że jakość komponentów i montażu jest na bardzo dobrym poziomie. Decathlon dość poważnie podchodzi do rowerów z serii XC i AM, wiedząc że mocno wpływają na wizerunek marki. Ogólnie polecam, jak ktoś nie ma problemu z nazwą na ramie:) Powiem jeszcze, że jak miełem Speca Stumpjumpera ST to na ramie była taka ukryta naklejka "Made in Taiwan" a w tym jest "Made in France"😎

IMG_20200507_180359.jpg IMG_20200507_180413_1.jpg

IMG_20200508_114939_1.jpg

Edytowane przez TOMALA72
  • Lubię to! 1

Popieram żonę
Kolor średnio do tego dopasowany ale co kto lubi
Czo do mycia roweru brudnosc roweru a większy kozak nie nie sądzę, ale swojego nie myje tylko wycieram lub dmucham sprężarką
Gdy był z błota to delikatnie na myjce został opłukany i tyle
Nie myje często bo źle to wpływa na zawias i łożyska

Napisano (edytowane)

Młodemu się podobał kolorek więc podmieniłem mu platformy Gianta, które miał w Primalu. Młody jest, życie ma kolorowe to będzie zadowolony😀

Co do dopasowania koloru to pasuje  teraz do uszczelki press fitu i gumki do ustawiania sagu na amorze😁

IMG_20200508_114725.jpg

Edytowane przez TOMALA72

Hej,

zastanawiam się nad zakupem tego Rockridera.
Tomala72, czy możesz mi powiedzieć jak on wypada na tle Primala? 
Nie chodzi mi o różnice w osprzęcie, to te łatwo zweryfikować czytając specyfikację, ale o feeling czy jakość. Sam nie wiem o co dokładnie pytać bo nie mam wielkiego doświadczenia w wybieraniu rowerów. to w zasadzie ma być mój pierwszy "poważny" rower :)