Skocz do zawartości

Trek superfly 6 2017r


pawell11122

Rekomendowane odpowiedzi

Mam x caliber 9 rocznik 2015

Rok jazdy .w terenie spisuje sie idealnie .na asfalcie brak kilku zebow w korbie ale to nie wada bo to nie szosowka :)

Polecam treka jak najbardziej 

Odnośnik do komentarza

Skoro o Superfly 6 mowa, to się podepnę do wątku z krótkim pytaniem, żeby nie zakładać nowego.

Biorę pod uwagę ten model (wraz ze Specem Epic HT) jako drugi sprzęt do jazdy tam, gdzie szosa nie da rady i zastanawiam się nad rozmiarem. Wg tabeli rozmiarów Treka ze swoim wzrostem (168cm) łapię się na dwa rozmiary - 15,5" (150-168cm) i 17,5" (165-175cm). Różnica między nimi jest o tyle istotna, że 15,5" jest na kołach 27,5" a 17,5" to 29er.

Podpowie któryś z trekowców jak to jest z rozmiarówką w Treku i który rozmiar będzie dla mnie lepszy (zarówno pod względem samego rozmiaru ramy, jak i rozmiaru kół)?

Odnośnik do komentarza

W treku mam rame 21,5" wedl specyfikacji od 185cm do 195 cm 

Ja mam 188cm wzrostu i jest idealnie 

Mysle ze bez przymierzenia sie nie da kazdy z nas jest inny ma dluzsze konczyny a krotszy tulow i odwrotnie :)

A u ciebie jeszce na pograniczu 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, revolta1 napisał:

W treku mam rame 21,5" wedl specyfikacji od 185cm do 195 cm 

Ja mam 188cm wzrostu i jest idealnie 

Mysle ze bez przymierzenia sie nie da kazdy z nas jest inny ma dluzsze konczyny a krotszy tulow i odwrotnie :)

A u ciebie jeszce na pograniczu 

Ja mam ramę 18,5" virtualne 19,5" mam 186cm wzrostu i także jest idealnie, to się tak nie da powiedzieć weź ten albo tamten rozmiar. Musisz siąść i się przejechać.

Ja po 100m wiedziałem, że to ten rower konkretnie.

Odnośnik do komentarza

Cześć

Weź pod uwagę Treka z serii Procaliber. Posiada rodzielacz Isospeed. Sam rozważam zakup tego modelu. Posiadam rower typu endurance Treka (Domane) z takim rozdzielaczem i czystym sumieniem polecam takie rozwiązanie. Dużo większy komfort bez straty sztywności ramy. Mam nadzieję, że w MTB będzie podobnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SpiderMAN napisał:

Raczej w cenie 6599zł tyle katalogowo kosztuje Superfly 6 nie ma Procalibera...

Najniższy model Procaliber kosztuje 8899zł...

Nikt nie wspomniał o kosztach. Ja wolę karbon z nowoczesnymi rozwiązaniami wpływającymi na komfort. Stąd różnica w cenie. W Treku dla każdego coś miłego :)

Odnośnik do komentarza
Dnia 8.04.2017 o 16:52, kavoo napisał:

Skoro o Superfly 6 mowa, to się podepnę do wątku z krótkim pytaniem, żeby nie zakładać nowego.

Biorę pod uwagę ten model (wraz ze Specem Epic HT) jako drugi sprzęt do jazdy tam, gdzie szosa nie da rady i zastanawiam się nad rozmiarem. Wg tabeli rozmiarów Treka ze swoim wzrostem (168cm) łapię się na dwa rozmiary - 15,5" (150-168cm) i 17,5" (165-175cm). Różnica między nimi jest o tyle istotna, że 15,5" jest na kołach 27,5" a 17,5" to 29er.

Podpowie któryś z trekowców jak to jest z rozmiarówką w Treku i który rozmiar będzie dla mnie lepszy (zarówno pod względem samego rozmiaru ramy, jak i rozmiaru kół)?

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Treka Superfly 6, model rocznikowy 2014. Jestem bardzo podobnego wzrostu co Ty - mam 169 cm. Stałem przed podobnym dylematem, więc wiem co czujesz, i ostatecznie dla siebie wybrałem rozmiar 17,5". Z czego w konsekwencji jestem cholernie zadowolony. Dlaczego?

Pytanie właściwie brzmi, jak chcesz użytkować swojego potwora i jaki styl jazdy preferujesz. Mnie akurat pociąga możliwość rozwijania dość znacznych prędkości (jak na górala) i stabilność na zjazdach, sztywność na podjazdach, dynamika, lekkość i niezawodność. Łatwiejsze "wybieranie" przeszkód i nierówności. Taki właśnie jest Trek Superfly na kołach 29 cali - rower jest dynamiczny i stabilny, szybki, wybacza błędy. Duże koło łyka podstępne nierówności, dzięki lekkości rowerem łatwo można przelatywać nad mniejszymi przeszkodami (a ci co lepiej ode mnie skaczą w biegu, pewnie i nad większymi). Zjeżdża się "pewną ręką", podjeżdża się lekko i efektywnie. Po prostym zasuwa się aż miło.  I wbrew pierwotnym oczekiwaniom, jest naprawdę zadziwiająco zwrotny - geometria G2 działa. ;)  Być może 27,5 cala i jest zwrotniejszy (nie mam porównania), ale na pewno nie będzie tak szybki, a mi na tym akurat zależy przede wszystkim. 

Przekrok - przy naszym wzroście to baaardzo wrażliwy punkt programu. Za dużo faktycznie miejsca tam na klejnoty nie zostaje, ale przy rozmiarze ramy 17,5 ta przestrzeń mieści się moim zdaniem w granicy tolerancji i dopuszczalnego ryzyka. Kilka razy przy hardkorowych manewrach zdarzyło mi się lądować awaryjnie i zapewniam, że ojcem nadal będę, do żadnego uszczerbku na zdrowiu nie doszło - więc jest ok. 

Ja chciałem mieć koło 29", więc wziąłem duże koło i ramę 17,5. Jeśli chcesz mieć szybsze koło i oprócz zjeżdżania lubisz czasem także pomęczyć się na podjazdach lub pościgać po prostym, to też je wybierz. Jeśli wolisz mieć więcej przestrzeni pod jądrami i ekstremalną zwrotność na zjazdach - pewnie lepszym wyborem będzie 27,5. Ja ze swej strony dodam tylko, że przy wzroście 169 cm właściwie tylko geometria Treków i Specializedów pozwala pomarzyć o dużym kole, reszta producentów ma raczej ramy, które uniemożliwiają to właściwie.

Co do samego Treka Superfly 6 to nie mam żadnych zarzutów. Jest niezawodny i wytrzymały, precyzyjny i jazda na nim to przyjemność. Ja mam na pokładzie SRAM x7 i X9. Hamulce spokojnie dają radę, amor Rock Shox Reba pracuje tak, jak powinien. Nic nie wymieniałem, mi ta specyfikacja odpowiada. Jakby nim jeżdzić głównie po asfalcie, to możliwe, że brakowałoby komuś większego blatu z przodu - ale to przecież nie kolarka. Regularnie i odpowiednio konserwowany, zadbany i dopieszczany oddaje sto procent przyjemności z jazdy. Pozdrawiam!  

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info. Super szybko jeździć na XC nie planuję, od szybkiej jazdy mam szosę. Bardziej chodzi o rozbijanie się po polach i lasach, bo o górki w okolicach Warszawy raczej ciężko. Plus jazda do pracy w bardziej cywilnych ciuchach, w których na szosie wygląda się nieco głupio ;)

Odnośnik do komentarza

Czyli weź tego, na którym lepiej się czujesz. Po prostu. Jak masz możliwość przymierzyć się do obu wielkości, to super - zobacz, przejedź się, bierz tego, który subiektywnie lepiej pod Tobą leży. Powodzenia. ;)

Odnośnik do komentarza

Też w tym roku zakupiłem Superfly 6. Długo biłem się z myślami i teraz stwierdzam, że to był super wybór. Jeśli chodzi o rozmiar, to też wziąłem większy, mimo że byłem na granicy 2 rozmiarów. Co do osprzętu to wydaje mi się, że nie są to aż takie nowości. Po prostu odświeżyli linię produktów i dali nowe spójne nazewnictwo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...