Skocz do zawartości

Bryton Rider 420


Grzesiek SRC 1

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś szukał dodatkowego uchwytu na kierownicę to kupowałem tutaj. Wygląda jak oryginalny. Są też te same gumki i adapter. 

https://pl.aliexpress.com/item/32863456550.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.48465c0fRjagiq

 I po raz kolejny się przekonałem, ze nie warto kupować niczego przed świętami - na początku stycznia przeważnie jest taniej ;)

Edytowane przez Grzesiek SRC 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.01.2020 o 22:01, slavoog napisał:

@Adrian1 Gratuluje :)

Ciekaw jestem czy przed aktualizacją oprogramowania znajdziesz opcje ustawiania prędkości, przy której włącza się auto pauza.

Co do czujników właśnie zakupiłem Magene, niebawem będę testował.

Nie znalazłem :). 

Odnośnik do komentarza

Rozładowała mi się bateria w czasie jazdy - zapomniałem ją od dłuższego już czasu doładować ;)

Tak informacyjnie. Przy temperaturze 1-2 stopnie na plusie z czujnikiem kadencji i pulsometrem od chwili wyświetlenia komunikatu o rozładowanej baterii upłynęło około 45 minut do wyłączenia się licznika. Na szczęście ślad GPS nie jest skasowany. 

Odnośnik do komentarza

Wpadł mi w oko kolejny "bug".

Mieszkam przy granicy z Czechami i często tam własnie jeżdżę rowerem. Pobawiłem się trochę w planowanie tras i okazuje się, że:

1, Zaczynając trasę w Polsce w profilu rowerowym nie można zaplanować trasy wiodącej również w Czechach. Można to zrobić jedynie w profilu samochodowym i pieszym. 

2. Zaczynając trasę w Czechach mamy tylko profil samochodowy i pieszy i można tworzyć trasy wiodące przez dwa kraje.

Błędy te występują jedynie tworząc trasy poprzez stronę internetową. W aplikacji wszystko jest w porządku. 

I jeszcze taka jedna rzecz. Używam też licznika w mieszkaniu na rowerku treningowym. Wtedy mierzy mi jedynie czas, tętno i kadencję bo nie mam możliwości podpięcia pod rowerek czujnika prędkości.Sprawdza się to bardzo dobrze i taka aktywność jest sklasyfikowana jako jazda w pomieszczeniu, ale tylko wtedy, gdy wgrywamy ją bezpośrednio z licznika. Wgrywając coś z pliku również wszystkie dane są pokazywane, ale  taka aktywność jest oznaczona wtedy znakiem zapytania w kalendarzu. 

Ostatnio miałem z tym jednak problem bo okazało się, że licznik w czasie treningu pod dachem przełączał się w auto-pauzę. Początkowo nie wiedziałem co jest grane, ale okazało się, że po prostu złapał sygnał GPS a że mam w opcjach auto-pauzę to zatrzymał aktywność 😁

Mieszkam na parterze w 4-piętrowym bloku, rowerek mam ustawiony tak około 3 metrów od okna i okazało się, że moduł jest tak czuły, że łapie sygnał....

W takiej sytuacji brakuje trochę opcji treningu w pomieszczeniu, gdzie automatycznie jest rozłączany GPS - mam tak własnie w zegarku Garmina. 

Tutaj w Brytonie muszę teraz wyłączyć auto-pauzę lub GPS w liczniku przed taką jazdą w pomieszczeniu. 

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Grzesiek SRC 1 napisał:

Wtedy mierzy mi jedynie czas, tętno i kadencję bo nie mam możliwości podpięcia pod rowerek czujnika prędkości.

 

Rozumiem, że w ramach testu nie możesz zmienić czujnika z trybu kadencji na prędkość? Magene taką możliwość mają.

Gdzie można zmienić profil z rowerowego? na stronie ani w liczniku tego nie mam?

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, slavoog napisał:

Rozumiem, że w ramach testu nie możesz zmienić czujnika z trybu kadencji na prędkość?

To jest rowerek stacjonarny z oporem magnetycznym. Także nie ma fizycznej możliwości podpięcia czujnika prędkości. Normalnie wtedy można trenować, ale nie masz wskazań dystansu czy prędkości, gdy wgrywasz taki trening np. na Stravę. 

https://www.strava.com/activities/2954817140

13 godzin temu, slavoog napisał:

Gdzie można zmienić profil z rowerowego? na stronie ani w liczniku tego nie mam?

Chodzi o zmianę profili, gdy planujemy trasę w aplikacji czy też na stronce Brytona. W aplikacji są 4 - pieszy, motocykl, samochód i rower MTB. Na stronie są 3 - samochód, pieszy i rowerowy. Też bez sensu taka rozbieżność.  

Wracając jeszcze do treningu w pomieszczeniu to jest jeszcze jeden bezsens - otóż nawet, gdy już rozłączymy GPS to i tak barometr w liczniku jest aktywny i bez sensu zlicza w tym czasie przewyższenia, które są wtedy wliczane do statystyk pierwszego lub drugiego roweru w zależności jaki mamy ustawiony. 

 

 

Screenshot_20200125-094411_Active.jpg Edytowane przez Grzesiek SRC 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Łukasz. napisał:

@Grzesiek SRC 1 używasz go od dłuższego czasu czy był to godny zakup? Czy byś kupił inny licznik? 

Przejechałem już z nim ponad 1500 km i mimo jakiś tam drobnych wad kupiłbym go po raz drugi. Pracuje stabilnie, dobra bateria, wszystkie najważniejsze dane i do tego jakaś tam namiastka nawigacji, która daje radę. Mnie jedynie na chwilę obecną najbardziej doskwiera brak możliwości wgrania do licznika zaplanowanych treningów - największa głupota tego licznika mimo tego, ze jest to sprzęt typowo treningowy i tak jest reklamowany. 

 

Odnośnik do komentarza

Jest nowy upgrade aplikacji Brytona.
Widzę jedna nowość odnośnie wgrywania tras i nawigacji.
Gdy wgram trasę np. za pośrednictwem RideWithGps albo mogę ją wysłać na Brytona od razu, albo skonwertować ją poprzez polecenie "Transfer to file containing turn-by-turn info" - wtedy trasa jest analizowana i poprawiana pod kątem mapy i zapisywana z nową nazwą.
Bez włączania tej opcji mamy ślad dokładnie taki jak został przygotowany - pozostaje tylko przetestować jak wtedy działa samo nawigowanie po śladzie - jeśli działało by to poprawnie to jest to fajna opcja do jazdy MTB.

(możliwe, że jest to od dawna ale nie widziałem tego wcześniej)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Witam mam takie małe pytanie jestem posiadaczem takiego licznika . Chciałbym się dowiedziec jak z aplikacji bryton active zrzucić zaplanowany trening na licznik . W liczniku nie mogę nigdzie tego znaleźć . 

Odnośnik do komentarza

Dobra, może faktycznie jest to zbyt skomplikowane :-)
@Bober19886 Z zakładki "my route" wybierasz trasę, którą chcesz pobrać. Dalej klikasz w menu, u mnie to jest w prawym górnym rogu takie 3 kropki. Następnie "pobierz trasę na urządzenie". Gotowe.


760a934fcb6010e5411af54e220a631a.jpg

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz na myśli rozpisany trening np. o moc, tętno czy kadencję to w tym liczniku to nie działa mimo, że w aplikacji czy na stronie można taki trening przygotować a nawet go wysłać do licznika. Po prostu nie ma w liczniku opcji Bryton Workout.  

Jeżeli chodziło Ci o trasę to jak kolega opisał powyżej. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Grzesiek SRC 1 napisał:

Jeżeli masz na myśli rozpisany trening np. o moc, tętno czy kadencję to w tym liczniku to nie działa mimo, że w aplikacji czy na stronie można taki trening przygotować a nawet go wysłać do licznika. Po prostu nie ma w liczniku opcji Bryton Workout.  

Jeżeli chodziło Ci o trasę to jak kolega opisał powyżej. 

Miałem na myśli rozpisywanie treningu dzięki za info . 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, belzebub napisał:

Kupował ktoś może uchwyt 'aero' do tego licznika? Macie jakieś sprawdzone np z Ali?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

https://forum.szajbajk.pl/topic/17899-uchwyt-z-wysi%C4%99gnikiem-do-licznika-gps-bryton/?tab=comments#comment-197500

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, belzebub napisał:

Kupował ktoś może uchwyt 'aero' do tego licznika? Macie jakieś sprawdzone np z Ali?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Ja kupowałem dwa i oby dwa pasują za Ali 1582726913039..thumb.jpg.43ae82991a3e2c6ddc0962cbb662d49f.jpg1582726913039..thumb.jpg.43ae82991a3e2c6ddc0962cbb662d49f.jpg

1582726961660..jpg
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam brak opcji treningowych, strasznie jestem tym rozczarowany, w manualu jest sekcja train and test, jednak samej treści brak. To podstawowa funkcjonalność, rozważam wymianę na 450...

Oprócz tego licznik na prawdę fajny, ekran robi robotę.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że licznik zaraz po połączeniu z aplikacją tak jakby się "zamrażał" na 1-2 minuty i nie reagował na nic mimo, że był włączony. Też samo zapisywanie trasy trwało dość długo. Wziąłem to na karb tego, że ostatnio była jakaś aktualizacja oprogramowania licznika oraz aplikacji. 

Jednak przyczyną była zbytnio zapełniona pamięć wszystkimi trasami, które były zapisane w liczniku od nowości. Wyczyszczenie pamięci pomogło. 

Poza tym wszystko ok. 

W dniu 8.03.2020 o 14:36, akostarek napisał:

Potwierdzam brak opcji treningowych, strasznie jestem tym rozczarowany, w manualu jest sekcja train and test, jednak samej treści brak. To podstawowa funkcjonalność, rozważam wymianę na 450...

Pisałem o tym już na samym początku mojej recenzji zaraz po zakupie. Może z czasem coś z tym zrobią - trzeba chyba pisać do suportu Brytona i zgłaszać problem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...