PiotrRockrider

Zacząłem interwały, proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

PiotrRockrider

Witam,

zacząłem robić interwały prostym schematem, 3 razy w tyg.

Na pierwszym treningu rąbie podjazdy. Staram się prze 3 minuty utrzymać stały nacisk na pedały i kadencję ale generalnie każdy podjazd w sumie wychodzi praktycznie na 98-99 % w trupa. Nie mam pomiaru mocy ale wg moich odczuć druga połowa każdego podjazdu to już ostra walka z naciskaniem na pedały ile sił, bez zapasu i oszczędzania sił. Czy taka powinna być intensywność, czy za mocna?

Podobnie w kolejnym dniu treningowym robię interwały po płaskim, 3 serie po 3 tempówki trzyminutowe i w każdej tempówce ostatnie 90 sekund to jest już walka z psychiką i koncentracja nad pedałowaniem przy maksymalnym użyciu dostępnej siły.

Kolejnego dnia robię dwie czasówki po 20 minut z przerwą 5-7 minut. Pierwsze 15 minut każdej tempówki ma swoje słabsze dla psychiki momenty, bo dość mocno się zaginam. Osiągam tętno około 175, a w ostatnich 5ciu minutach ponad 180.  Moje tętno aksymalne to chyba trochę ponad 190. Ostatnie 2 minuty są tak intensywne, że generalnie, żeby utrzymać prędkość muszę się mega mocno skoncentrować na pedałowaniu, żeby kadencja i prędkość nie spadały, pedałuje praktycznie ile sił w nogach.

Generalnie moje pytanie brzmi, czy interwały faktycznie mają być tak intensywne, czy jednak powinna być jakaś rezerwa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
biniu

Ciężko powiedzieć zwłaszcza, że dopiero co zacząłeś. Generalnie interwały to droga przez mękę, cierpienie, ból i łzy.

Jednak nie chodzi o to żeby się na treningach zjeżdżać, bo to szybko prowadzi do kontuzji.

Tylko jak sprawdzić czy wysiłek jest odpowiedni? Jedyna opcja to miernik mocy. Twoje odczucia i psychika mogą płatac figle. Bez miernika to jak pójście na siłownię gdzie ciężarki nie sa podpisane. Czasem zarzucisz za dużo, czasem za mało, raz na ruski rok trafisz w to co potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi