Skocz do zawartości

licznik z gps do 400zł


bbc

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się pomalutku do zakupu licznika z gps. Ponieważ budżet jest jaki jest to oczywiście liczę się z tym, że licznik będzie używany. Chciałbym żeby miał możliwość rejestrowania aktywności i przesłania jej do Endomondo (Stravy). Powinien mieć również możliwość podpięcia czujników kadencji i prędkości oraz pulsometru. Zależy mi również na nawigacji. Niekoniecznie na mapie, wystarczy mi prowadzenie po zadanym śladzie (chodzi np. o objazd trasy maratonu wgrany z pliku gpx).

Wstępnie wytypowałem sobie Bryton Rider 330. Wygląda zacnie, spełnia moje oczekiwania i używany mieści się w budżecie. A może znajdzie się coś innego godnego zainteresowania (albo nawet lepszego)? Podzielcie się proszę doświadczeniami i wiedzą w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z używkami bo jakoś do tej pory mało tego widziałem i raczej były to Garminy sporo przekraczające budżet. Bryton będzie ok, kolega ma/miał i do czasu aż zachciało mu się wylutować baterię działał bez zarzutu, po operacji szybciej się rozładowywał ale reszta sprawna. Jakby ci się trafiło weź 530, większy ekran sporo daje.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, SpiderMAN napisał:

@zibi_j1 pomożesz?

No raczej  ;)

Panie drogi @bbc Mam brytona 310, który ma wszystko poza prowadzeniem i polecam go z całego serca. Odkąd go mam przestałem się martwić techniczną stroną moich wypraw. Łapie łączność ze wszystkimi czujnikami bez problemu. Bateria w porównaniu do Garminów to kosmos. Ładuję go raz w miesiącu. W max minutę łapie GPS. Ekrany personalizujesz jak chcesz. Działa i zapisuje trasę bez lagów i przerw. Raz w trakcie długiej jazdy musiałem go podładować i też nie przerwał zapisu trasy. Jesli jest w trakcie zapisu nie wyłączy się nawet w trakcie długiego postoju. Jak zakończysz zapis to po kilku minutach sam się wyłączy. Zapis rozpoczynasz ręcznie i dalej leci. Pokazuje wszystko co tylko Ci się zamarzy. Pełna personalizacja ekranów.

Jedyna wada jaką zaobserwowałem to kiedy jadę przez las szaleje mi wskazanie prędkości. Przykładowo cisnę 30-35 na godzinę a licznik pokazuje 17-20. Zapewne montaż czujnika prędkości załatwi temat. Ja śmigam po GPS, za to z kadencją i pulsem. Bardzo polecam Ci urządzenie tej firmy. W porównaniu do Sigmy ROX to niebo a ziemia. Ja brałbym jednak nowy z Alli a nie używkę. Pozdrower!

Odnośnik do komentarza

Dzięki @zibi_j1. Czyli mówisz, że pomysł z Brytonem całkiem do rzeczy? To fajnie, bo i wygląd bardzo mi odpowiada (co w sumie jest rzeczą drugorzędną). Co do "szaleństw" prędkości to docelowo i tak myślę, że dołożę czujnik, więc problem przejściowy. Jednak nowy (z Alli albo ebay) to prawie 600zł a to dość mocno przekracza i tak już naciągnięty budżet. No i przy tych wartościach zakupów chyba trzeba się liczyć z cłem. Z drugiej strony to przy używanych problemem może być chyba tylko bateria (czy coś jeszcze)? Bo ja rozumowałem, że jak przetestuję baterię (że trzyma) to reszta powinna być ok.

@Medzamir - spróbuję poszukać tego 530. Może się uda coś znaleźć (nie spieszy mi się z zakupem, mam czas na szukanie).

Odnośnik do komentarza

Ja bym doskładał i brał nowy jednak... Może ktoś próbuje wypchnąc jakiś trefny egzemplarz ? no chyba że sprawdzone źródło. O jakości Brytona niech świadczy fakt, że od tego roku ich dystrybutorem na Europe jest... Merida ;)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, slavoog napisał:

@zibi_j1A jak w kwestii portu USB? Gdzieś czytałem na naszym forum, że Brytony miały z tym problem, ale może chodziło to o konkretny model lub starsze wersje.

odpukać nie spotkałem się z problemem ale uważam na niego. Na pewno plusem jest fakt, że używasz go raz w miesiącu a nie przed każdą dłuższą jazdą ;) 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, zibi_j1 napisał:

Ja bym doskładał i brał nowy jednak...

Nie spieszy mi się z zakupem, więc spróbuję dozbierać. Może się uda. Pewnego źródła nie mam, ale w razie czego spróbuję wymóc na sprzedawcy jakąś gwarancję rozruchową.

@slavoog też słyszałem o tym problemie (że się potrafi obruszać), ale podobno problem jest prosty do naprawienia i za grosze zrobią to w większości serwisów telefonów komórkowych.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie myślę że aby mieć problem z gniazdem to trzeba mieć drewniane łapy by je obluzować. Jeśli będziesz zbierać kasę to za jakieś 500 jest Meilan M1 ale tam nawi działa tylko po sporowaniu z telefonem i bodaj są same wskazówki albo Lezyne Super gps.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ja od siebie dodam, jako posiadacz Brytona 410, że podobnie jak @zibi_j1 mogę markę polecić z czystym sumieniem. Z portem USB nie miałem nigdy problemu, nigdy się nie zawiesił w trakcie jazdy, nie zgubił śladu w lesie. Apkę mogliby trochę dopracować, ciągle łapie się na tym, że chcę cofać o ekran guzikiem telefonu zamiast apki, a to nie działa. 

Odnośnik do komentarza

@bbc , na podstawie twoich oczekiwań, tych z pierwszego posta, polecę ci komputerek Garmin Edge 25.

Jak dla mnie idealnie się sprawdza. Czujniki banglają, synchro z Endo i Strava jest. Bardzo dobrze prowadzi po śladzie.

Do 3 stów można znaleźć i jeszcze ci zostanie na czujniki.

No ale jeśli wolisz coś bardziej skomplikowanego, to patrz posty wyżej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, bbc napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rady. Potwierdziliście mój typ - Bryton. Teraz tylko kwestia czy uda się ogarnąć kasę na nowy czy jednak będzie używka.

Za taką kasę, to z nawigacją będzie ciężko, sam szukam i mam podobne wymagania jak Ty. Najpierw myślałem o Garminie  którymś, ale pojeździłem z pożyczonym 820 i jak dla mnie, ta nawigacja jest taka sobie względem tego ile trzeb zapłacić za taki licznik (ale chyba najlepsza ze wszystkich dostępnych). Później myślałem o Brytonie 530 / 450 (450 chyba jest lepszy pod tym względem, że mam obsługę GNSS i map OSM), ale w tych brytonach nawigacja z tego co czytam, jest jeszcze gorsza niż w Garminie ( https://forum.szajbajk.pl/topic/11726-bryton-rider-450-aero-60/page/3/?tab=comments#comment-167475 ) 

W końcu chyba kupię brytona 310 a za nawigację posłuży mi jakiś telefon.

 

Edytowane przez szakalq
Odnośnik do komentarza

Serię 3x0 już chyba ciężko kupić nową teraz 4x0 propagują, jeżeli nie zależy Ci na nawigacji to proponuję 410, możesz ją kupić nową za niewiele ponad 400zl. Czytając oponie też bym szukał edga 25, ale tutaj nowy to koszt ok 600 - 700 zl

Odnośnik do komentarza

Aktualnie posiadam sigmę 16.12, kupiłem nie dawno zegarek garmina i do tego czujnika magene. Chcę się pozbyć licznika sigma wraz z czujnikami i zostać przy zegarku, czujnikach magene i do tego licznik, który będzie współpracował z tymi czujnikami (ant+) i pokazywał kilka wartości na raz w czasie jazdy (więcej niż 2). Jak dla mnie Edge 25 jest za mały, taki sam, jak sigma, którą posiadam. Będę celował w 410/450 chociaż ostatnio przeglądając fora, duże wrażenia na mnie zrobił Wahoo ELEMNT ROAM - cena wiadomo wysoka, ale jest fajny 😊 Będę miał okazję go zobaczyć na żywo i chwilę przetestować więc może się skuszę 😉

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Bwebikg napisał:

Serię 3x0 już chyba ciężko kupić nową teraz 4x0 propagują, jeżeli nie zależy Ci na nawigacji to proponuję 410, możesz ją kupić nową za niewiele ponad 400zl. Czytając oponie też bym szukał edga 25, ale tutaj nowy to koszt ok 600 - 700 zl

Hej,

jest to mój pierwszy post na forum więc chciałbym serdecznie Wszystkich przywitać.

Trochę szkoda, że tak późno tu trafiłem bo niedawno zamówiłem Brytona 410 z Amazona.it i przeoczyłem że ten model nie posiada nawigacji, a to właśnie na niej bardzo mi zależało.

Wysyłka jest już w drodze i nie mogę anulować:(

Aktualnie na włoskim amazonie jest najtaniej. Cena po kursie revoluta to 405 zł wraz z wysyłką.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza



[mention=11706]garcinex[/mention] nie wiem czy jest sens kupować na z Amazona, skoro w polskim sklepie masz o 15 zeta droższego:
https://www.bikester.pl/bryton-rider-410-e-licznik-rowerowy-czarny-793954.html
W przypadku ewentualnej reklamacji zawsze jest łatwiej reklamować. 


Masz trochę racji, ale sklepu nie znam, nikt znajomy nie zamawiał od nich, a opinie w necie mieszane. Dodatkowo polskim sklepem nie wydaje się być.
Amazona znam lepiej.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

ja zamówiłem w sobotę wieczorem - licznik był dostarczony przez kuriera w środę. Wszystko jak należy :) 

może i sklep nie jest całkiem polski ale ma naszą domenę internetową i kontakt telefoniczny w z polskim kierunkowym co już zawsze może być ułatwieniem. 

Odnośnik do komentarza



[mention=11706]garcinex[/mention] nie wiem czy jest sens kupować na z Amazona, skoro w polskim sklepie masz o 15 zeta droższego:
https://www.bikester.pl/bryton-rider-410-e-licznik-rowerowy-czarny-793954.html
W przypadku ewentualnej reklamacji zawsze jest łatwiej reklamować. 


Z tym polskim sklepem, to bym się tak bardzo nie rozpędzał
Tak czy siak, obsługa zamówień jak i zwrotów bezproblemowa.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dziś po maratonie zagadnąłem chłopa z brytonem 330 i powiedział, że poleca 310 bo prowadzenie po śladzie marne. Za to powiedział również, że nie obsłuży pulsometru po bluetooth. To prawda? Bo mam pulsometr na bluetooth i jeżeli nie dałoby się go podpiąć to czekał by mnie jeszcze ten zakup. W opisach które czytałem jest, że ma bluetooth (ale nigdzie nie było, że coś przez niego obsługuje). @zibi_j1 - jak to jest u Ciebie?

Edytowane przez bbc
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...