Skocz do zawartości

Wymiana widelca 1 1/8 na tapered.

Jajko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W bliżej nieokreślonyn czasie, chciałbym wymienić wideł na coś lepszego niż sprężynowy uginacz, który posiadam. W moim Big Ninie mam taperowaną główkę z fabrycznym Sr Santourem 1 1/8. I pytanie brzmi: czy warto zainwestować dodatkowe kilka $ na nowe stery tapered i widelec tapered czy po prostu kupić widelec 1 1/8. Z góry dzięki za odpowiedź, a jeżeli widzieliście już taki temat na forum to prosiłbym o linka 😉

Pozdrower

Odpowiedź jest tak oczywista że aż nie wiem czy trzeba pisać :) 

Naturalnie że amor tapered będzie po prostu lepszy bo baaardzo ciężko kupić amor nie taperowany o dobrych specyfikacjach.Zwłaszcza że masz ramę z główką tapered także ? :)

Weź sobie Recona lub jak stać Cię Rebę, stery Accenta maszynowe i masz spokój :) 

Bez 2 zdań Tapered.

Niektórzy ludzie dokładają kasę żeby przerobić główki ramy,aby pasował widelec Tapered, ty masz ten problem z głowy. :) 

Poza tym:

-Większa sztywność

-Firmy wypuszczają swoje najlepsze modele tylko tapered

• Lubię to! 1

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie zostaje jeszcze sprawa sterów, ktorych nie pojmuje. W mojej ramie meridy big nine 200, producent pisze: 

X-TAPER HEADTUBE

Rozszerzająca się rura sterowa z łożyskiem 1 1/8” na górze i 1 1/2” bądź 1 1/4” na dole pozwala na usztywnienie... (Bla bla bla o sztywności)

I tu właśnie mam zagadkę, czy jest jakiś sposób na dowiedzenie się jaki wymiar ma łożysko dolne, oprócz prostego mierzenia. Dodam że mam ramę L-kę. 

Byłbym wdzięczny za podesłanie jakiś linków do sterów pasujących do tej główki.😏

Pozdrower

Zwykłe stery "tapered" będą pasować, 1 1/2" to nic innego jak 1,5" a u góry 1 1/8. Najzwyklejszy w świecie standard tapered, weź te stery co Kruk pisał, Accent EXE bodajże się nazywają, miałem i polecam.

https://www.centrumrowerowe.pl/stery-accent-hsi-exe-pd17761/

Pytanie tylko czy tam są zintegrowane stery czy nie, z grafiki goohle ciężko wywnioskowac a na stronie meridy nie ma o tym info. Zrób zdjęcie główki ramy i wklej tutaj to ci odpowiemy :)

Nie no na 99,9 ma taper . Bardziej się zastanawiam czy zintegrowane czy półzintegrowane. Z resztą moja rada. Zamów najpierw stery te co ci poradziłem. Przy zakupie przez net możesz zwrócić. Jak przyjdą i zamontujesz. To dajesz znać ile chcesz wydać na amora, a  Kruk na 100% wybierze coś fajnego ;)

3 minuty temu, Accent_Szaj napisał:

a  Kruk na 100% wybierze coś fajnego ;)

Dzięki za uznanie ale nie jestem wyrocznią :) Większość na forum wie co polecić , to nie wiedza tajemna. 

Rozsądnym wyborem jest Recon, droższym Reba. O Suntoura też można coś wybrać  kwestia budżetu.

Ale się tu napisało odpowiedzi 😮 ściągnąłem widła i dół główki ramy wychodzi 4,8cm. Mierze niestety miarką, ale wydaje mi się że dokładnie jak mogę. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania co do łożysk i tego co w środku to pytajcie.

Pozdrower

A i jeszcze dla pewności dodaje zdjęcie główki ramy. Moim zdaniem jest ona rozszerzająca się ku dołowi. I mierzenie też wskazuje na to że góra jest węższa od dołu.

15647284155894257407437313059096.jpg Edytowane przez Jajko
Dodanie zdjecia

Czyli tapered półzintegrowane, stery accenta o których była mowa będą okej ;), one mają 2 bieżnie w komplecie, na widelec 1 1/8 "nie taper" i na 1,5" taper, więc nie masz sie co obawaić, kupujesz jaki chcesz i tak będą pasowały.

Nie ma sprawy :)

Patrząc na foty. Potwierdzam słowa PiotrekGT 

59 minut temu, PiotrekGT napisał:

one mają 2 bieżnie w komplecie, na widelec 1 1/8 "nie taper" i na 1,5" taper, więc nie masz sie co obawaić, kupujesz jaki chcesz i tak będą pasowały.

Tylko doptecyzuje ;)

Chodzi o to ,że w komplecie z tymi sterami dostajesz bieżnie do nabicia na amortyzator.

Czyli kupując nowe stery nie musisz od razu zmieniać amora,ale możesz :D

Edytowane przez Accent_Szaj
Autokorekta w telefonie

No fakt, nie jest to wymiar 1 1/2" ale pytanie jest co kolega zmierzył, wymiar wewnątrz miski łożyska, a może wymiar zewnętrzny główki? Jeśli wymiar wewnętrzny miski to mogłyby jeszcze być 1 1/2 bo wymiar wewnętrzny główki (bez miski) to 56mm. Wyszło by że miska ma grubość 4mm ale kto wie, może i tak jest :P

Jeszcze fakt, że merida napisała o możliwości użycia 1 1/4 bądź 1 1/2. Najlepiej bylo by wybić miske i zmierzyć.

Na 100% będzie wiadomo jak się wyśle info do producenta/importera. Może dali jakieś dziwne stery by pasowały do prostej rury 1-1/8?

Albo wybić miski i zmierzyć suwmiarką średnice rury w ramie.

M in ze względu na dziwne wymiary sterów nie wziąłem dla siebie ramy Cube'a a prostego Peak'a ze standardowymi osadzeniami i mocowaniami.