pinnacle_rider

Koszulka do 250 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Tygr

@Cris92 u mnie spodnie uległy uszkodzeniu po dwóch praniach, koszulka po trzech. Prane zgodnie z instrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

@Tygr

Nie wiem jakie jest pranie zgodne z instrukcją w sumie. Ja wszystkie ciuchy rowerowe piorę ręcznie. Jak teraz jeżdżę do pracy na przemian w tej rogelli team 2.0 i najtańszej niebieskiej z deca to obie są prane dobre 3x w tygodniu i zero problemów, a mam tą rogelli już rok.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
de Villars

Nie wiem, co niektórzy mają z tym praniem ciuchów rowerowych. Ja piorę w pralce, i nawet rzeczom z aliexpres kupionym ponad 2 lata temu nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Spodenki Martombike i Ekoi, koszulki Martombike i Castelli piorę i wiruję ze wszystkimi innymi ciuchami. Tylko nie suszę w suszarce. Zero jakiegokolwiek ponadprzeciętnego zużycia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92
Nie wiem, co niektórzy mają z tym praniem ciuchów rowerowych. Ja piorę w pralce, i nawet rzeczom z aliexpres kupionym ponad 2 lata temu nic się nie dzieje.
Nie opłaca mi się zwyczajnie odpalać co dzień pralki na 4 rzeczy. Dlatego ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
craroce
W dniu 5.07.2019 o 15:26, Cris92 napisał:

Nie opłaca mi się zwyczajnie odpalać co dzień pralki na 4 rzeczy. Dlatego ręcznie.

Nie do końca. Po każdym treningu moczę ok 1h ubrania w żelu do prania a następnie w pralce mam program 15 min. Wcześniej prałem ręcznie ubrania i były gorzej doprane / wypłukane niż w pralce. Przy obecnych pralkach, które posiadają dużą oszczędność wody podczas prania i ekspresowe programy prania,  pranie w pralce jest wygodne, dokładniejsze i szybsze.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P
W dniu 3.07.2019 o 21:28, Cris92 napisał:

@Tygr a ja właśnie ani trochę. Mam koszulkę i jest liga, mam też nogawki i rękawki i też świat i ludzie. Ja jestem zadowolony i polecam jak najbardziej.

Cris, a które masz te rękawki? Bo widzę są co najmniej 2-3 modele Rogelli. Ocieplane, nieocieplane itd. I w jakich temperaturach są dla Ciebie komfortowe? Szukam czegoś tak na okolice 14-20 stopni myśle, to chyba nieocieplane. Bo przy 10, to już wrzucam potówkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92
Cris, a które masz te rękawki? Bo widzę są co najmniej 2-3 modele Rogelli. Ocieplane, nieocieplane itd. I w jakich temperaturach są dla Ciebie komfortowe? Szukam czegoś tak na okolice 14-20 stopni myśle, to chyba nieocieplane. Bo przy 10, to już wrzucam potówkę. 

Na stronie rogelli znajdziesz nogawki za 79zł i rękawki za 56zł. Te posiadam, nie są ocieplane, ale nie są też to te najcieńsze. Testowane od 9 do 18 stopni i dają radę bez problemu. Mówię tu o 9 stopniach i spokojnej jeździe do pracy, by się nie zgrzać i nie spocić przesadnie. I dobre 4km z 5.8km do pracy mam lekko z góry, a mimo to nie marznąłem.

[mention=8191]craroce[/mention]

No ja niestety najkrótszy program mam 45min dlatego jeśli nie mam 3 koszulek, 2 spodni, kilku skarpetek na raz do prania, to piorę sobie ręcznie.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
W dniu 5.07.2019 o 14:19, de Villars napisał:

Właśnie też jestem zaskoczony. W życiu nie uszkodziłem ani nie zniszczyłem sobie ciucha rowerowego praniem w pralce. A piorę je na okrągło, zazwyczaj razem z "cywilnymi", bawełnianymi ubraniami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bbc

Miałem spodnie (takie na deszcz i śnieg) od Rogelli i byłem bardzo zadowolony. Tyrałem jest tak długo (każdej zimy jeżdżąc prawie codziennie) aż po kilku latach rozeszły się na tyłku. To kupiłem drugie i też jestem zadowolony. Kupiłem też koszulkę i jestem mega niezadowolony. Jest bardzo krótka i szeroka (na jakichś małych grubasów szyta). Do tego dwie tylne kieszonki są mega wąskie (nie da się do nich włożyć ręki) a zamek w środkowej jest tak gruby, że uwiera jak się o coś oprę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2

Ponieważ na Wiśle rozp!@@@$#^%^&m strój, tzn spodenki jeszcze się do czegoś nadawały, natomiast koszulka już nie to miałem okazje przetestować koszulkę polskiej firmy SISU z edycji Wisła 1200 - koszt 179 pln. Jak dla mnie mistrzostwo świata, ciuch jest idealnie spasowany i działa pięknie a testowana w te parne palniki. Na stronie SISU są te same koszulki w innych wzorach w bardzo dobrej cenie, na prawdę polecam!

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lubson

A czy ktoś z was mial okazję nosić ubrania rowerowe firmy IQ? Niestety w mojej miejscowości nie ma w "sklepach" ubrań innych firm a szczerze wolę kupić coś co przymierzę żeby nie tracić czasu i pieniędzy na odsyłanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rowerowa Szajba

Witaj ja mam leginsy firmy IQ ubieram jak juz chłodniej sie robi. Nie narzekam na ta firme jeżdzone jesienią tamtego roku i wiosną tego roku. Nic złego sie z nimi nie działo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
svoboda
38 minut temu, lubson napisał:

A czy ktoś z was mial okazję nosić ubrania rowerowe firmy IQ? Niestety w mojej miejscowości nie ma w "sklepach" ubrań innych firm a szczerze wolę kupić coś co przymierzę żeby nie tracić czasu i pieniędzy na odsyłanie.

Chodzi o te z Martes?

Mam spodenki krótkie, spodnie długie i koszulkę krótką IQ z Martes - dla mnie mogą być.

Koszulka szybkoschnąca. W upały szybko widoczna sól na jej powierzchni bo w większości jest czarna.

W spodenkach wkładka jest OK - wystarcza na 4 h w siodle (więcej nie próbowałem).

W długich spodniach ściągacz na dole na moję nogę zbyt luźny więc nie spełnia swojej funkcji i trochę trzepocze przy jeździe czasem, ale reszta na całej długości dość ciasna i dobrze się trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Placcini

Używam koszlki IQ - bardzo fajny materiał, lekki i przewiewny, natomiast nie polecam krótkich spodenk z IQ. Wkładka jest wszysta w taki sposób że jej kanty są dosyć ostre, sama wkładka jest też dosyć twarda, spowodowało to, że po dłuższej jeździe (4 godziny) miałem obtarcia w okolicach pachwiny (z jednej strony do krwi), co mi się nie zdarzyło w żadnych innych spodenkach (nawet chińczyki z aliekspressu wydają się przy tych spodniach idelane :) ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
foxy
W dniu 15.06.2019 o 21:29, SzpiceR napisał:

Swoją drogą, imo trochę wiocha jeździć w strojach teamowych (jeśli do ów teamu nie należysz xd) 

dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi