Skocz do zawartości

Kross soil 2.0 2016 "Fikacz"


PaRzYsTy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.04.2018 o 01:03, trollu napisał:

ten problem z tłokami w klamkach to chyba dośc dobrze znana przypadłość. Jakiś czas temu na fb przewinęły się foty tłoczków ze stali dorabianych na tokarce cnc, pod foto byłą pokaźna lista ludzi chętnych na zakup takich tłoków :P

Nie lepiej wyciągnąć tłoki, dać jakiemuś tokarzowi i za flaszkę heble będą znów śmigać? 

a jak już nowe to chyba wolałbym założyć starsze SXL/XT albo Zee - zrobisz porządek z obejmami na kierownicy ;)

Może trochę off topic ale będę kontynuował temat.
Pożyczyłem sobie hamulce na shimano deore XT M8000 żeby wypróbować jaka jest ich jakość. Przy montażu mam problem, że nie mogę ich za chorobę ustawić tj tarcza cały czas ociera o klocki.Oryginalne tarcze Soila nie będą pasować do tych hamulców, czy może ja coś źle robię...?
Hamulce są nowe bo kumpel wymienia w swoim levelu B8 na ten model i użyczył mi na 2 dni do testów ;-)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PaRzYsTy napisał:

Może trochę off topic ale będę kontynuował temat.
Pożyczyłem sobie hamulce na shimano deore XT M8000 żeby wypróbować jaka jest ich jakość. Przy montażu mam problem, że nie mogę ich za chorobę ustawić tj tarcza cały czas ociera o klocki.Oryginalne tarcze Soila nie będą pasować do tych hamulców, czy może ja coś źle robię...?
Hamulce są nowe bo kumpel wymienia w swoim levelu B8 na ten model i użyczył mi na 2 dni do testów ;-)

A spróbuj rozepchnąć tłoczki, bo może ustawiły się za blisko względem klocków i będzie ocierać zawsze.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Sziva napisał:

A spróbuj rozepchnąć tłoczki, bo może ustawiły się za blisko względem klocków i będzie ocierać zawsze.

testowałem juz to. Zrobiłem wszystko co przyszło mi do głowy ;-)
Wpadłem na głupi pomysł że moze te tarcze z shimano nie będą kompatybilne ale to chyba gupie było :)
Nie pozostaj niz innego jak serwis. Tak sie zastanawiam, że może tarcze sie skrzywiła trochę w serwisie, jak oddałem rower z avidami do sprawdzenia. 

Odnośnik do komentarza

@PaRzYsTy, a  powiedz mi proszę, czy Twoje Avidy też tak miękko chodziły. Znaczy się, w pierwszej fazie idą z minimalnym oporem, potem już ten opór jest znaczący, a w końcowej fazie jestem w stanie docisnąć je prawie do kierownicy. Będę je przelewać, ale wolałabym się upewnić, czego mogę się spodziewać po odpowietrzonych hamulcach. Bo może moje są ok i tak po prostu pracują.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Sziva napisał:

@PaRzYsTy, a  powiedz mi proszę, czy Twoje Avidy też tak miękko chodziły. Znaczy się, w pierwszej fazie idą z minimalnym oporem, potem już ten opór jest znaczący, a w końcowej fazie jestem w stanie docisnąć je prawie do kierownicy. Będę je przelewać, ale wolałabym się upewnić, czego mogę się spodziewać po odpowietrzonych hamulcach. Bo może moje są ok i tak po prostu pracują.

U mnie początek był miękki ale tak przy połowie już koło mi stawało. Dopiero jak sie klocki zużyły to byłem w stanie docisnąć je do końca. Czytałem na temat avidów troche i widzę, że nie zbierają one za dobrych opinii :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...