RadS

Pomóżcie mi pozbyć się otarć od siodełka

Rekomendowane odpowiedzi

Evelyn

Nie myślałeś o Selle Italia SLR Super Flow. Tam otwór wentylacyjny jest naprawdę spory. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadS

Myślałem, ale w miejscu gdzie pojawiają się mi otarcia jest równie szerokie jak C2. Wieczorem mogę wrzucić porównanie obrysu SLR z innymi.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mirek1978

U mnie było podobnie. Ceraseptu spróbuj ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadS

Odkopuję temat, gdyż problem udało mi się praktycznie całkowicie rozwiązać :) Może komuś się przyda.

Jak jest teraz: praktycznie brak dolegliwych otarć, nawet po weekendzie 120+180km. Ostatnio pojechałem na próbę na trasę około 100km/3,5h bez kremu Assos i nie miałem żadnych problemów.

Co pomogło:

1. Zmieniłem siodełko na szersze.

• Zrobiłem pomiar metodą Selle Italia ID Match, wyszło że do tej pory jeździłem na zbyt wąskim (w rozmiarówce Selle Italia: S - szerokość 135 mm zamiast L - szerokość 145 mm)
  • Porównałem obrys starego siodełka (SI C2) z kilkoma siodełkami jak na obrazku poniżej, próbując znaleźć siodełko z największym "wcięciem" w miejscu zaznaczonym na niebiesko poniżej:

20190604_Porownanie_siodelek.jpg

• Wypożyczyłem dwa siodełka testowe SI Flite (L1 Friction Free, czyli z węższym nosem i L2, czyli z dziurą) na weekend 100+100km. Oba dawały radę, ale subiektywnie wolałem mieć wersję z dziurą. (Siodełka w Warszawie znalazłem w Skleprowerowy.pl na ul. Rydygiera, są też w Kolarski.eu)
  • Kupiłem Selle Italia Flite Superflow i wreszcie nie spadają mi kości kulszowe z siodełka. Czuć różnicę.

2. Kupiłem ciaśniejsze spodenki

• Wybrałem Martombike 573 w rozmiarze o 1 niższym niż zazwyczaj. Akurat marka jest tu nieistotna, bo wciąż najlepsze są ciaśniejsze od nich Castelli Endurance X2
  • Dzięki temu że są ciaśniejsze, luźna tkanina nie ociera o skórę

3. Częściej stosuję krem Assos. Generalnie jest świetny, ale dzięki punktom 1 i 2 jest mi potrzebny tylko powyżej 100km.

I tak oto po miesiącach bólu i dziesiątkach godzin w internecie wróciła przyjemność z jazdy 😁

Edytowane przez RadS
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chrismel
2 godziny temu, RadS napisał:

Częściej stosuję krem Assos.

Zamiast kremu Assos po jeździe można stosować krem do rąk Neutrogena. Nie spotkałem nigdzie na forach rowerowych żeby ktoś go używał ale jest wiele razy skuteczniejszy od dość popularnego Sudocremu. Tubka kosztuje około 15 zł więc jest też tańszy niż Assos. Mi ten krem poleciła góralka u której się zatrzymuję kiedy zobaczyła w jakim stanie mam ręce po nartach - krew się z nich lała dosłownie tak były spękane. Po wieczornym smarowaniu rano dłonie miałem jak nowe. Całkiem niedawno wpadłem na pomysł żeby użyć go do innej części ciała i efekt WOW. Tutaj link: https://www.neutrogena.com.pl/site/product/19

Edytowane przez Chrismel
  • Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukaszzsch

Podróbeczkę tego kremu można dostać w każdym lidlu za niecałe 4 ziko. Stosuję od lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareq

No to jeszcze poprosić żonę/dziewczynę o posmarowanie i efekt będzie jeszcze lepszy :) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz_P

Ja używam najzwyczajniejszego Bambino :) . Dla mnie działa w pełni wystarczająco. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi