MartaXc Opublikowano 11 Maja 2019 Opublikowano 11 Maja 2019 Witajcie. Taki mam amorkopodobny widelec. Chce go zmienić na coś sztywnego. W budżecie do 900 zł Sama nie wiem ale myślę że na sztywnym będzie mi lepiej A szkoda mi roweru odrzucać bo bardzo go lubię. Odchudzenie go doda mi większej zabawy i prawie -2kg. Jestem amatorką górskich podjazdów. Doradzicie co kupić by dobrze wyglądało i pasowało i dużo mniej ważyło? 😂 Rower przedpotopowy Romet Rambler 7.0 wymieniam jeszcze inne rzeczy na koniec wrzucę foty przed i po.
elmapeto Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 https://sklep.szajbajk.pl/pl/p/Widelec-karbonowy-sztywny-eXotic-29-880g/189
WściekłyDzik Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 tylko że ten rambler na 95% nie jest taperowany to tego widelca nie wsadzi koleżanka
Gość Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Który to rocznik i kakie koło? Góry i sztywny widelec to nienajlepsze połaczenie. Nie szedłbym w te strone. Szukałbym lepszego i lżejszego amortyzatora.
Piotr78 Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Jak wyżej. Jeśli to ten : https://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_26_hardtail/romet/31403/rambler_7_0 to suntour raidon będzie ok. Jeśli jednak upierasz się przy sztywnym widelcu ( w teren się nie nadaje, a już na pewno na zjazdy w terenie ) to któryś mosso z aliexpress, np. https://pl.aliexpress.com/item/2019-widelec-Mosso-M6-M5-M5E-M5EV-M3-MTB-widelec-nadaje-si-26-27-5-29er/32857554149.html?spm=a2g17.search0104.3.7.470da8b86wzV1Q&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_10_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536%2Csearchweb201603_52%2CppcSwitch_0&algo_pvid=c7240627-8cc7-4568-9980-3b45045eee1c&algo_expid=c7240627-8cc7-4568-9980-3b45045eee1c-0
elmapeto Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 http://mossopolska.pl Mosso od polskiego dystrybutora. 37 minut temu, PrzeLuka napisał: Który to rocznik i kakie koło? Góry i sztywny widelec to nienajlepsze połaczenie. Nie szedłbym w te strone. Szukałbym lepszego i lżejszego amortyzatora. Z drugiej strony kiedyś amortyzacji nie było ,a ludzie dawali radę. Pierwsze dh odbywały się na sztywniakach .
Gość Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Strzelam, że kolo 26" https://allegro.pl/oferta/force-mtb-26-27-5-widelec-carbon-465mm-7792587391 https://allegro.pl/oferta/force-mtb-26-widelec-carbonowy-445-mm-lekki-7792583585?reco_id=86b3948a-748c-11e9-8339-246e96321ab8&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 https://allegro.pl/oferta/montano-26-mtb-carbon-qr-disc-widelec-7433223648
Kruk Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Jeśli chcesz sztywny wideł to tylko i wyłącznie karbon, zwłaszcza że na pewno nie ważysz za wiele i masz ładny budżet to tym bardziej warto karbonowy wideł kupić. Jednak jeśli jednak amortyzacja to możesz szukać SR Raidona w tej cenie.
Piotr78 Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 (edytowane) Karbonowych widelców na ali tez jest zatrzęsienie. Od około 50 dolarów w górę. ( 50-70-100 ) z dostawą. Edytowane 12 Maja 2019 przez Piotr78
Kruk Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Nooo a alli wideł... taaa...Nie mniej Koleżanka pewnie waży nie wiele i może by to wideł wytrzymał, nie mniej ja bym wolał normalny jakiś formowy, jak się coś by stało to masz gwarancje.
MartaXc Opublikowano 12 Maja 2019 Autor Opublikowano 12 Maja 2019 W 90% aktualny widelec mam zablokowany. Więc uważam że zbędnie zabieram 2kg bagażu. Koło to 26. U mnie główka raczej prosta. W oznaczeniu 1 i 1/8 Co by to znaczyło 😅 Cel to zbicie wagi roweru. Bo pewnie lepszy amortyzator 1kg nie waży? Bo jak tak, to chętnie wezmę 👍
Ares Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 (edytowane) Z taką kasą jaki kłopot kupić plastikowy oryginał Mosso? Ewentualnie poszukać chociaż wizualnie słabo to wygląda stalowego cr-mo. Edytowane 12 Maja 2019 przez Ares
elmapeto Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 56 minut temu, MartaXc napisał: W 90% aktualny widelec mam zablokowany. Więc uważam że zbędnie zabieram 2kg bagażu. Koło to 26. U mnie główka raczej prosta. W oznaczeniu 1 i 1/8 Co by to znaczyło 😅 Cel to zbicie wagi roweru. Bo pewnie lepszy amortyzator 1kg nie waży? Bo jak tak, to chętnie wezmę 👍 Ja polecam Mosso ,choć sam teraz będę mój wymieniał u producenta jak dobrze się złoży ,bo ma wadę. Tegoroczne egzemplarze już podobno są ok. Masz do wyboru alu i węgiel . One rozmiary i malowanie. Oklejenie w sumie.
Kruk Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 (edytowane) Najlepsze amory dzisiaj ważą w przedziale 1300-1400 gram i swoje kosztują. Warto kupić coś porządnego.Najlepsze amory dzisiaj ważą w przedziale 1300-1400 gram i swoje kosztują. Warto kupić coś porządnego w karbonie. Na przykład: fajna cena: https://allegro.pl/oferta/widelec-mosso-m5fcb-555g-1-1-8-26-29-carbon-7663105773 i drugi który już był: https://allegro.pl/oferta/force-mtb-26-widelec-carbonowy-445-mm-lekki-7792583585 Edytowane 12 Maja 2019 przez Kruk
Piotr78 Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Mosso carbonowy bez problemu za 100 dolców z przesyłką jest na ali, nawet taniej. Ten sam model. np. 96 dolarów ( z kuponem taniej ) https://pl.aliexpress.com/item/Mosso-widelec-z-w-kna-w-glowego-M5FCB-widelec-26-27-5-29er-Mosso-w-gla/32856569453.html?spm=a2g17.search0604.3.27.6fed69b6JLmTQK&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10065_10068_10843_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_453_10084_454_10083_10103_10618_10304_10307_10820_10301_10821_537_536%2Csearchweb201603_52%2CppcSwitch_0&algo_pvid=aaae76c4-ded5-4f8c-b9c9-f099c14c3036&algo_expid=aaae76c4-ded5-4f8c-b9c9-f099c14c3036-3
Ares Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 (edytowane) Dlaczego tak nachalnie naganiasz do kupowania tak istotnej rzeczy w rowerze z Ali? Czy napisane jest by kupić jak najtaniej? Edytowane 12 Maja 2019 przez Ares
Piotr78 Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Z tego powodu, że Chińczycy karbonowe rzeczy robią tanio bo u nich jest tani i produkcja tania ( w przeciwieństwie do aluminium, który importują ). Pisałeś coś wcześniej o oryginalnym mosso. Mosso NIKT nie podrabia. Wszystkie widelce, które tu były w linkach to chińskie produkty, są też tańsze niż mosso, ale jeśli firma sprzedaje tych widelców setki tysięcy to nie znaczy, że badziewie. Oczywiście możesz ten sam widelec kupić 2 x drożej w Polsce.
MartaXc Opublikowano 12 Maja 2019 Autor Opublikowano 12 Maja 2019 Bardzo wszystkim dziękuję za pomocne rady. Stawiam na Mosso. Zamawiam i mam nadzieję testuje w przyszłym tygodniu 😉
MartaXc Opublikowano 12 Maja 2019 Autor Opublikowano 12 Maja 2019 42 minuty temu, Piotr78 napisał: Z tego powodu, że Chińczycy karbonowe rzeczy robią tanio bo u nich jest tani i produkcja tania ( w przeciwieństwie do aluminium, który importują ). Pisałeś coś wcześniej o oryginalnym mosso. Mosso NIKT nie podrabia. Wszystkie widelce, które tu były w linkach to chińskie produkty, są też tańsze niż mosso, ale jeśli firma sprzedaje tych widelców setki tysięcy to nie znaczy, że badziewie. Oczywiście możesz ten sam widelec kupić 2 x drożej w Polsce. Bojkotować chińczyka wspierać Polskie projekty 👍 31 minut temu, elmapeto napisał: A na jaki padł wybór? M5FCB. Przy tej wadze boje się ruszania, ciągle na jednym kole haha EDIT PrzeLuka
Piotr78 Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 32 minuty temu, MartaXc napisał: Bojkotować chińczyka wspierać Polskie projekty 👍 A gdzie tu ( Mosso M5FCB ) Polski projekt ? masz na myśli pośrednika w sprzedaży ?
Kruk Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Jak sprawa załatwiona to super nie ma co drążyć, jak przyjdzie Koleżance i założony zostanie to daj znać jak się jeździ i w ogóle
MartaXc Opublikowano 12 Maja 2019 Autor Opublikowano 12 Maja 2019 Polska firma. A jak dobrze przeanalizujesz rynek to 95% firm w Polsce do pośrednicy. Producent na zamówieniach indywidualnych się nie utrzyma. Ale mi tu o pracy nie gadać.
Piotr78 Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Zazdroszczę osobom, które nie chodzą do Biedronki, Lidla, Auchan, Kauflandu, itp. Miłego użytkowania
Ares Opublikowano 12 Maja 2019 Opublikowano 12 Maja 2019 Nie za bardzo orientuje się w cyferkach obecnych produktów ale zwróć uwagę na wymiary. Gdzieś widziałem Mosso pod 26 gdzie wsadzenie go do niektórych ram skutkowało by zbytnim zanurkowaniem przodu. Pomierz sobie dokładnie wszystko.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się