Skocz do zawartości

To nie żart! XCM LO 26 100mm


MartaXc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Taki mam amorkopodobny widelec. Chce go zmienić na coś sztywnego. W budżecie do 900 zł 

Sama nie wiem ale myślę że na sztywnym będzie mi lepiej A szkoda mi roweru odrzucać bo bardzo go lubię. Odchudzenie go doda mi większej zabawy i prawie -2kg. 

Jestem amatorką górskich podjazdów. Doradzicie co kupić by dobrze wyglądało i pasowało i dużo mniej ważyło? 😂

Rower przedpotopowy Romet Rambler 7.0 wymieniam jeszcze inne rzeczy na koniec wrzucę foty przed i po.

WściekłyDzik
Opublikowano

tylko że ten rambler na 95% nie jest taperowany to tego widelca nie wsadzi koleżanka 

Opublikowano

Który to rocznik i kakie koło? Góry i sztywny widelec to nienajlepsze połaczenie. Nie szedłbym w te strone. Szukałbym lepszego i lżejszego amortyzatora.

 

Opublikowano

http://mossopolska.pl

Mosso od polskiego dystrybutora.

37 minut temu, PrzeLuka napisał:

Który to rocznik i kakie koło? Góry i sztywny widelec to nienajlepsze połaczenie. Nie szedłbym w te strone. Szukałbym lepszego i lżejszego amortyzatora.

 

Z drugiej strony kiedyś amortyzacji nie było ,a ludzie dawali radę. Pierwsze dh odbywały się na sztywniakach .

Opublikowano

Jeśli chcesz sztywny wideł to tylko i wyłącznie karbon, zwłaszcza że na pewno nie ważysz za wiele i masz ładny budżet to tym bardziej warto karbonowy wideł kupić.

Jednak jeśli jednak amortyzacja to możesz szukać SR Raidona w tej cenie.

Opublikowano (edytowane)

Karbonowych widelców na ali tez jest zatrzęsienie. Od około 50 dolarów w górę. ( 50-70-100 ) z dostawą.

Edytowane przez Piotr78
Opublikowano

Nooo a alli wideł... taaa...Nie mniej Koleżanka pewnie waży nie wiele i może by to wideł wytrzymał, nie mniej ja bym wolał normalny jakiś formowy, jak się coś by stało to masz gwarancje.

Opublikowano

W 90% aktualny widelec mam zablokowany. Więc uważam że zbędnie zabieram 2kg bagażu. Koło to 26. U mnie główka raczej prosta. W oznaczeniu 1 i 1/8 Co by to znaczyło 😅

Cel to zbicie wagi roweru. Bo pewnie lepszy amortyzator 1kg nie waży? Bo jak tak, to chętnie wezmę 👍

Opublikowano (edytowane)

Z taką kasą jaki kłopot kupić plastikowy oryginał Mosso? Ewentualnie poszukać chociaż wizualnie słabo to wygląda stalowego cr-mo. 

Edytowane przez Ares
Opublikowano
56 minut temu, MartaXc napisał:

W 90% aktualny widelec mam zablokowany. Więc uważam że zbędnie zabieram 2kg bagażu. Koło to 26. U mnie główka raczej prosta. W oznaczeniu 1 i 1/8 Co by to znaczyło 😅

Cel to zbicie wagi roweru. Bo pewnie lepszy amortyzator 1kg nie waży? Bo jak tak, to chętnie wezmę 👍

Ja polecam Mosso ,choć sam teraz będę mój wymieniał u producenta jak dobrze się złoży ,bo ma wadę. Tegoroczne egzemplarze już podobno są ok.  Masz do wyboru alu i węgiel . One rozmiary i malowanie. Oklejenie w sumie. 

Opublikowano (edytowane)

Najlepsze amory dzisiaj ważą w przedziale 1300-1400 gram i swoje kosztują. Warto kupić coś porządnego.Najlepsze amory dzisiaj ważą w przedziale 1300-1400 gram i swoje kosztują. Warto kupić coś porządnego w karbonie. Na przykład:

fajna cena:

https://allegro.pl/oferta/widelec-mosso-m5fcb-555g-1-1-8-26-29-carbon-7663105773

i drugi który już był:

https://allegro.pl/oferta/force-mtb-26-widelec-carbonowy-445-mm-lekki-7792583585

Edytowane przez Kruk
Opublikowano (edytowane)

Dlaczego tak nachalnie naganiasz do kupowania tak istotnej rzeczy w rowerze z Ali? Czy napisane jest by kupić jak najtaniej? 

Edytowane przez Ares
Opublikowano

Z tego powodu, że Chińczycy karbonowe rzeczy robią tanio bo u nich jest tani i produkcja tania ( w przeciwieństwie do aluminium, który importują ). Pisałeś coś wcześniej o oryginalnym mosso. Mosso NIKT nie podrabia. Wszystkie widelce, które tu były w linkach to chińskie produkty, są też tańsze niż mosso, ale jeśli firma sprzedaje tych widelców setki tysięcy to nie znaczy, że badziewie. Oczywiście możesz ten sam widelec kupić 2 x drożej w Polsce.

Opublikowano

Bardzo wszystkim dziękuję za pomocne rady. Stawiam na Mosso. Zamawiam i mam nadzieję testuje w przyszłym tygodniu 😉 

Opublikowano
42 minuty temu, Piotr78 napisał:

Z tego powodu, że Chińczycy karbonowe rzeczy robią tanio bo u nich jest tani i produkcja tania ( w przeciwieństwie do aluminium, który importują ). Pisałeś coś wcześniej o oryginalnym mosso. Mosso NIKT nie podrabia. Wszystkie widelce, które tu były w linkach to chińskie produkty, są też tańsze niż mosso, ale jeśli firma sprzedaje tych widelców setki tysięcy to nie znaczy, że badziewie. Oczywiście możesz ten sam widelec kupić 2 x drożej w Polsce.

Bojkotować chińczyka wspierać Polskie projekty 👍 

31 minut temu, elmapeto napisał:

A na jaki padł wybór?

M5FCB. Przy tej wadze boje się ruszania, ciągle na jednym kole haha

 

 

EDIT PrzeLuka

Opublikowano
32 minuty temu, MartaXc napisał:

Bojkotować chińczyka wspierać Polskie projekty 👍  

A gdzie tu ( Mosso M5FCB ) Polski projekt ? masz na myśli pośrednika w sprzedaży ?

Opublikowano

Jak sprawa załatwiona to super nie ma co drążyć, jak przyjdzie Koleżance i założony zostanie to daj znać jak się jeździ i w ogóle :)

Opublikowano

Polska firma. A jak dobrze przeanalizujesz rynek to 95% firm w Polsce do pośrednicy. Producent na zamówieniach indywidualnych się nie utrzyma. Ale mi tu o pracy nie gadać. 

Opublikowano

Zazdroszczę osobom, które nie chodzą do Biedronki, Lidla, Auchan, Kauflandu, itp. Miłego użytkowania ;)

Opublikowano

Nie za bardzo orientuje się w cyferkach obecnych produktów ale zwróć uwagę na wymiary. Gdzieś widziałem Mosso pod 26 gdzie wsadzenie go do niektórych ram skutkowało by zbytnim zanurkowaniem przodu. Pomierz sobie dokładnie wszystko. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...