waldi_8027 Opublikowano 30 Kwietnia 2019 Opublikowano 30 Kwietnia 2019 (edytowane) Witam Chciałbym wam zaprezentować na przestrzeni najbliższych kilu miesięcy budowę mojego nowego roweru. Będzie to rower wyprawowy Trek 520 w rozmiarze 60cm. Dzisiaj dotarła do mnie rama zamówiona w sklepie salon-rowerowy.pl, rama przyszła prosto z Holandii chyba to już ostatnie sztuki Treka 520 z roku 2018, który był jeszcze cały stalowy. Rama w rozmiarze 60 waży 2540g wraz z miskami sterów i zaciskiem sztycy. Natomiast sam widelec waży 1240g wraz z gwiazdką i kapslem sterów. Poniżej kilka zdjęć z unboxingu Będzie to mój pierwszy rower z barankiem, do tej pory jeździłem na fitnesie z prostą kierownicą. Plan jest taki aby jak najwięcej elementów użyć z dotychczasowego roweru tj. sztyca wraz siodełkiem, korba, koła, kaseta, przerzutki tylnia i przednia (alivio). Napęd będzie w układzie 3x9, muszę zatem dokupić klamkomanetki Sora, oraz hamulce mechaniczne Trp Spyre C. Kierownicę już mam jest to Ritchey Comp Venture Max w rozmiarze 460mm. Rower będzie wyposażony w błotniki i bagażnik również pochodzące z poprzedniego roweru. To na razie tyle kolejne posty jak przyjdą kolejne części a potem relacja z budowy. Pozdrawiam Edytowane 30 Kwietnia 2019 przez waldi_8027 2
waldi_8027 Opublikowano 14 Maja 2019 Autor Opublikowano 14 Maja 2019 Witam Mały update z mojej budowy. Doszły nowe hamulce TRP Spyre i inne szpeje do roweru takie jak owijki, linki i pancerze oraz nowy łańcuch bo obecny już jest wyciagnięty na ponad 0.5 a jeszcze muszę na nim trochę pojeździć. A Trek wygląda na razie tak :) 1
Fimala Opublikowano 14 Maja 2019 Opublikowano 14 Maja 2019 Panie, łancuch wyciągnięty na 0.5 to prawie jak nowy łancuch. Jeszcze sporo bys na nim polatał.
M.C Opublikowano 15 Maja 2019 Opublikowano 15 Maja 2019 Gdzieś były dyskusje że nowe z fabryki są wyciągnięte tak czasami
waldi_8027 Opublikowano 15 Maja 2019 Autor Opublikowano 15 Maja 2019 Mój łańcuch na razie jest pomiędzy 0.5 a 0.75 pojeżdżę jeszcze na nim aż do 0.75 i potem wymiennie.
Axel Bikeman Opublikowano 15 Maja 2019 Opublikowano 15 Maja 2019 Bardzo ciekawy i obiecujący projekt, czekam na kolejne etapy, będę śledził Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka
waldi_8027 Opublikowano 17 Maja 2019 Autor Opublikowano 17 Maja 2019 Dziuki wszystkim za komentarze, następny update jak zakupie klamkomanetki Sora ale to dopiero na początku czerwca.
waldi_8027 Opublikowano 27 Maja 2019 Autor Opublikowano 27 Maja 2019 Mały update doszły ostatnie cześci do mojego Treka. Dzisiaj otrzymałem od kuriera klamkomanetki Sora oraz zelowe podkładki pod owijkę. Dodatkowo na Allegro zakupiłem tarcze 160mm Hayes-a. Od jutra zaczynam składanie
Fimala Opublikowano 27 Maja 2019 Opublikowano 27 Maja 2019 25 minut temu, waldi_8027 napisał: Mały update doszły ostatnie cześci do mojego Treka. Dzisiaj otrzymałem od kuriera klamkomanetki Sora oraz zelowe podkładki pod owijkę. Dodatkowo na Allegro zakupiłem tarcze 160mm Hayes-a. Od jutra zaczynam składanie Nooo to w koncu zacznie sie zabawa. Czekam na relację z prac.
waldi_8027 Opublikowano 28 Maja 2019 Autor Opublikowano 28 Maja 2019 Witam Dzisiaj pierwszy dzień prac. Zamontowałem kierownicę klamkomanetki oraz linki z pancerzami. Trochę było zabawy z odpowiednim ustawieniem klamkomanetek, ale myślę ze w końcu doszedłem do optymalnej pozycji. Niestety zabrakło mi pancerza hamulcowego na tył, muszę dokupić. Jutro zaczynam zabawę z owijka na razie na próbę bo muszę się tego nauczyć.
Axel Bikeman Opublikowano 29 Maja 2019 Opublikowano 29 Maja 2019 Moja mała rada, na razie odpuść sobie zakładanie owijki. Ja bym to zostawił na sam koniec jak rower będzie już gotowy do jazdy. Wtedy przemęczysz kilkanaście km bez niej w rękawiczkach i potestujesz ustawienie klamek, jak dojdziesz do odpowiedniego i zadowalającego efektu to wtedy zakładaj owijkę. 1
waldi_8027 Opublikowano 5 Czerwca 2019 Autor Opublikowano 5 Czerwca 2019 (edytowane) Witam wszystkich Małe postępy w budowie Treka. W ciągu tego tygodnia udało mi się ostatecznie nawinąć owijkę, pociągnąłem linki i pancerze do przerzutek i hamulców, a dzisiaj zamontowałem wstępnie przerzutkę przednią alivio oraz support od firmy aerozine. Obie części pochodzą z mojego aktualnego roweru, który po skończeniu Treka, będzie robił za zimowy sprzęt. Jutro ma dojść do mnie przerzutka tylna deore M591 oraz korba deore M591, więc myślę że w weekend skończę budowę i może się uda wyskoczyć na jazdę testową. Edytowane 5 Czerwca 2019 przez waldi_8027
egzo23 Opublikowano 5 Czerwca 2019 Opublikowano 5 Czerwca 2019 Ciekawy rower się zapowiada.Jak to zmintujesz wszystko bez stojaka, to szacun.Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
kaido2 Opublikowano 6 Czerwca 2019 Opublikowano 6 Czerwca 2019 11 godzin temu, egzo23 napisał: Jak to zmintujesz wszystko bez stojaka, to szacun. A jaki to problem? Stojak mam nowy ( no 5 lat już ma), nigdy nie używany, zawinięty jeszcze w oryginalny karton, a złożyłem już tyle rowerów? Za stojak służą mi koła. No ale tak to jest jak się przyzwyczaisz do usuwania nieraz poważnych awarii w terenie. Samo życie. 1
waldi_8027 Opublikowano 6 Czerwca 2019 Autor Opublikowano 6 Czerwca 2019 (edytowane) Witam Stojak dzisiaj został użyty do montażu korby i przerzutek które dzisiaj odebrałem. Na początku miałem problemy ile dać podkładek pod support ale ostatecznie zrobiłem tak jak nakazuje instrukcja dla muffy 68mm w wersji MTB czyli dwie od strony napędowej i jedną od strony przeciwnej. Przerzutki jeszcze nie wyregulowane ale to dopiero jak zamontuje koła i łańcuch. Plan na jutro montaż kół i pedałów oraz jeśli czas pozwoli osprzętu dodatkowego tj: błotniki, bagażnik i oświetlenie. Stan na dzisiaj wygląda tak: Edytowane 6 Czerwca 2019 przez waldi_8027 1
waldi_8027 Opublikowano 9 Czerwca 2019 Autor Opublikowano 9 Czerwca 2019 Witam W ten weekend udało mi się zakończyć budowę mojego Trek-a 520. W piątek dodałem bagażnik i przednie koło oraz błotniki ze starego roweru. W sobotę zakończyłem budowę dodając tylnie koło i nowy łańcuch HG93 wraz ze sztycą i siodełkiem z mojej poprzedniej maszyny. Po wyregulowaniu wszystkiego dzisiaj przeszedł czas na jazdę testową. Zrobiłem 44km po drodze musiałem dokonać kilku korekt ustawienia kierownicy i klamkomanetek ale teraz jest już ok. Cały rower z dwoma koszykami i torba pod siodłową waży 13.1kg, więc myślę, że jest ok biorąc pod uwagę że to stal i rozmiar ramy prawie największy. Wrażenia z jazdy są jak najbardziej pozytywne czuć w porównaniu do aluminium, ze stal trochę wygładza drobne nierówności, do pozycji na rogach baranka muszę się jeszcze przyzwyczajać, ale myślę, że z czasem będzie coraz lepiej. A zapominałem dodać rower ostatecznie przedstawia się następująco: Rama: Trek 520 rocznik 2018 rozmiar 60cm Napęd: Korba Deore FC-M591 44/32/22 Przerzutka przednia Alivio FD M4000 Przerzutka tylnia Deore RD-M591 Łańcuch HG93 Koła: Piasty Novatec NV D791 D792 Obręcze Ryde RIVAL 21 Kokpit: Kierownica Ritchey Comp Venture Max 46cm Mostek RITCHEY COMP 4AXIS 100mm 31.8 Owijka FSA owijka UltraGel Sztyca pod siodłowa: Look LS2 Carbon 350x27,2 mm Siodełko PRO GRIFFON CRMO 152mm Hamulce: TRP Spyre C z okładzinami PROX TRANQUILA Tarcze HAYES LIGHT WEIGHT - 160mm Dodatki: Koszyki na bidon Ritchey x2 Torba podsiodłowa Roswheel Zestaw oświetlenia: Tylnia lampka Cateye plus mała lampka z zestawu Extreme lights na USB Przednia Lampka Extreme lights na USB Licznik IGPSPORT IGS10 Błotniki SKS BLUEMELS PRIMUS 28 CALI 53mm To chyba na tyle Pozdrawiam
Zajop Opublikowano 9 Czerwca 2019 Opublikowano 9 Czerwca 2019 Świetna robota! Gratulacje że wszystko sam zrobiłeś i że działa. Ale szczerze, jeden z brzydszych rowerów jakie widziałem.
waldi_8027 Opublikowano 12 Września 2019 Autor Opublikowano 12 Września 2019 Witam Jakis czas temu dokonałem małej modyfikacji wymieniłem kierownicę na Ritchey ergo max w rozmiarze 46cm. Poprzednia mi nie do końca pasowała. Ta ma mniejszy flare i jest splaszczona w górnej części co daje lepszy chwyt. Teraz mam lepszą ergonomie na kierownicy.PozdrawiamWysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
waldi_8027 Opublikowano 17 Grudnia 2019 Autor Opublikowano 17 Grudnia 2019 (edytowane) Witam wszystkich Krótki opis zmian jakich dokonałem w moim Treku w ostatnim czasie. Przede wszystkim nowe opony. W miejsce Maxxis Overdrive ciężkich drutowanych opon w rozmiarze 700x38 założyłem opony zwijane firmy Vittoria model terreno zero w rozmiarze 700x40mm. Zysk wagowy spory bo na jednej oponie to 135g. Dodatkowo dokupiłem torbę na ramę firmy SKS model explorer o pojemności 1L, w której trzymam zapasową dętkę i kartkę przeciwdeszczową. Doszły też nowe błotniki SKS Blumels matt 53mm w miejsce starych z uwagi na to że mają podwójne druty mocujące i nie telepią się na wybojach. Tak prezentuje się mój rower na dzień dzisiejszy. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka Edytowane 17 Grudnia 2019 przez waldi_8027
Fimala Opublikowano 17 Grudnia 2019 Opublikowano 17 Grudnia 2019 Fajny turystyk. Jak się ogołoci go ze wszystkiego to jeszcze lepiej wygląda
tazi_90 Opublikowano 30 Grudnia 2019 Opublikowano 30 Grudnia 2019 Zabezpiecz sobie ramę naklejkami ochronnymi tam gdzie są mocowania tej sakwy, bo się z czasem zmatowi lakier w tych miejscach.
waldi_8027 Opublikowano 18 Stycznia 2020 Autor Opublikowano 18 Stycznia 2020 Dzieki za radę już obkleiłem chociaż lakier na tym treku jest naprawdę mocny. Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
revolta1 Opublikowano 19 Stycznia 2020 Opublikowano 19 Stycznia 2020 Kurcze podoba mi się ten rowerek.
Chrismel Opublikowano 25 Czerwca 2021 Opublikowano 25 Czerwca 2021 @waldi_8027mam do Ciebie takie pytanie: Masz zestaw: Korba Deore FC-M591 44/32/22 Przerzutka przednia Alivio FD M4000 Klamkomanetki Sora Jak rozwiązałeś problem linii łańcucha oraz jak działa ten zestaw ? Są jakieś problemy, na przykład z trymowaniem ? W teorii jest niezgodność ciągu linki klamkomanetki szosowej i przedniej przerzutki MTB ale w praktyce jest to rozwiązanie stosowane fabrycznie przez niektórych producentów. Jednak mam obawy o kulturę pracy takiego zestawu. Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.
Nemrod Opublikowano 26 Czerwca 2021 Opublikowano 26 Czerwca 2021 W starej przełajce miałem korbę Deore, przerzutkę LXa a sparowane to z klamkomanetką Tiagry. Z tego co się orientuje to uciąg linki w przednich przerzutkach jest taki sam lub bardzo zbliżony. U mnie działało bez zająknięcia. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się