waldi_8027

Trek 520 - budowa od zera

Rekomendowane odpowiedzi

waldi_8027
Napisano (edytowane)

Witam

Chciałbym wam zaprezentować na przestrzeni najbliższych kilu miesięcy budowę mojego nowego roweru. Będzie to rower wyprawowy Trek 520 w rozmiarze 60cm. 
Dzisiaj dotarła do mnie rama zamówiona w sklepie salon-rowerowy.pl, rama przyszła prosto z Holandii chyba to już ostatnie sztuki Treka 520 z roku 2018, który był jeszcze cały stalowy. 

Rama w rozmiarze 60 waży 2540g wraz z miskami sterów i zaciskiem sztycy. Natomiast sam widelec waży 1240g wraz z gwiazdką i kapslem sterów. Poniżej kilka zdjęć z unboxingu :)

Będzie to mój pierwszy rower z barankiem, do tej pory jeździłem na fitnesie z prostą kierownicą. Plan jest taki aby jak najwięcej elementów użyć z dotychczasowego roweru tj. sztyca wraz siodełkiem, korba, koła, kaseta, przerzutki tylnia i przednia (alivio). Napęd będzie w układzie 3x9, muszę zatem dokupić klamkomanetki Sora, oraz hamulce mechaniczne Trp Spyre C. Kierownicę już mam jest to Ritchey Comp Venture Max w rozmiarze 460mm. Rower będzie wyposażony w błotniki i bagażnik również pochodzące z poprzedniego roweru. 

To na razie tyle kolejne posty jak przyjdą kolejne części a potem relacja z budowy.
Pozdrawiam

20190430_142036.jpg 20190430_142908.jpg 20190430_143705.jpg 20190430_143715.jpg 20190430_143724.jpg 20190430_143827.jpg

Edytowane przez waldi_8027
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Witam

Mały update z mojej budowy. Doszły nowe hamulce TRP Spyre i inne szpeje do roweru takie jak owijki, linki i pancerze oraz nowy łańcuch bo obecny już jest wyciagnięty na ponad 0.5 a jeszcze muszę na nim trochę pojeździć. 

IMG_3670.JPG IMG_3674.JPG IMG_3677.JPG

A Trek wygląda na razie tak :)

IMG_3680.JPG IMG_3681.JPG
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala

Panie, łancuch wyciągnięty na 0.5 to prawie jak nowy łancuch. Jeszcze sporo bys na nim polatał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
M.C

Gdzieś były dyskusje że nowe z fabryki są wyciągnięte tak czasami :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Mój łańcuch na razie jest pomiędzy 0.5 a 0.75 pojeżdżę jeszcze na nim aż do 0.75 i potem wymiennie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Axel Bikeman

Bardzo ciekawy i obiecujący projekt, czekam na kolejne etapy, będę śledził

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Dziuki wszystkim za komentarze, następny update jak zakupie klamkomanetki Sora ale to dopiero na początku czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi