waldi_8027

Trek 520 - budowa od zera

Rekomendowane odpowiedzi

waldi_8027
Napisano (edytowane)

Witam

Chciałbym wam zaprezentować na przestrzeni najbliższych kilu miesięcy budowę mojego nowego roweru. Będzie to rower wyprawowy Trek 520 w rozmiarze 60cm. 
Dzisiaj dotarła do mnie rama zamówiona w sklepie salon-rowerowy.pl, rama przyszła prosto z Holandii chyba to już ostatnie sztuki Treka 520 z roku 2018, który był jeszcze cały stalowy. 

Rama w rozmiarze 60 waży 2540g wraz z miskami sterów i zaciskiem sztycy. Natomiast sam widelec waży 1240g wraz z gwiazdką i kapslem sterów. Poniżej kilka zdjęć z unboxingu :)

Będzie to mój pierwszy rower z barankiem, do tej pory jeździłem na fitnesie z prostą kierownicą. Plan jest taki aby jak najwięcej elementów użyć z dotychczasowego roweru tj. sztyca wraz siodełkiem, korba, koła, kaseta, przerzutki tylnia i przednia (alivio). Napęd będzie w układzie 3x9, muszę zatem dokupić klamkomanetki Sora, oraz hamulce mechaniczne Trp Spyre C. Kierownicę już mam jest to Ritchey Comp Venture Max w rozmiarze 460mm. Rower będzie wyposażony w błotniki i bagażnik również pochodzące z poprzedniego roweru. 

To na razie tyle kolejne posty jak przyjdą kolejne części a potem relacja z budowy.
Pozdrawiam

20190430_142036.jpg 20190430_142908.jpg 20190430_143705.jpg 20190430_143715.jpg 20190430_143724.jpg 20190430_143827.jpg

Edytowane przez waldi_8027
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Witam

Mały update z mojej budowy. Doszły nowe hamulce TRP Spyre i inne szpeje do roweru takie jak owijki, linki i pancerze oraz nowy łańcuch bo obecny już jest wyciagnięty na ponad 0.5 a jeszcze muszę na nim trochę pojeździć. 

IMG_3670.JPG IMG_3674.JPG IMG_3677.JPG

A Trek wygląda na razie tak :)

IMG_3680.JPG IMG_3681.JPG
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala

Panie, łancuch wyciągnięty na 0.5 to prawie jak nowy łancuch. Jeszcze sporo bys na nim polatał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
M.C

Gdzieś były dyskusje że nowe z fabryki są wyciągnięte tak czasami :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Mój łańcuch na razie jest pomiędzy 0.5 a 0.75 pojeżdżę jeszcze na nim aż do 0.75 i potem wymiennie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Axel Bikeman

Bardzo ciekawy i obiecujący projekt, czekam na kolejne etapy, będę śledził

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Dziuki wszystkim za komentarze, następny update jak zakupie klamkomanetki Sora ale to dopiero na początku czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Mały update doszły ostatnie cześci do mojego Treka. Dzisiaj otrzymałem od kuriera klamkomanetki Sora oraz zelowe podkładki pod owijkę. Dodatkowo na Allegro zakupiłem tarcze 160mm Hayes-a. Od jutra zaczynam składanie :)

IMG_3686.JPG IMG_3682.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala
25 minut temu, waldi_8027 napisał:

Mały update doszły ostatnie cześci do mojego Treka. Dzisiaj otrzymałem od kuriera klamkomanetki Sora oraz zelowe podkładki pod owijkę. Dodatkowo na Allegro zakupiłem tarcze 160mm Hayes-a. Od jutra zaczynam składanie :)

IMG_3686.JPG IMG_3682.JPG

Nooo to w koncu zacznie sie zabawa. Czekam na relację z prac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Witam

Dzisiaj pierwszy dzień prac. Zamontowałem kierownicę klamkomanetki oraz linki z pancerzami. Trochę było zabawy z odpowiednim ustawieniem klamkomanetek, ale myślę ze w końcu doszedłem do optymalnej pozycji. Niestety zabrakło mi pancerza hamulcowego na tył, muszę dokupić. Jutro zaczynam zabawę z owijka na razie na próbę bo muszę się tego nauczyć.

IMG_3688.JPG IMG_3689.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Axel Bikeman

Moja mała rada, na razie odpuść sobie zakładanie owijki. Ja bym to zostawił na sam koniec jak rower będzie już gotowy do jazdy. Wtedy przemęczysz kilkanaście km bez niej w rękawiczkach i potestujesz ustawienie klamek, jak dojdziesz do odpowiedniego i zadowalającego efektu to wtedy zakładaj owijkę.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich

Małe postępy w budowie Treka. W ciągu tego tygodnia udało mi się ostatecznie nawinąć owijkę, pociągnąłem linki i pancerze do przerzutek i hamulców, a dzisiaj zamontowałem wstępnie przerzutkę przednią alivio oraz support od firmy aerozine. Obie części pochodzą z mojego aktualnego roweru, który po skończeniu Treka, będzie robił za zimowy sprzęt. Jutro ma dojść do mnie przerzutka tylna deore M591 oraz korba deore M591, więc myślę że w weekend skończę budowę i może się uda wyskoczyć na jazdę testową. :)

IMG_3695.JPG IMG_3696.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
egzo23

Ciekawy rower się zapowiada.
Jak to zmintujesz wszystko bez stojaka, to szacun.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaido2
11 godzin temu, egzo23 napisał:

Jak to zmintujesz wszystko bez stojaka, to szacun.

A jaki to problem?

Stojak mam nowy ( no 5 lat już ma), nigdy nie używany, zawinięty jeszcze w oryginalny karton, a złożyłem już tyle rowerów?

Za stojak służą mi koła. No ale tak to jest  jak się przyzwyczaisz do usuwania nieraz poważnych awarii w terenie.

Samo życie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027
Napisano (edytowane)

Witam
Stojak dzisiaj został użyty do montażu korby i przerzutek które dzisiaj odebrałem. Na początku miałem problemy ile dać podkładek pod support ale ostatecznie zrobiłem tak jak nakazuje instrukcja dla muffy 68mm w wersji MTB czyli dwie od strony napędowej i jedną od strony przeciwnej. Przerzutki jeszcze nie wyregulowane ale to dopiero jak zamontuje koła i łańcuch.
Plan na jutro montaż kół i pedałów oraz jeśli czas pozwoli osprzętu dodatkowego tj: błotniki, bagażnik i oświetlenie.
Stan na dzisiaj wygląda tak: 

IMG_3700.JPG IMG_3701.JPG

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waldi_8027

Witam

W ten weekend udało mi się zakończyć budowę mojego Trek-a 520. W piątek dodałem bagażnik i przednie koło oraz błotniki ze starego roweru. 
W sobotę zakończyłem budowę dodając tylnie koło i nowy łańcuch HG93 wraz ze sztycą i siodełkiem z mojej poprzedniej maszyny. Po wyregulowaniu wszystkiego dzisiaj przeszedł czas na jazdę testową. Zrobiłem 44km po drodze musiałem dokonać kilku korekt ustawienia kierownicy i klamkomanetek ale teraz jest już ok. Cały rower z dwoma koszykami i torba pod siodłową waży 13.1kg, więc myślę, że jest ok biorąc pod uwagę że to stal i rozmiar ramy prawie największy. Wrażenia z jazdy są jak najbardziej pozytywne czuć w porównaniu do aluminium, ze stal trochę wygładza drobne nierówności, do pozycji na rogach baranka muszę się jeszcze przyzwyczajać, ale myślę, że z czasem będzie coraz lepiej.   

IMG_3702.JPG IMG_3705.JPG IMG_3707.JPG IMG_3710.JPG IMG_3712.JPG IMG_3714.JPG IMG_3716.JPG

A zapominałem dodać rower ostatecznie przedstawia się następująco:

Rama: Trek 520 rocznik 2018 rozmiar 60cm

Napęd:

Korba Deore FC-M591 44/32/22

Przerzutka przednia Alivio FD M4000

Przerzutka tylnia Deore RD-M591

Łańcuch HG93

Koła: 

Piasty Novatec  NV D791 D792

Obręcze  Ryde RIVAL 21

Kokpit:

Kierownica Ritchey Comp Venture Max 46cm

Mostek RITCHEY COMP 4AXIS 100mm 31.8

Owijka FSA owijka UltraGel

Sztyca pod siodłowa: Look LS2 Carbon 350x27,2 mm

Siodełko PRO GRIFFON CRMO 152mm

Hamulce:

TRP Spyre C z okładzinami PROX TRANQUILA

Tarcze HAYES LIGHT WEIGHT - 160mm 

Dodatki:

Koszyki na bidon Ritchey x2

Torba podsiodłowa Roswheel

Zestaw oświetlenia:

Tylnia lampka Cateye plus mała lampka z zestawu Extreme lights na USB

Przednia Lampka Extreme lights na USB

Licznik IGPSPORT IGS10 

Błotniki SKS BLUEMELS PRIMUS 28 CALI 53mm

To chyba na tyle

Pozdrawiam

F5Yx2fJkg10qwgjCCKKm_8GyDvF34kn7ySNgFP91tHQ-2048x1152.jpg Un6KXtp4VJFnkDm5JV3kSqfGHavr19IiEdq-up2kmi0-2048x1152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zajop

Świetna robota! 

Gratulacje że wszystko sam zrobiłeś i że działa. 

Ale szczerze, jeden z brzydszych rowerów jakie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi