Skocz do zawartości

RockShox Reba RL - amortyzator ugina się do 60mm zamiast do fabrycznych 100mm.


gustavomota
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez gustavomota,

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z moją Rebą, - po odebraniu z serwisu okazuje się, że amortyzator ma 60 może 70mm skoku(zamiast fabrycznych 100mm) nawet po spuszczeniu powietrza nie można go dobić to końca, górne golenie wystają okolo 3cm... Za dużo oleju wlano ? 

Opublikowano

Najpierw odkręcić korek komory powietrznej i sprawdź czy nie masz wkręconego tokena.

Opublikowano

Ja w swoim RS rc32 mialem za duzo oleju wlane i wtedy podobie zachowywal sie jak twoj . skok wynosil jakies 70% 

Opublikowano

Tak to prawda, jak jest za dużo oleju w dolnych lagach np 10ml na lagę z 5 ml to wtedy skraca się skok Rybki. 

  • Rozwiązanie
Opublikowano

Były dwa tokeny, jeden z nich wykręciłem i jest ok :), dzięki 

Opublikowano
59 minut temu, gustavomota napisał:

Były dwa tokeny, jeden z nich wykręciłem i jest ok :), dzięki 

To co włożyli ci jeden token bez twojej wiedzy ?

Opublikowano

Mówisz ? Ja miałem tak że odkręciłem tłumik całkiem. spuściłem powietrze z komór i miałem około 2 cm za mało skoku, dopiero jak wylałem olej z dolnych goleni i dałem po 5 ml miałem pełny skok :)

Opublikowano
18 minut temu, Kruk napisał:

Mówisz ? Ja miałem tak że odkręciłem tłumik całkiem. spuściłem powietrze z komór i miałem około 2 cm za mało skoku, dopiero jak wylałem olej z dolnych goleni i dałem po 5 ml miałem pełny skok :)

U mnie to samo . wlalem wiecej ( przedobrzylem ) myslalem ze bedzie lepiej i mialem wtedy nie pelny skok dalem amor do serwisu . i pytanie kto tam tyle nalal oleju przez to byl niepelny skok 

Opublikowano

Skoro tak twierdzicie nie śmiem podważać Waszego zdania.

Opublikowano

Jak wyjęcie tokenów miało wpływ na skok skoro ich liczba ma nie mieć wpływu na wielkość skoku. Przecież nikt wtedy by z nich nie korzystał. 

Opublikowano

Ma. Im więcej tokenów tym amortyzator pracuje na mniejszej długości skoku. Po to właśnie są 🤔

2 godziny temu, Kruk napisał:

Mówisz ? Ja miałem tak że odkręciłem tłumik całkiem. spuściłem powietrze z komór i miałem około 2 cm za mało skoku, dopiero jak wylałem olej z dolnych goleni i dałem po 5 ml miałem pełny skok :)

Pewnie równo do każdej goleni dałeś a z tego co wiem to oleju daje się połowę z tego do goleni z tłumikiem bo może się do niego dostać. Przynajmniej w przypadku amortyzatorów Suntour'a

Opublikowano
Ma. Im więcej tokenów tym amortyzator pracuje na mniejszej długości skoku. Po to właśnie są

Są jeszcze tokeny do zmiany objętości komory powietrznej i pewnie o te koledze [mention=5057]Ares[/mention] chodziło, a one nie maja wpływu na wielkość skoku amortyzatora.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Opublikowano (edytowane)

 

8 minut temu, dredi91 napisał:

Są jeszcze tokeny do zmiany objętości komory powietrznej

A są jakieś inne tokeny do amortyzatorów?  Popatrz co napisałem. Token nie zmienia skoku ale długość na jakiej pracuje. Dlatego amortyzator autora nie wykorzystywał pełni skoku.

Edytowane przez Red
Opublikowano (edytowane)
13 minut temu, Red napisał:

 

A są jakieś inne tokeny do amortyzatorów?  Popatrz co napisałem. Token nie zmienia skoku ale długość na jakiej pracuje. Dlatego amortyzator autora nie wykorzystywał pełni skoku.

No to teraz przeczytaj pierwszy post. Tam gość pisze, że ze 100mm skoku zrobiło mu się 70mm. Nic nie wspomniał o wykorzystaniu skoku. Progresja to nie wielkość skoku i o to mi chodzi. 

Edytowane przez Ares
  • Lubię to! 1
Opublikowano
53 minuty temu, Ares napisał:

Nic nie wspomniał o wykorzystaniu skoku.

A to to co to jest?

W dniu 28.04.2019 o 12:48, gustavomota napisał:

nawet po spuszczeniu powietrza nie można go dobić to końca, górne golenie wystają okolo 3cm.

 

Opublikowano

I niby tokeny odpowiadają za te 3 cm. Fajne macie te amortyzatory... 

Opublikowano

 Żaden amor nie schowa się aż po koronę jest to nie możliwe z punktu budowy amortyzatora

Opublikowano

Podsumowując, tokeny komory powietrznej nie maja wpływu na wielkość skoku amortyzatora tylko na jego charakterystykę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
12 minut temu, piter614 napisał:

 Żaden amor nie schowa się aż po koronę jest to nie możliwe z punktu budowy amortyzatora

Miło przeczytać jak ktoś kuma w czym jest rzecz. 

Opublikowano

Token wkłada się by zmniejszyć ciśnienie w komorze powietrznej lub zmniejszyć jej objętość
Poprawia to pracę amortyzatora
Tym samym wkładając Token do komory powietrznej są mniejsze szansę na jego dobicie
Tutaj też wystrczy popatrzeć w manual i tam widać że Token nie ma nic do tego
Czy to jest 170 mm czy 100 mm

Opublikowano (edytowane)
12 godzin temu, piter614 napisał:

Żaden amor nie schowa się aż po koronę jest to nie możliwe z punktu budowy amortyzatora

Mało który ma też wysunięte golenie jedynie na długość skoku. Z reguły jest minimum 5mm więcej.

11 godzin temu, Ares napisał:

Miło przeczytać jak ktoś kuma w czym jest rzecz. 

Każdy wie o co chodzi ale ty chyba nie do końca. Podam przykład. Mam amor 160 ale z wkręconym tokenem więc ugnie się tylko na 130. Plus taki że mogę zjechać do niższego ciśnienia i zyskać bardzo czułą amortyzację (wybiera nawet liście) bez ryzyka że dobiję amortyzator.

Edytowane przez Red
Opublikowano

Normalnie jak będę miał chwilę to sprawdzę jak to jest bo coś mi tu nie pasuje z tymi tokenami
Zmierze suwmiarka i dam znać jak to wygląda bo wczoraj wsadził aż dwa teraz mam trzy

Opublikowano
50 minut temu, Red napisał:

Każdy wie o co chodzi ale ty chyba nie do końca. Podam przykład. Mam amor 160 ale z wkręconym tokenem więc ugnie się tylko na 130. Plus taki że mogę zjechać do niższego ciśnienia i zyskać bardzo czułą amortyzację (wybiera nawet liście) bez ryzyka że dobiję amortyzator.

Często przy opisach jak działają tokeny załączany jest obrazek z wykresem: oś X to skok, oś Y to siła nacisku.
Na żadnym takim wykresie nie jest pokazane, że skok ulega skróceniu.

Skrócenie nastąpi pewnie jak dasz więcej tokenów niż producent zaleca.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...