Skocz do zawartości

Kraina Yarpenna - filmy i opowieści :)


Yarpenn

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie masz czasem siodła od MTB ? Wydaje mi się że nazwa to nie Ardea V5 tylko Ardea VS (skrót VS to versus - oznaczenie siodla MTB). Rower generalnie marzenie więc życzę kręcenia możliwie największej ilości kilometrów. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, adambike napisał:

Czy nie masz czasem siodła od MTB ? Wydaje mi się że nazwa to nie Ardea V5 tylko Ardea VS (skrót VS to versus - oznaczenie siodla MTB). Rower generalnie marzenie więc życzę kręcenia możliwie największej ilości kilometrów. 

Owszem, sprawdziłem po necie, to jest Ardea VS :) Ale nigdzie nie znalazłem informacji, że to siodło MTB. Takie było fabrycznie :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza

To samo siodło dla szosy nosi nazwę Fizik Ardea Road Saddle i nie ma rowka na środku. Swoją drogą przełaj to ani szosa ani mtb więc nie sposób zdecydować się na konkretne siodło :) 

Ps. Daj znać po czasie jak z czterem literami bo moim zdaniem siodełko jest dość twarde i trochę musi minąć zanim się dupsko przyzwyczai. Wcześniej miałem fabryczne Lapierre i było dużo wygodniejsze, choć może to kwestia czasu. 

Jeszcze raz przyjemności z jazdy.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, adambike napisał:

To samo siodło dla szosy nosi nazwę Fizik Ardea Road Saddle i nie ma rowka na środku. Swoją drogą przełaj to ani szosa ani mtb więc nie sposób zdecydować się na konkretne siodło :) 

Ps. Daj znać po czasie jak z czterem literami bo moim zdaniem siodełko jest dość twarde i trochę musi minąć zanim się dupsko przyzwyczai. Wcześniej miałem fabryczne Lapierre i było dużo wygodniejsze, choć może to kwestia czasu. 

Jeszcze raz przyjemności z jazdy.

No jak mówię, nigdzie infa nie ma na necie, że to siodełko MTB, jest nawet napisane, że to przeróbka siodełka szosowego właśnie poprzez zrobienie tego rowka. No i zakupiony rower nie jest w żadnym wypadku przełajem, tam są przecież slicki ;) Póki co siodełko uważam za rewelacyjne, może wynika to z pozycji ale po wczorajszych 50km nie miałem absolutnie żadnych bóli :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Dziś stało się coś niesamowitego... Na moim nowym rowerze pobiłem stary rekord jak najszybszego przejechania 20km :) Oczywiście to zasługa głównie kolarzówy, ale co tam... Ale ja nie o tym ;) Jest nowy film! Przejażdżka po Bern i okolicach, Misio, Widoczki i Lody... Zapraszam! :)

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 21.09.2017 o 08:39, Antyszprycha napisał:

To samo siodło dla szosy nosi nazwę Fizik Ardea Road Saddle i nie ma rowka na środku. Swoją drogą przełaj to ani szosa ani mtb więc nie sposób zdecydować się na konkretne siodło :) 

Ps. Daj znać po czasie jak z czterem literami bo moim zdaniem siodełko jest dość twarde i trochę musi minąć zanim się dupsko przyzwyczai. Wcześniej miałem fabryczne Lapierre i było dużo wygodniejsze, choć może to kwestia czasu. 

Jeszcze raz przyjemności z jazdy.

Ardea jest siodłem szosowym. VS (czy tez  VSX w najnowszych wersjach) to po prostu wersja z kanałem anatomicznym . Wszystkie szosówki Fizika od bodajże 5 lat mają właśnie takie swoje wersje ( sam mam Arione VS) . Czemu zatem Ardea nie jest w głównej grupie siodełek szosowych fizika ? Bo jest to siodełko specjalnie zaprojektowane dla...kobiet :D.

Odnośnik do komentarza

Które konkretnie ? Bo nieco źle się wyraziłem. Ardea była pierwszym siodełkiem, które posiadało wersję dla mężczyzn  i osobną dla kobiet ( a nie tylko dla kobiet jak można by z mojego postu wnioskować).  Obecnie nie jest już ten model produkowany. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...