Skocz do zawartości

On-One Inbred 29er, 2016 - Żelaźniak :)


homzal

Rekomendowane odpowiedzi

@homzal

Na samych gripach można by z 40gram zyskać :P oponki zmienić na kanine (jak sbe się zużyją) i kolejne 200gram odpada. Miałem klamki ter co Ty masz, ale zmieniłem na jakieś wylajtowane chińczyki i póki co sie sprawdzaja i są o blisko 90gram lżejsze.

ja po prostu uciąłem ten "cyngielek" z okładziny tak, by był na równo z obudową zacisku. Dzieki czemu nie potrzeba podkładek i wszystko powinno dolegać. Dodatkowo nie ma ryzyka, że coś zawadzi, gdyż jest bezpieczny dystans.

Odnośnik do komentarza
Nowy w lakier w nieco lepszym świetle i zarazem nieco słabszej scenerii
IMG_20180407_113908_HDR.thumb.jpg.871da03d3e121e02e67bcdce738326e7.jpg
Ciężko uwierzyć w te sugerowane oszczędności wagowe na mleku...
Rozumiem, że mleko i taśma nic nie waży?
Fajny ten rower! Prosty, klasyczny!

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Andrzej Sawicki

Nawet lekka dętka waży ponad 200 gramów. Mleka potrzeba około 100 ml, a taśma waży mniej. Kilkadziesiąt gramów zejdzie bez problemu. Tylko że nadal będzie ponad 12 kg, więc nic szczególnie lekkiego w kontekście nowoczesnych aluminiowych hardtaili.

Odnośnik do komentarza

I to na dwóch kołach. A biorąc pod uwagę, że najczęściej opona nonTR waży odrobinę mniej, zysk na wadze zanika całkiem. Pomijając, że przy 12kg, 50g to zupełnie pomijalny zysk :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Owszem, tak. Tylko trzeba tyłek unosić gdzie trzeba, a nie jeździć jak kartofel ;)
Poza tym, o mleku mówiliśmy w kwestii zbijania wagi, a nie niskiego ciśnienia itp. ;)
Nie ma co offtopować :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

W kontekście zbijania masy roweru to najprościej jest zbić masę jeźdźca ;)

Ja swego czasu zbiłem bardzo dużo masy własnej jeźdźca i komfort jazdy skoczył pod niebiosa. Obecnie przez zimę kilka kg przybyło i już po 3 tygodniach mam kilka mniej i różnica jest kolosalna. Zrzucenie np 3 kg plecaka lub sakw podczas jazdy daje świetne uczucie - na pewno nikt nie zaprzeczy.

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...