Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy do 150 zł


jongun

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o bagażniki to polecam firmę Topeak. Rodzaj bagażniku zależy od wielkości kół i rodzaju hamulców. Wszystko zależy, jakie masz koła i hamulce. Ponadto bagażniki te posiadają specjalny system, gdzie sakwy się wsuwa. Patent Topeaka ;)

https://www.topeak.com/global/en/products/racks

Osobiście przy moim MTB używam bagażnika Explorer i jestem z niego bardzo zadowolony

 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Do United-Cyclists nie mam co się porównywać, ale ten filmik jest sprzed 4 lat. Osobiście nigdy nie miałem problemów z tym bagażnikiem, a mam go na trzech rowerach. Najstarszy ma trzy lata, ostatni kupowałem jakiś niecały rok temu. Może Topeak naprawił ten problem. Jednak ten prezentowany na filmiku bagażnik to inny model od tego, co ja korzystam.

Odnośnik do komentarza

Nieźle mi się spisuje bagażnik Standwell model 131192 (Indeks handlowy: SW-CA250SJB). To ten, który jest seryjnie w rowerach Unibike. Z lekkimi sakwami zrobił ok. 40k km, na wyprawach ok. 10k km i nadal działa. Jeżdżę z sakwami Crosso.

Odnośnik do komentarza

To jeszcze zapytam o pompkę ręczną przy okazji :). Chciałbym, aby miała manometr i wężyk bo zdarzyło mi się już załatwić wentyle presty przez ich wygięcie. Rozważę wszelkie propozycje (dobrze byłoby gdyby kosztowała do 150-200 zł). 

EDIT: jeszcze super gdyby dało się nabić 10 bar

Edytowane przez jongun
niepełna informacja
Odnośnik do komentarza

Jeżeli bagaznik to tylko od United-Cyclists. Warto dołożyć 150zł i mieć bagażnik z dożywotnią gwarą. Bagażnik super pełrn zestaw do montażu.

System mocowania na oś co daje możliwość trzymania dużych sakw i ciężkiego ładunku

W porównianiu do Tubusa United-Cyclists daje nam bardziej opłacalną oferte

Takie moje zdanie nie każdy musi się z nim zgodzić ;)

Odnośnik do komentarza
PandaTeam wyprawy rowerowe

Jeżeli posiadasz sakwy Crosso to czemu nie kupić ich bagażnika. Według mnie to porządny sprzęt - ja mam jeszcze starą wersję do 25 kg - ale woził znacznie więcej i nic się z nim nie stało. Mam go już od 5 lat i przejechanych z 15-20 tysięcy km. Teraz nowe są szersze i ich nośność to aż 35 kg.

Odnośnik do komentarza

Taki lekki offtop co do Jacka z United Cyclists , nie pytajcie Go o sakwy Crosso bo Wam odradzi. Sam obejrzałem większość jego filmików i lubię go , ale to co usłyszałem o Crosso to coś jest nie tak. Ok coś mu się stało , miał jakieś przygody , tylko wydaje mi się że mógłby opisać to co się stało. Widziałem że sporo osób pytało się o to , ale szczegółów  chyba nie podał. 

Odnośnik do komentarza
Dnia 10.04.2017 o 21:37, kes napisał:

Nieźle mi się spisuje bagażnik Standwell model 131192 (Indeks handlowy: SW-CA250SJB). To ten, który jest seryjnie w rowerach Unibike.

Też nie narzekam . Trzeci rok użytkuję , nie rzadko prawie 40 kg na tyle i jeszcze nic się nie stało. 

Odnośnik do komentarza

Też polecam bagażnik Crosso. Używam od czterech lat, przetrwał dwie długie wyprawy z sakwami (w tym dwa miesiące na Kaukazie, zjazdy po wertepach z pełnym bagażem itp), wiele wypadów po Polsce. Przewoziłem na nim różne dziwne rzeczy (np. sakwy wypchane ceramiką ;D ). Bagażnik crosso jest dobry bo nie zawiera wielu niepotrzebnych elementów, które mogłyby pęknąć. Niestety przez to jedyną możliwość regulacji uzyskuje się przez dwa zestawy stalowych blaszek, którymi jest montowany do ramy (standardowo na 28", można kupić też na 26) wysokość powinna pasować do 29", ale głowy nie dam. BTW widzę że ostatnio podrożał...

PS. Wspominacie globe master one (ta nazwa :D), zobaczcie sobie ile to waży, kto przy zdrowych zmysłach ładowałby sobie takiego kloca nad tylne koła (w końcu jak nie będziecie jeździć z sakwami to to kowadło ciągle będzie ciążyć z tyłu, chyba żeby go przykręcać tylko przy okazji wypadów z bagażem). UC jeżdżą na wyprawy non stop, więc siłą rzeczy potrzebują czegoś co wytrzymywać będzie ciągłe przeciążenia, ale dla normalnych użytkowników to przerost formy nad treścią...

PS. no i glob majster nie ma poprzeczki na hak od sakw, co jest dość niefajne...

Edytowane przez krakonos
Odnośnik do komentarza
Dnia 3.05.2017 o 23:19, krakonos napisał:

wysokość powinna pasować do 29", ale głowy nie dam.

Potwierdzam, Crosso pasuje do 29" i mam jeszcze dużo luzu. Bagażnik jest mistrzowski :) 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Dany napisał:

Potwierdzam, Crosso pasuje do 29" i mam jeszcze dużo luzu. Bagażnik jest mistrzowski :) 

A powiedz jak go zamocowałeś, jakieś przejściówki itp?

Może jakieś zdj :)

 

Odnośnik do komentarza
Franz Mauer
Dnia 11.4.2017 o 12:39, alfine-11 napisał:

Ja bym zaufał Jackowi z United Cyclists i jego GLOBE MASTER ONE

 

0000000000000000000000000uc.jpg

Mam go w 29er i jest mega niezniszczalny. P©edzej rower padnie niż bagażnik się zepsuje. Jedynie trochę lipnie współpracuje z sakwami Crosso,bo od początku był robiony pod Ortlieb (zresztą wzorowany był na Tubusie Logo).To jest jedyna rzecz, w którą wierzę Jackowi ;) Niestety cena w granicach 350 zł, czyli ponad max budżet kolegi.

Dnia 3.5.2017 o 23:19, krakonos napisał:

Też polecam bagażnik Crosso. Używam od czterech lat, przetrwał dwie długie wyprawy z sakwami (w tym dwa miesiące na Kaukazie, zjazdy po wertepach z pełnym bagażem itp), wiele wypadów po Polsce. Przewoziłem na nim różne dziwne rzeczy (np. sakwy wypchane ceramiką ;D ). Bagażnik crosso jest dobry bo nie zawiera wielu niepotrzebnych elementów, które mogłyby pęknąć. Niestety przez to jedyną możliwość regulacji uzyskuje się przez dwa zestawy stalowych blaszek, którymi jest montowany do ramy (standardowo na 28", można kupić też na 26) wysokość powinna pasować do 29", ale głowy nie dam. BTW widzę że ostatnio podrożał...

PS. Wspominacie globe master one (ta nazwa :D), zobaczcie sobie ile to waży, kto przy zdrowych zmysłach ładowałby sobie takiego kloca nad tylne koła (w końcu jak nie będziecie jeździć z sakwami to to kowadło ciągle będzie ciążyć z tyłu, chyba żeby go przykręcać tylko przy okazji wypadów z bagażem). UC jeżdżą na wyprawy non stop, więc siłą rzeczy potrzebują czegoś co wytrzymywać będzie ciągłe przeciążenia, ale dla normalnych użytkowników to przerost formy nad treścią...

PS. no i glob majster nie ma poprzeczki na hak od sakw, co jest dość niefajne...

 

Dnia 8.4.2017 o 11:05, jongun napisał:

Witam, poszukuję bagażnika rowerowego na tygodniowy wyjazd z sakwami. Tak jak w temacie, budżet to 150zł, chociaż rozważę ciekawe propozycje do 200zł.

Pozdrawiam :)

Ja jestem fanem Tubusa i wzorowanego na niem wyrobie Jacka. Mam GlobeMastera pod koło 29er. Pancerne, ale troszkę ciężkie badziewie. Dobrze zapakowane i przypięte do niego sakwy Ortliem dają mi ogromną pewność, że nic nie zgubię pędząc jak torpeda w dół po kamieniach :) 

Ale to jest poza Twoim budżetem i to znacznie.

Jednak mogę Ci poradzić, że dużo wytrzymalsze są jakiekolwiek bagażniki z mocowaniem do sztycy podsiodłowej (czy tu na obejmę, czy to na specjalny adapter zaciusku siodła), a z drugiej strony na tylna oś roweru. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie,bo najczestrzą przyczyną w bagażnikach jest zrywanie się śrub przy większym obciążeniu lub jeździe w mocniej nierównym terenie. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na stosowanie takiego bagażnika również do wszelkiego rodzaju ram karbonowych bez ryzyka ich uszkodzenia.

Nie bedę oceniał firm,bo nie mam z nimi zbytniego doświadczenia osobiście, ale z obserwacji na wyprawach kolegó i koleżanek wiem, jakie rozwiązania w budowie bagażników się sprawdzają, a jakie generują duże ryzyko. 

Edytowane przez Franz Mauer
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, kaszan napisał:

A powiedz jak go zamocowałeś, jakieś przejściówki itp?

Może jakieś zdj :)

Zajrzyj do tematu poniżej: "Bagażnik MTB 29er". Tam wrzuciłem zdjęcia i opisałem cały sposób montażu :) 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...