Antyszprycha

Trek Emonda SL6 Pro - Bontrager XXX - Ceramic Speed

Rekomendowane odpowiedzi

HUN

I o to chodzi, stockowe rowery są nudne :P

W stanach jest taka kultura, że kupuje się tylko ramę, a resztę i tak każdy pod siebie robi i nie ma dwóch takich samych rowerów.

Ciekawe ile finalnie cały projekt kosztował ;)

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Rower fajny i kolorystycznie tez w moim guście. Widać sporą ilość zmian względem stockowego roweru. Świetnie wyglądają elektroniczne klamkomanetki.

Widzę też speed stopy bontagera. Ostatnio miałem ofertę je kupić ( ahhh ta waga ) i przejechałem się rowerkiem w nie wyposażonym. Niestety hamują sporo gorzej od symetrycznych shimano.

Ogólnie rowerek prezentuje się naprawdę super. Efekt tylko nieco psuje ilość podkładek miedzy mostkiem a główką ramy - umyka gdzieś nieco agresji i drapieżności.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
Rower fajny i kolorystycznie tez w moim guście. Widać sporą ilość zmian względem stockowego roweru. Świetnie wyglądają elektroniczne klamkomanetki.
Widzę też speed stopy bontagera. Ostatnio miałem ofertę je kupić ( ahhh ta waga ) i przejechałem się rowerkiem w nie wyposażonym. Niestety hamują sporo gorzej od symetrycznych shimano.
Ogólnie rowerek prezentuje się naprawdę super. Efekt tylko nieco psuje ilość podkładek miedzy mostkiem a główką ramy - umyka gdzieś nieco agresji i drapieżności.

Dziękuje ! Jeśli chodzi o klocki to faktycznie swissstopy bontragera nie hamują jakoś rewelacyjnie dlatego tu założone są swissstop flash pro prince do karbonu a co do podkładek to są dwie 10mm i póki co tak zostają - wyszło z fittingu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HUN
16 minut temu, Antyszprycha napisał:

Dziękuje ! Jeśli chodzi o klocki to faktycznie swissstopy bontragera nie hamują jakoś rewelacyjnie dlatego tu założone są swissstop flash pro prince do karbonu a co do podkładek to są dwie 10mm i póki co tak zostają - wyszło z fittingu.

W Tatrach hamulce przejdą chrzest bojowy :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
8 minut temu, HUN napisał:

W Tatrach hamulce przejdą chrzest bojowy :D

W tatrach będą założone koła alu i klocki swissstopy do alu :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Popłynąłeś widzę nieźle w kosztach. Ale sprzęt na prawdę zacny. Treki podobają mi się z wyglądu, chociaż nie w 100%. Ten mimo wszystko jest przepiękny i sam bym takim pośmigał. Gratulacje odjechanego sprzętu. Chyba już wiele modyfikacji się tu nie da wprowadzić chociaż Ty pewnie coś wymyślisz za niedługo.

U mnie się zbliża termin zamawiania pierwszej szoski tylko właśnie w tej chwili jadę załatwiać z ZUS, bo mi kasy za wypadek w pracy wypłacić nie chcą. Z drugiej strony i tak już tak bardzo mi się nie śpieszy, bo Canyon w moim rozmiarze niedostępny Buty, kask też już wybrane. Znaczy kask nie do końca, ale nastawienie jest. Pedały już zakupione M520, więc poszedłem za Twoją radą. Także chyba wiesz już jakie buty będą jeszcze tylko problem się pojawił bo zachorowałem na ciuchy z Martombike i chcę spodenki i koszulkę, a tu kurde bardzo ubrań na temperaturę około 10 stopnii nie mam. Się skończy, że kupię letnie ciuchy i będę jeździł teraz prowizorycznie w tym co mam, chociaż to nie ciuchy na rower.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
1 minutę temu, Cris92 napisał:

Popłynąłeś widzę nieźle w kosztach. Ale sprzęt na prawdę zacny. Treki podobają mi się z wyglądu, chociaż nie w 100%. Ten mimo wszystko jest przepiękny i sam bym takim pośmigał. Gratulacje odjechanego sprzętu. Chyba już wiele modyfikacji się tu nie da wprowadzić emoji1787.png chociaż Ty pewnie coś wymyślisz za niedługo.

U mnie się zbliża termin zamawiania pierwszej szoski tylko właśnie w tej chwili jadę załatwiać z ZUS, bo mi kasy za wypadek w pracy wypłacić nie chcą. Z drugiej strony i tak już tak bardzo mi się nie śpieszy, bo Canyon w moim rozmiarze niedostępny emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png Buty, kask też już wybrane. Znaczy kask nie do końca, ale nastawienie jest. Pedały już zakupione M520, więc poszedłem za Twoją radą. Także chyba wiesz już jakie buty będą emoji6.png jeszcze tylko problem się pojawił bo zachorowałem na ciuchy z Martombike i chcę spodenki i koszulkę, a tu kurde bardzo ubrań na temperaturę około 10 stopnii nie mam. Się skończy, że kupię letnie ciuchy i będę jeździł teraz prowizorycznie w tym co mam, chociaż to nie ciuchy na rower.

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

Dzięki, z butów na pewno będziesz zadowolony :) Gratuluje udanych zakupów i życzę realizacji reszty planów zakupowych. A co do tego, że zachorowałes na ciuchy to ....no cóż....mogę tylko napisać, że to dopiero początek :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trollu

Emonda super, grubo doinwestowana. Madonki nie chciałeś? 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
Napisano (edytowane)
9 minut temu, trollu napisał:

Emonda super, grubo doinwestowana. Madonki nie chciałeś? 😛

Czekałem kiedy padnie to pytanie :) Fakt, za te kasę mogłem mieć podstawowy model Madone sl6 na rok 2019 z tym, że nie byłby tak doinwestowany i lekki. Pomiam fakt gr elektrycznej bo ona w ogóle nie była w planie wcale ale Madonka jest cięższa, ma mniej atrakcyjne według mnie koła bo z aluminiowym rantem hamowania a chciałem full carbony, jest cieższa i posida nie pasujący do całości kokpit więc tu na dzien dobry trzeba byłoby włożyć jakieś 2500 na kierownice zintegrowaną z mostkiem aby całośc nabrała kształtu. Tak zastanawiałem się mocno bo Madonka strasznie mi się podoba ale jednak tradycyjna szosa ma swój urok.

Idąc tym tropem mogłem mieć też pięknego Canyona w wersji Aero :) ale na Emondę miałem też dobry rabat :) 

Edytowane przez Antyszprycha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Przyznaj się ile całość ;) na priv jak nie chcesz żeby Lepsza Połowa podejrzała. 

A rower sztos. Może kiedyś dozbieram na coś porównywalnego.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
10 minut temu, nctrns napisał:

Przyznaj się ile całość ;) na priv jak nie chcesz żeby Lepsza Połowa podejrzała. 

A rower sztos. Może kiedyś dozbieram na coś porównywalnego.

Dzięki !

Co do kosztów to były wysokie ale na szczęście ok połowe z nich uzyskałem ze sprzedaży Colnago z kołami Evanlite i innych zalegających gratów a także części zdemontowanych z Emondy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź

Uwielbiam tę historię zakupu. :D I dobrze, taki rower powinien mieć swoją legendę. Świetnie się to czytało i miło było czuć tę radość, która musiała Ci towarzyszyć podczas całego procesu budowania się tej maszyny w jej obecnym kształcie. 

A maszyna? Marzenie. Coś pięknego. Już nie mogę się doczekać aż zobaczę ją na żywo. Jestem pewien, że będziesz z niej bardziej niż zadowolony i że posluży Ci na długo. 

Gratuluję i cieszę się razem z Tobą!

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nemrod

Heh tak sobie oglądam zdjęcia i naprawdę mi się podoba. Aha czy mógłbym prosić o zdjęcie całkiem z profilu ( nie pod kątem) roweru od strony napędowej i zdjęcie z góry na pulpit ( tak z "oczu kolarza" he,he ) ?

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Jasne. Dorzucę więcej zdjęć tylko kumpel fotograf musi mi je przesłać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukaszwasil

Sam rower to pikuś w porównaniu do jego historii i Twojego "zakręcenia". Aż ciśnie się na usta "tak rodzi się legenda!!" :) Świetny sprzęt Gratulacje! 

PS:
Dawaj więcej fotek!!!!!!!! Szczególnie detali.

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
2 godziny temu, lukaszwasil napisał:

Sam rower to pikuś w porównaniu do jego historii i Twojego "zakręcenia". Aż ciśnie się na usta "tak rodzi się legenda!!" :) Świetny sprzęt Gratulacje! 

PS:
Dawaj więcej fotek!!!!!!!! Szczególnie detali.

Robie co w mojej mocy aby wyciągnąć je od fotografa :) Może dziś coś uda się jeszcze dorzucić :) Dziękuje za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JaW

Nom, rowerek prezentuje się tak pięknie, że aż szkoda będzie nim jeździć :) Bo zamierzasz chyba na nim jeździć, prawda? 

;)

Kilometrów w poziomie i w pionie, bezawaryjnej, czystej przyjemności i oby Twojej małżonce nie zamarzył się podobny sprzęt :)

• Dziękuję! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
1 minutę temu, JaW napisał:

Nom, rowerek prezentuje się tak pięknie, że aż szkoda będzie nim jeździć :) Bo zamierzasz chyba na nim jeździć, prawda? 

;)

Kilometrów w poziomie i w pionie, bezawaryjnej, czystej przyjemności i oby Twojej małżonce nie zamarzył się podobny sprzęt :)

Hahah dzięki wielkie !

Małżonce raczej ta choroba nie grozi. Co do jazdy To dochodzimy z Emondą już do pierwszego wspólnego tysiąca także coś tam się już znamy hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
HUN
3 godziny temu, Antyszprycha napisał:

Hahah dzięki wielkie !

Małżonce raczej ta choroba nie grozi. Co do jazdy To dochodzimy z Emondą już do pierwszego wspólnego tysiąca także coś tam się już znamy hehe

Człowiek się nie obejrzy a tu już łańcuch będzie trzeba wymieniać :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614
Napisano (edytowane)

Piękna maszyna Gratulacje
Ja swojego przez kilka dni kupowałem, i kupić nie mogłem, bólem się z myślami czy mi trzeba czy jest mi potrzebny. Po rozmowie z żoną stwierdziła rób co chcesz, hmm znając kobiet to oznacz dużo lub dwojako, myślę odpuszczę mam przecież na czy jeździć, jednak myśli nie dawały mi spokoju. No i kupiłem jestem mega zadowolony i stwierdzam że jak nie teraz to kiedy
Żonie zrobię remont właśnie wczoraj zamówiliśmy narożnik w sobotę wybieram farby i jadę z koksem
Jedynie żona się dziwiła i nie może do dziś zrozumieć jak to w nowym rowerze zakładasz swoje hamulce i swoje opony, tłumaczył dwa razy ale stwierdziła że mi gorzej
Rower stoi na razie w pokoju, gdy syn siada nie niego i się kołysze lub chodzi go dotykać żona stwierdził że obydwaj mamy nastukane w głowach

Edytowane przez piter614
błąd ort

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha

Dobreee ;) podlinkuj temat swojej maszyny chętnie tez zobaczę :)
Ps. Świat jednak lubi równowagę, tez jadę w czwartek po sofę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Całkiem inna dyscyplina rowerowa ale ważne że rowerowa zajawka trwa 😁

Moja żona jeszcze nie wie że jadę w niedziele z młodym zobaczyć rower dla niego 😎

• Lubię to! 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kielbtomcl7

Swietnie prezentujaca sie maszyna! Nawet z tymi oponami wyglada zaj....scie, chociaz ogolnie nie podobaja mi sie te jasne brzegi.

Czy ten wozek ceramic speed jest duzo bardziej halasliwy od standardowych koleczek shimano?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Antyszprycha
8 godzin temu, kielbtomcl7 napisał:

Swietnie prezentujaca sie maszyna! Nawet z tymi oponami wyglada zaj....scie, chociaz ogolnie nie podobaja mi sie te jasne brzegi.

Czy ten wozek ceramic speed jest duzo bardziej halasliwy od standardowych koleczek shimano?  

Dzięki, co do opon to też początkowo sceptycznie do nich podchodziłem ale zawsze chciałem je wypróbować i był to strzał w dyche, dodatkowo w środku siedzą dętki lateksowe a sama opona jest świetna.

Wózek nie chodzi wcale głośniej w połaczeniu z łańcuhcem dura ace. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi