Skocz do zawartości

Co jeść podczas treningów?


koloziom338

Rekomendowane odpowiedzi

Sezamki, banany, wafle ryżowe, batoniki daktylowe (ogólnie daktyle). O batonach energetycznych się nie wypowiem bo nie mam doświadczenia, ale chętnie poczytam wypowiedzi innych :D 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Z jedzeniem na rowerze jest jak z doborem siodełka - musisz sprawdzić to empirycznie :)

Co chyba najważniejsze to fakt, że jedzenie podczas zawodów powinno się "przetestować" podczas treningu i to najlepiej przy zbliżonej intensywności.

Z produktów "syntetycznych" mogę polecić produkty SIS. Żele mi osobiście bardzo smakują,nie potrzebują popijania co dla mnie jest jednym z najważniejszych czynników. Izotonik i napój regeneracyjny również trzymają poziom. Niestety batony mają strasznie zamulające i ja nie przełknę ich na zawodach. 

Pod drugiej stronie jest dla mnie ETIXX - żele nie do przełknięcia, za to batony bardzo dobre, o konsystencji nadającej się do szybkiej konsumpcji :) 

Kiedyś jadłem produkty NUTREND ale w pewnym momencie pogorszył im się smak także nie wiem jak wygląda to teraz.

DIAMANT - kilka razy dostałem żel tej firmy w pakiecie startowym. Chyba najgorszy produkt jaki miałem okazję przetestować. Bardzo gęsty, słodki i zamulający. Nie ma szans zjeść go bez popicia a i całe ręce są przy okazji obklejone. 

To by było tak tytułem wstępu o syntetykach :) Z naturalnych produktów od ponad roku robię sobie batony według przepisu Hannah Grant:

Jak dla mnie kwintesencja takiego produktu. Nie za słodki, idealna konsystencja pozwalająca zjeść go nawet przy sporym zmęczeniu no i bardzo sycący. Bardzo polecam. 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...