Gdzie na wakcje nad morzem żeby pojeździć też rowerem z rodziną

lukaszko

Rekomendowane odpowiedzi

lukaszko

Witam.

Szukam miejsca na tegoroczny wyjazd wakacyjny z rodziną. Wpadłem na pomysł żeby pogodzić interesy żony i swoje czyli znaleźć miejsce gdzie można plażować ale są też fajne trasy rowerowe;)

Jedziemy z 8 letnimi chłopakami więc szukam miejsc gdzie w okolicy jest sporo łatwych i bezpiecznych tras rowerowych. Odpadają miejsca gdzie trzeba się przemieszczać po szosie i tam gdzie jest bardzo trudny teren.

Jest tutaj nas trochę z różnych rejonów kraju więc mam nadzieję że koledzy i koleżanki z pomorza coś doradzą. Podrzucajcie jakieś ciekawe miejscowości.

Wstępnie myślę coś o Łebie albo półwyspie helskim.

Odnośnik do odpowiedzi
PrzeLuka

A może bardziej na zachód. Świnoujście lub Kołobrzeg. Ścieżek rowerowych nie brak.

Odnośnik do odpowiedzi
revolta1

Od Świnoujścia po Hel biegnie rowerowy szlak R10 mozna smigac. Od Władysławowa do Helu jest sciezka rowerowa od Wladka do Juraty kostka nad brzegiem zatoki pozniej troche trudniej bo przez las do Helu 

2024981-Wizualizacja-Miedzynarodowych-Szlakow-Rowerowych-R10-i-R9-oraz-przebiegu.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
lukaszko

No właśnie Świnoujście mnie jeszcze zaciekawiło, tam ponoć sporo ścieżek w kierunku Niemiec i jakiś las na popołudniowy zachód.
Jeśli chodzi o Hel to tam zdaje się że jest tylko jedna droga wzdłuż półwyspu więc nie ma żadnego urozmaicenia?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
revolta1
19 minut temu, lukaszko napisał:

Jeśli chodzi o Hel to tam zdaje się że jest tylko jedna droga wzdłuż półwyspu więc nie ma żadnego urozmaicenia? 

No tak . bo tam nie ma miejsca . jak sie polozysz na ziemi to nogi masz w morzu a glowe w zatoce :D

Odnośnik do odpowiedzi
Krystiano

Zależy na ile dni chcesz jechać. Fajną bazą może być Władysławowo. Ścieżkami możecie zjechać sobie do Pucka (10km) a jak młody ma kondycję to i do Redy przez przepiękny rezerwat "Beka" a później wrócić sobie np. PKP. Możecie skoczyć na HEL ścieżką, lub na gofry do każdej miejscowości po drodze. Na Helu są fajne buknry do zwiedzania gdzie dla chłopaka będzie to atrakcja (warto mieć latarki). Albo skoczycie na lewo też są ścieżki (kierunek zachód). Albo na ukos na Kaszuby. 

Odnośnik do odpowiedzi
remigiusz

Świnoujście rowerowa mekka, razem z Ahlbeck, do którego jeden skok, mnóstwo lasów po których można pojeździć. Ze Świnoujścia jeździ pociąg niemieckich kolei, startuje przy granicy i można pojechać w inne rejony wyspy Uznam.  

Odnośnik do odpowiedzi
pizzaq

Jarosławiec, Darłowo, Rusinowo, Wicie. W razie czego w Wiciu polecam coś co się nazywa BRYZA, domki przy ul. Wczasowej (właściciel Bogusław Niedźwiedź). W tym roku jadę tam kolejny raz, chyba 7, miejscowość mało skalana jeszcze powszechną komercją (jest tego coraz więcej, ale wciąż daleko do Mielna, czy Jastrzębiej Góry). Bardzo sympatyczna trasa mierzeją jeziora Kopań do Darłówka, lub w drugą stronę przez las do Rusinowa i Jarosławca, dalej do Jezierzan i Łącka. Ewentualnie w głąb lądu, ale tam czasem trzeba już drogami jeździć, tyle że trzeba trochę po mapie dokładnie popatrzeć, bo są takie, gdzie ruch samochodowy jest znikomy. Traktuję je jako ewentualne łączniki między miejscowościami. Wejdź sobie na moją Stravę i posprawdzaj trasy z sierpnia 2017.

Odnośnik do odpowiedzi
lukaszko

Dzięki za propozycje, póki co najbardziej kusi Świnoujście. Myślę też nad Władysławowem, bo sam Hel mnie przeraża odcięciem od świata;)
Z drugiej strony oba miejsca to duże miejscowość a z dziećmi bardziej spokojne miejsca preferuję.
Piszcie kolejne propozycje najlepiej poparte doświadczeniem z rodzinnego wyjazdu.

Odnośnik do odpowiedzi
Medzamir

Jeśli Świnoujście za duże to polecam Międzyzdroje. Co prawda niecałe 20 km więcej na Uznam ale wyspa Wolin to też kilka ładnych ścieżek, w szczególności objazd połączony z obejściem (bo nie pamiętam czy się da nie zsiąść z roweru) jeziora Turkusowego. Przy drodze R10 zagroda dla żubrów i innych zwierzaków a na początku sierpnia, w tym roku 2-4 w Wolinie jest Festiwal Słowian i Wikingów - bodaj najlepsza tego typu impreza w europie. Wcześniej są warsztaty więc można nauczyć się lepić garnki :).

http://jomsborg-vineta.com

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...
W dniu 10.02.2019 o 19:53, revolta1 napisał:

Od Świnoujścia po Hel biegnie rowerowy szlak R10 mozna smigac. Od Władysławowa do Helu jest sciezka rowerowa od Wladka do Juraty kostka nad brzegiem zatoki pozniej troche trudniej bo przez las do Helu 

2024981-Wizualizacja-Miedzynarodowych-Szlakow-Rowerowych-R10-i-R9-oraz-przebiegu.jpg

To mapa jeszcze planowanych przebiegów szlaku - realizacja nowego R10, czyli EuroVelo 10 i 13, a także Wiślanej Trasy Rowerowej w Pomorskiem jeszcze trwa. Myślę że na tę trasy lepiej jeszcze poczekać rok, dwa. 

Szy.

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

W Świnoujściu potwierdzam, są trasy rowerowe, w tym superśne, kilkuset metrowe molo po wschodniej stronie miasta i promenada do granicy z niemcami i dalej w głąb niemiec. Promenada po niemieckiej stronie jest płatna, trzeba kupić bilet w automacie,  2,50€/osobę/dzień. Automat jest zaraz przy granicy i dalej stoją co kilkaset metrów. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 months later...

Ciocia jeździ po Świnoujściu i okolicy, jest gdzie pojeździć, sporo tras i możliwości także w Wolińskim Parku Narodowym, ale jak twierdzi Ciocia, a jeździ co najmniej po 100 km w ciągu tygodnia, dużo lepsze trasy są po niemieckiej stronie. Ze Świnoujścia tak naprawdę - rzut beretem ;)

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.02.2019 o 19:32, lukaszko napisał:

Witam.

...Jedziemy z 8 letnimi chłopakami więc szukam miejsc gdzie w okolicy jest sporo łatwych i bezpiecznych tras rowerowych. Odpadają miejsca gdzie trzeba się przemieszczać po szosie i tam gdzie jest bardzo trudny teren...

:) To w Holandii a nie nad Bałtykiem . Tu jest miliony turystów co zostawiają  mózgi w domach i nie mam mowy o bezpieczeństwie.  :) ( taka uwaga - nie mogłem sie powstrzymać ) 

Jak będziesz w okolicy Władysławowa to się odezwij znam te tereny dość dobrze.

Jest tu parę spokojniejszych  fajnych tras ,przyrodniczo ciekawych a i dla obiektywu aparatu sie tez coś znajdzie. Trasy są asfaltowo- szytrowe  po około  30 km. W kierunku wejherowa, krokowej, dębek przez las, karwińskei błota ,przez puszcze i pola ale to nie jest jakoś reklamowane i na próżno to szukać w prospektach reklamowych. Ścieżki nie tworzą jednej całości a do tego przechodzą przez 3 powiaty więc to dodatkowo komplikuje sprawę kto ma to spiąć w całość wydać kase i wypromować.

Reklamowana zaś wszedzie jest najgorsza trasa rowerowa Władysławowo -Hel.( kasa kasa kasa ) 
Nie mniej jednak nie ma takiej opcji żebyś nie musiał przejechać przez chodnik czy kawałek ulicą ( to nie  holandia :) )

Odnośnik do odpowiedzi
lukaszko

Nocleg w Świnoujściu już zarezerwowany więc przekonam się na własnej skórze co to warte. Z dziećmi 8 lat po naszych drogach raz że zgodnie z przepisami nie można jeździć dwa poprostu się boję. Więc wolę autem podjechać do lasu albo jakiś ścieżek i tam zacząć jazdę.

Odnośnik do odpowiedzi

świonoujście jest fajne  tez mocno zatłoczone i droższe niż Hel:) do albeki  i dalej można jechać .. fajna ścieżka z jednej strony piękne hotele a drogiej morze. tylko promem na Karsibór czy czkoś tak się pisze się kieruj autem albo prez niemcy :)

w druga stronę  zaś jest fajnie w stronę Wisełki i dalej  można śmignąć przez fajny lasek . Niby żubry tam są - ale  nie widzałem. Jakies podziemne miasto czy coś takiego tam jest w okolicy.
Powodzenia i wypoczynku wam życze :)

Odnośnik do odpowiedzi
lukaszko

Trójmiasto narazie mnie nie interesuje bo wybrałem przeciwny kierunek. W przyszłości się tam rozejrzę ale ze względu na dzieci ja mogę się tam wybrać tylko w wakacje.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 6 months later...

Mimo wszystko wziąłbym pod uwagę teren od Helu aż do Łeby na Półwyspie znajdziesz świetne miejsca w materii urlopowej dla rodziny i dziecka różne miejscowości blisko siebie które dość mocno odróżnia klimat oczywiście nie mam na myśli aury.

Dla przykładu Władysławowo, Jastarnia, Jurata trzy miejscowości które dzieli niewielki dystans a są kompletnie różne dodatkowo Jastrzębia Góra. Znajdziesz tam wiele wspaniałych miejsc do podziwiania przyrody jak choćby wąwóz w Chłapowie czy klify w Rozewiu. Mało osób też wie że poza ścieżka rowerową którą dojedziesz od Karwi na Hel możesz też zaraz za Władysławowem zjechać na ścieżkę w lesie gdzie miejscami może zaskoczyć różnorodność nawierzchni i trasa bywa nawet wymagająca oczywiście bez przesady ale jednak.

Możesz wybrać się ścieżką na drugą stronę zatoki do Pucka pojechać dalej pięknym lasem do Rzucewa i dalej Osłonina a jak będziesz chciał jechać dalej to dojedziesz do Rewy i Mechelinek wszędzie jest co obejrzeć. Ja bardzo często też jeżdżę nad jezioro Żarnowieckie dalej do Dębek wracasz nad morze i  dalej do Białogóry z której jest bardzo fajna trasa w stronę Łeby łącznie ze szlakiem latarni morskich. Teren to już twój wybór można wybrać naprawdę trudną trasę ale można też nastawić się na spokojny przejazd.

Krótko mówiąc w tym rejonie bez problemu połączysz odpoczynek, typową przaśność letniskowych miejscowości z tłumem, kebabem, zapiekanką i innymi dość egzotycznymi w moim pojęciu atrakcjami wakacyjnymi.  Znajdziesz także miejsca kompletnej ciszy, spokoju, miejsca klimatyczne a w kwestii roweru to od spokojnej ścieżki wzdłuż zatoki po wymagające podjazdy w lasach i nie tylko. W mojej opinii to idealne miejsce na ciężki trening rano, wakacyjną sielankę do południa, przejażdżkę z rodziną na Hel po południu i podziwianie najpiękniejszej plaży z białym piaskiem w Jastarni wieczorem.

O Losie jak ja nienawi....ę zimy

Odnośnik do odpowiedzi

Władka i okolic nie polecam. Mam tu objechane sporo (fotka). Władek-Hel długa, monotonna droga.

Piękne leśno-morskie ścieżki zaczynają się od Dębek do Łeby. Łeba-Rowy rodzinnie odpada. Trudne tereny.

Rowy - Ustka wg mnie najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża. Różnorodny, przepiękny teren z widokam, klifami, laskami.

Ustka - Mielno nie znam.

Mielno - Kołobrzeg - wg mnie najpiękniejsza i najłatwiejsza bulwarówka dla rodziny.

Kołobrzeg - Świnoujście - jeszcze do odkrycia dla mnie :)

Screenshot from 2019-06-17 11-29-39.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

W tym roku ruszam do Świnoujścia

Planujemy trasy dookoła Zalewu Szczecińskiego i na Rugię.

Edytowane przez forscher
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Fenikspo

Polecam mierzeję wiślaną, zatrzymać można się w Stegnie, Jantarze, Kątach, Krynicy (jak kogoś stać) i w kilku innych miejscowościach. Od ujścia Wisły w Mikoszewie można spokojnie lasem przejechać aż do Krynicy. Zwiedzać też jest co, bardzo dużo różnych obiektów oraz muzeów. Na wakacje z rodziną i na rowery to bardzo dobre miejsce.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
Dariala

Najlepsze miasta według mnie to:
Wrocław - dopóki tam nie pojechałam myślałam, że nie ma nic ciekawego, ale po dwu dniowym (niestety) pobycie doszłam do wniosku, że jest to najpiękniejsze miasto i od pierwszego wejrzenia się w nim zakochałam mmm.... . Druga Wenecja - miasto mostów
Poznań - mim, że bywam tam co drugi weekend w miesiącu ale ma w sobie jakąś aure, która sprawia, że jak tylko się go odwiedzam, to wraca mi humor i jestem pełna wigoru
Zagórze Śląskie - mam tam dalszą rodzine i byłam jeden jedyny raz, ale zauroczyło mnie czymś to miejsce, szczególnie zamek Grodno. Chciało by się tam kiedyś wrócić i zwiedzić ponownie
Kraków- piękne miasto, świetna starówka oraz klimat.

Jeśli natomiast szukalibyście miejsca, w którym mozna wypocząć polecam Bory Tucholskie. Znajduje się tam swietny pensjonat Przystanek Tleń http://www.przystanektlen.pl/ , do którego postaramy się w tym roku na kilka dni wybrac. 

Edytowane przez Dariala
Odnośnik do odpowiedzi