velaskez

Triban 540 (2017) - taniej się nie dało :)

Rekomendowane odpowiedzi

velaskez
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich ponownie,

w wakacje opisywałem swojego Tribana 500SE i szczerze mówiąc nie planowałem go zmieniać przez najbliższy czas. Jak to z planami bywa uległy one drastycznej zmianie, gdy na brytyjskim gumtree znalazłem Tribana 540 (rozmiar S) w cenie 350 elżbietek (1650zł). Nie namyślając się długo, napisałem do gościa że będę dnia następnego po rower mimo tego, że blisko nie miałem (200km). Na miejscu okazało się, że chłopak kupił rower, przejechał się 4 razy, pozycja się nie spodobała i odwiesił go na hak w garażu. Wszystko było w tym rowerze nowe, łącznie z obecnymi jeszcze nadlewkami na oponach. Bez targowania zdecydowałem się przybić grabule, dać kasę i spadać zanim się rozmyśli. 
Po zakupie ze starego Tribana przełożyłem siodło, pedały SPD, kierownicę (bo wolę kompakt), oraz wjechał mostek Deda Zero 2 100mm (zamiast stockowych 80mm) oraz sztyca Deda RS02x. 

Przez ostatnie 6 tygodni stuknęło ponad 500km  i jestem mega zadowolony 😁

Jak patrzę na rynek używek w PL i w UK to dużo lepsze okazje można wyrwać w UK - nie wiem od czego to zależy...

Stary Triban permanentnie zadokował w trenażerze - po zimie pewnie sprzedam.

EDIT Jeśli pomyślicie, że pewnie kradziony - to też tak myślałem, ale dostałem dowód zakupu 😎

IMG_7541.JPG

Edytowane przez velaskez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fimala

Bogatsze społeczeństwo. Nie zależy im tak bardzo na tym czy dostanie więcej czy mniej za dany sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cris92

Całkiem spoko sprzęcik

Wysłane z mojego P10 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
89neo

Sam miałem Tribana 500 SE i nie chciałem go zmienić ale wkręciłem się w szosę i znów wybrałem B'Twina, ale ultrę 920 af :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łabędź
W dniu 15.01.2019 o 17:37, velaskez napisał:

Jak patrzę na rynek używek w PL i w UK to dużo lepsze okazje można wyrwać w UK - nie wiem od czego to zależy...

Od poziomu życia. ;) W UK, gdzie ludzie mają więcej kasy, powszechnie każdy się godzi z faktem, że sprzedając jakkolwiek sprzęt używany, nie weźmie się 95% ceny sklepowej... A w PL, jak to w PL - siła nabywcza grosza jest inna, więc każdy kombinuje jak tu jak najwięcej wyciągnąć z tego, czego się nie ma, a najlepiej jeszcze na tym coś zarobić. Bo pogodzić się z tym, że przyjdzie stracić, to nie wchodzi w grę... 

Jak polowałem na swoją używkę, to też trafiłem okazję z wysp. Niczego nie musiałem zmieniać, poza tym, że jak to w Angliku - "kierownica była odwrotnie" (hamulec tylny był pod lewą klamką, a nie pod prawą), co mnie iryatowało, bo przyzwyczajenia nie przeskoczysz. ;)

Fajna okazja, niech służy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
suqub

Niczego nie musiałem zmieniać, poza tym, że jak to w Angliku - "kierownica była odwrotnie" (hamulec tylny był pod lewą klamką, a nie pod prawą), co mnie iryatowało, bo przyzwyczajenia nie przeskoczysz.

Dla motocyklisty opcja idealna
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
velaskez
Napisano (edytowane)

Od stycznia rower przejechał 2500km. Jestem mega zadowolony i póki co nie wiem co więcej mógłbym chcieć od roweru. Chyba tylko żeby nogi zawsze dobrze podawały. Z kolejnych zmienionych rzeczy to:

- zmienione siodło na SMP T2 (wyrwane za 50 funtow😁 )

- klocki hamulcowe na niebieskie swissstopy

- Gatorskiny 25c dałem żonie do szosy, a sobie wziąłem Conti GP4000s2 28c

- wjechał pomiar mocy Stages g3

- kaseta 11-32

- ostatnio do czasówek i dłuższych jazd zakładam lemondkę Profile Design Legacy (wyrwana na fejsbuku za 5 funtow 😁) - uchwyt do Wahoo był od niej droższy 😂

IMG_0082.jpg IMG_0206.jpg IMG_0212.jpg

Edytowane przez velaskez
  • Lubię to! 1
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi