Skocz do zawartości

[Stery] Accent HSI

szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz mi powiedzieć jak wygląda żywotność łożysk maszynowych w sterach? Bo jeśli chodzi o suporty, to są różne opinie ze względu na słabe uszczelnienie i newralgiczne położenie tych łożysk. 

Zdażyło Ci się wymieniać same łożyska w sterach, albo całe stery z powodu zużycia?

Edytowane przez szary_wolf

U mnie stery Accent Exe taper (a dokładniej same łożyska) padły po jednym sezonie więc nie wiem czy one takie dobre. Teraz szukam samych łożysk ale te co padły nie mają żadnego oznaczenia więc nie ma jak dopasować. Chyba trzeba będzie przejść na Crane Creek, tam każde łożysko ma numer i potem można bez problemu dokupić...

Jak ktoś dba tak się ma, znasz to? Ja nie twierdze że te stery to jakiś cud techniki ale ja przez 2 lata nic z nimi nie miałem, tylko trzeba serwisować i smarować, czyścić a nie w opór brudne.

Godzinę temu, Kruk napisał:

Jak ktoś dba tak się ma, znasz to? Ja nie twierdze że te stery to jakiś cud techniki ale ja przez 2 lata nic z nimi nie miałem, tylko trzeba serwisować i smarować, czyścić a nie w opór brudne.

Racja, zajrzałem do sterów dopiero po sezonie, no i wodą lane było mocno więc pewnie w takich warunkach to ciężko żeby ruda nie przyszła :P
Ale Crane Creek jednak dużo lepiej uszczelnione (wiem bo mam w 2gim rowerze i mam porównanie).

Dowiedziałem się właśnie od producenta że same łożyska da się kupić więc nie spisuje tych sterów na straty. Pozdro 

• Lubię to! 1

Głupia sprawa, ale macie gdzieś instrukcje montażu? Po zlikwidowaniu luzów, opory są straszne. Nie potrafię zgadnąć co robię nie tak.

Wszystko jest nasmarowane, łożyska chyba zakładam dobrze. Macie jakieś pomysły?

Dla pewności, te sfrezowane krawędzi łożysk powinny być skierowane do środka główki ramy, zgadza się?

Edytowane przez panWolodyjowski
1 godzinę temu, panWolodyjowski napisał:

Dla pewności, te sfrezowane krawędzi łożysk powinny być skierowane do środka główki ramy, zgadza się?

Zgadza się 

1 godzinę temu, panWolodyjowski napisał:

Głupia sprawa, ale macie gdzieś instrukcje montażu? Po zlikwidowaniu luzów, opory są straszne. Nie potrafię zgadnąć co robię nie tak.

Założyłeś bieżnie na widelec?

Witam mam pytanie odnośnie tych sterów czy są one sprzedawane kompletne tzn z bieżnia na widelec?

https://allegro.pl/oferta/stery-pol-zintegrowane-accent-hsi-sair-1-1-8-zs44-7514126132?utm_medium=app_share&utm_source=facebook