Skocz do zawartości

Przeróbka na sztywniaka

Kwasny

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego że od młodego jeżdziłem na składakach, ale z czasem miałem górale które po prostu nie miały amortyzacji, mój ostatni rower sparta pickup przerobiony na lekką szose też był sztywny, rok temu kupilem sobie rower na początek tak aby schudnąć i przy tym koszt naprawy był by mały, wszystko ok ale PASKUDNIE mi się jeździ z amortyzatorem, jest to jakis szmelc.. X santour coś tam. Istnieje możliwość wymienienia mojego widelca na sztywny? bez amortyzatora? i tak wiem mógłbym kupić z blokadą ale po co jak kompletnie bym go nie używał później..  Carrera Vengance <- Rower. Koła 27.5 i wprowadzam przeróbki.. bo stwierdzam że jest niewygodny do dłuższych jazd.

Sztywny widelec założyć możesz tylko przypilnuj długości żeby zachować geometrię.

Nooo i zastanów się co chciałbyś zmienić bo rower zbyt cenny nie jest więc może lepiej kupić inny

Godzinę temu, zibi_j1 napisał:

Jasne że istnieje taka opcja. Za kilka stówek możesz kupić nawet karbonowych sztywny widelec.

A karbon jest wytrzymalszy? bo wiesz trochę mam wagi. 

Godzinę temu, SzpiceR napisał:

Sztywny widelec założyć możesz tylko przypilnuj długości żeby zachować geometrię.

Nooo i zastanów się co chciałbyś zmienić bo rower zbyt cenny nie jest więc może lepiej kupić inny

Dopóki nie zbije wagi, nie mam zamiaru kupować nowego roweru

Poszukaj sobie alu Mosso M5 tki, ten widelec nie zmienia drastycznie geometrii (powiedziałbym, że nawet poprawia😁), przy czym trzeba zapłacić za niego na gotowo ok. 400zł (z usługą przycięcia sterówki i nabiciem szyszuni). Karbon jest mniej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne (np. uderzenie w ostrą krawędź na powierzchni gdzie ścianka jest najcieńsza spowoduje pęknięcie, a w alu będzie wgniotka). Są też tańsze alu widły od Forca lub Accenta wszystko znajdziesz w serwisach aukcyjnych.  

• Pomógł 1

Ze przeróbkami na sztywniaka tak jak przedmówcy piszą trzeba zachować geometrie, kiedyś Szaj robił hartail'a na sztywniaku o takim:

CC-F0365.gif

Ponoć bomba, tylko troszkę kosztuje.

Karbon ma jedną cechę którą żaden inny materiał Ci w takiej mierze nie da jak on, pochłanianie drgań. możesz powiedzieć bujda marketingowa, nic bardziej mylnego :D , ja się przesiadłem z pancernego aluminiaka na karbon i czuć że te kocie łby po, których człowiek jeździ, stały się jakieś takie bardziej płaskie, także polecam Ci zainwestować w taki sztywny wideł karbonowy, stracisz amortyzacje ale zyskasz na komfortu i na pewno na wadze :)

Ja do Rockrider a 540 włożyłem widelec mosso m3pro. Tak to wygląda teraz. Polecam

DSC00056.jpg

Zapłaciłem za niego niecałe 350. Rury sterowej nie przycinalem w celu podwyższenia kierownicy o 3cm. 

Edytowane przez elmapeto

Sa gdzies porownania ktory sztywny widelec jest mocniejszy mosso czy force? Mowie o sztuwniaku mtb pod kolo 29" skok amora 100mm
Bylem nastawiony na widelec mosso m3 pro ale nigdzie nie sa dostepne. Zostaje force ale wyglada na delikatniejszy od mosso

Cos nowego sie pojawilo w temacie sztywnych widelcow ? Mosso . force . przerobiony temat force wyglada zbyt delikatnie . mosso m3 pro nie do kupienia choc by byl dobry . m5e za niski ma 460mm

Szukam pod kolo 29" amor 100mm . os 9mm. Musi miec od biezni do osi 475mm jak bedzie mial 485 bedzie super . chce alu lub stal . nie taper  cena do 500zl 

Edytowane przez revolta1
26 minut temu, revolta1 napisał:

No zeby bylo tak jak z amorem to potrzebuje 485 mm i czy te 2-2.5cm to jest problem ?

Ale mówisz o rowerze opartym o ścianę czy w czasie jazdy (minus SAG)?

Pisalem wczesniej ze rower oparty o sciane ma 510mm ( chyba kazdy co ma kolo 29" i amor 100mm ) po odjeciu sagu srednio 25% wychodzi wymiar 485mm . a widelec mosso dostepny akyualnie czyli m5e ma 460mm ( m3 pro nie bedzie juz dostepny w mosso . dzwonilem do nich ) widelec force ma 475mm ale wyglada na delikatny powtarzam wyglada na taki . ja mam 108 kg wagi 

Czy widelec exotic proponowany przez @Kruk jest w wersji 26”, ahead i qr9(nie mam sztywnej osi)  

ewentualnie coś takiego :

264,43 zł  46% zniżki | Brak Logo rower górski widelec węglowy hamulce tarczowe Mtb widelec węgla 26/27. 5/29ER 3K połysk jazda na rowerze rower widelce karbon Mtb widelce
https://s.click.aliexpress.com/e/qwf5dEFq

Edytowane przez grzegmis
Przemyślenia
W dniu 15.03.2019 o 09:58, revolta1 napisał:

Pisalem wczesniej ze rower oparty o sciane ma 510mm ( chyba kazdy co ma kolo 29" i amor 100mm ) po odjeciu sagu srednio 25% wychodzi wymiar 485mm . a widelec mosso dostepny akyualnie czyli m5e ma 460mm ( m3 pro nie bedzie juz dostepny w mosso . dzwonilem do nich ) widelec force ma 475mm ale wyglada na delikatny powtarzam wyglada na taki . ja mam 108 kg wagi 

Używka ale może ci odpowiadać , stalowy  i ma odpowiednią wysokość 

https://www.olx.pl/oferta/widelec-sztywny-kona-p2-stal-reynolds-qr-9-CID767-IDC8pjU.html

Ma jeszcze w ofercie niebieski , oryginalnie siedział w takim rowerze 

https://www.google.com/search?q=kona+unit+2014&tbm=isch&ved=2ahUKEwiEmaLzjr3lAhUIprQKHelPCegQ2-cCegQIABAC&oq=kona+unit+2014&gs_l=mobile-gws-wiz-img.1.0.0i19.136222.140459..141442...0.0..0.138.656.0j5......0....1.........0j0i67j0i30.E_e7jC1weoI&ei=NOi1XYSvFIjM0gXpn6XADg&bih=512&biw=360&client=ms-android-myphone&prmd=isvn#imgrc=5YUzio38K9hxKM

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...