Skocz do zawartości

Rama Accent PEAK 29 TA 12

Mateusz Mazurek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nie ma się co zastanawiać tylko kupować zajebista rama. Sam ją kupie tylko później na razie mam normalnego peaka  29" ale kupię tę ze sztywną osią w późniejszym terminie bo objeżdżam rometa monsun 2 którego w sobotę kupiłem a on ma 2 sztywne osie przód i tył więc nie śpieszę się. Nie będę Ci pisał walorów sztywnej osi bo i tak nie odczujesz pewnie różnicy sam nie odczuwam jakbym był zawodnikiem jak Marek Konwa czy Bartłomiej Wawak to bym odczuł pewnie:) Rama za tą cenę przystępną warta swojej ceny i waga ok:) POzdrawiam:)

Mam już trzecią taką i powiem Ci ,że powinieneś wiedzieć iż lubią one pękać przy sztycy .Jeżdżę na nich bo są tanie i jak pęknie to albo na gwarancję oddaję albo jeśli jest po kupuję drugą i śmigam dalej.

Ważę 85 kg i mam wzrostu 178 , rama rozmiar teraz S wcześniej to był M ,zmienili rozmiarowkę. Sztyca 2.5 cm niżej niż minimalny insert długość sztycy 400 . Wadą tych ram jest według mnie za luźna rura podsiodłowa i dlatego pękają Ale poza tym rama spoko 

Wadą tych ram jest według mnie za luźna rura podsiodłowa i dlatego pękają Ale poza tym rama spoko

Nie tylko tam lubią pękać, już kilka innych miejsc tez widziałem.
Tu z OLX:
a0fda7e064a8a60732afb90c92727354.jpg

Zamówiłem sztyce 400mm, ale zastanawia mnie co piszesz i sprawdzę jak dopasowana jest u mnie rura. Może minimalnie większa średnica sztycy w przypadku luzu będzie potrzebna.

Ja teraz zastanawiam się nad ramą mosso xc 920 pro koszt około 1200 ze sterami można ją obejrzeć na "sklep mosso Polska" fajna geometria ,waga też ok, dostępny tylko rozmiar 17 i jedno malowanie może ona będzie trwalsza bo accent wytrzymuje przy mojej wadze 85 ,góra dwa sezony

Jestem praktycznie zdecydowany na zakup Peaka 29 TA tylko mam dylemat z rozmiarem. Mam 197cm wzrostu i nie wiem czy L czy XL? Problem polega na tym, że w do rozmiaru L są dostępne wszystkie kolory. Niestety XL jest tylko w wersji czerwono czarnej, która najmniej mi się podoba. Pomoże ktoś?? :) Oczywiście kolorem się nie jeździ i jeżeli L miała by być za mała to wezmę czerwoną, ale wygląd maszyny też ważna rzecz:)

Jak dla mnie ta rama ma trochę przestarzałą geometrii. No i też nie wygląda jakoś fajnie - ta górna rurka jakaś taka za okrągła. Aż się prosi o odświeżenie tej ramy. Znalazłem w podobnej cenie nowocześniejszą i ładniejszą wg mnie ramę Cube Reaction z 2017 roku (ok 200 ojro).

Edytowane przez jaro0011

Ja kupiłem tą ramę w rozmiarze L a mam 188 cm wzrostu i dla mnie jest w sam raz. Dopiero co złożyłem rower i zrobiłem nim około 100 km w lekkim terenie, więc jest jeszcze w fazie testów. Znalazłem jednak pewien problem. 

Tu macie mój rower ze strzelającą główką ramy. Nie wiem co jest problemem. Czy to pęknięcie spawów, czy może stery słabej jakości? Stery przeczyszczone i nasmarowane. Jeśli złapię za główkę ramy, to czuć pod palcami te strzały. Jak złapię w innym miejscu, np za rurę podsiodłową to nie czuję nic. Co sądzicie? 

Rama z wadą? Jest praktycznie nowa.... Może mikro pęknięcia ma, bo na zewnątrz wygląda nienagannie. Jedyny sposób na sprawdzenie to wyciągnięcie sterów, włożenie czegoś zamiast rury sterowej, zasymulowanie tego ruchu i sprawdzenie czy dalej strzela. Tylko to mi do głowy przychodzi. 

Choć mam nadzieję za strzelający mostek... 

To że nowy sprzęt nie znaczy że fabrycznych wad nie może mieć, bądźmy realistami :) Ale nie maco straszyć, mocnym światłem przeszukaj główkę ramy i okolice czy nie ma jakiś pęknięć na włos itp. Spróbuj wpierw nasmarować leciutko jarzmo od kierownicy. 

Odkręć kierownice i przesmaruj zarówno mocowanie jak przód mostka. Jak nie pomoże będziemy myśleć.

5 godzin temu, imperMHM napisał:

Tu macie mój rower ze strzelającą główką ramy. Nie wiem co jest problemem. Czy to pęknięcie spawów, czy może stery słabej jakości? Stery przeczyszczone i nasmarowane. Jeśli złapię za główkę ramy, to czuć pod palcami te strzały. Jak złapię w innym miejscu, np za rurę podsiodłową to nie czuję nic. Co sądzicie? 

Obstawiam źle zamontowane stery. Wybić miski, potraktować smarem gniazda i założyć jeszcze raz wszystko. Ewentualnie spróbuj z innymi sterami.

Miałem podobny problem ze sterami Crane Creek w karbonowej ramie - wyjąłem, wyczyściłem, nasmarowałem i po zainstalowaniu od nowa jest cisza :)

Jak to nie pomoże to możliwe że rama...

Edytowane przez jaro0011

Mam nadzieję że to stery, przy montażu misek nie planowałem powierzchni główki, nie miałem czym a serwisy pozamykane przez święta... Spróbuję wymienić stery na maszynowe dobrej jakości w serwisie i poproszę o splanowanie. Może pomoże. Jak nie to stery będą do nowej ramy :)