Skocz do zawartości

Dirt/street/stunt do około 2999 zł.


Sgro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam zacząć przygodę z dirtem. Patrzyłem na wiele rowerów  i ram do dirtjump'u. Interesują mnie rowery używne, poniweważ podczas nauki będę sie pewnie wiele razy wywracał i nie chcę zniszczyć nowego i drogiego roweru.

Ostatnio znalazłem całkiem fajną oferte kupna właśnie takiego roweru:

https://www.olx.pl/oferta/dartmoor-two6player-26-playerdirt-street-stunt-ns-slope-CID767-IDB9Vf9.html#e2d2a7355f

posiada on amortyzator:

RST Space Jump, https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/czesci/amortyzatory_przednie/rst/33991/space_jump_ta_26.

Mam wątpliwości co do ramy i amortyzatora. Nie wiem czy rama aluminiowa wystarzczy czy lepiej wybrać stalową. Co do amortyzatora to nie wiem jaka jest jego jakość. Mam 173 cm wzrostu i 66kg wagi, ale prawdopodobnie jescze urosnę ok 10-15cm, a nie chce wyrosnąć zbyt szybko z tego roweru.

Może ktoś wie jaki rozmiar ramy będzie dla mnie pasował? A może lepiej się zastanowić nad innym rowerem? Mam budżet do max 3000zł (wiem że żadnej rewelacji w tej cenie nie dostanę) , ale to jest taka cena której nie chciałbym przekraczać.

Mam nadzieję że nie powtórzyłem jakiegoś tematu ani nie umieściłem go w złej kategori.

Dzięki z góry wszystkim za odpowiedź i rady!

Odnośnik do komentarza

Aluminiowy 26 player w zupełności wystarczy :)
Jeśli chodzi o 26 playera to S jest takim "standardowym" dirtowym rozmiarem. L jest dla wysokich ludzi (180-190cm) potrzebujących stabilnego roweru.



Problemem jest to, że kupując tego używanego 26 playera nie wiesz co on przeszedł do tej pory i ile ta rama jeszcze wytrzyma, amorek jest do wymiany :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc! Jednak zdecyduje sie na używkę ze względu na mój skromny budżet. A ocenisz moze ten osprzęt, jaki jest zamontowany w tym podlinkowanym rowerze?

Edytowane przez rower26
Zmiana pytania
Odnośnik do komentarza

Witam, zastaniam się nad kupieniem dirta i dwa rowery mają moje oczekiwania. Pierwszy to octane one melt z amortyzatorem RST Dirt, a drugi to NS Zircus z Sr Surtour XCM 30. Czy warto dopłacać do octane one? (reszta części jest prawie taka sama) 

Odnośnik do komentarza

Hej. Poszukuje roweru dirt do 4000zł. Nie musi on tyle kosztować. Chciałbym podkreślić że dopiero chciałbym zacząć ten rodzaj sportu więc nie wiem jaki rower wybrać. Chce mieć jak największą pewność bezpieczeństwa. Mam parę propozycji na które się natknąłem.

- Octane one melt/diesel

- NS Bikes Zircus

- Dartmoor Gamer 26

- Dartmoor Two6Player Evo

I ostatni dosyć drogi i nigdzie nie mogę znaleźć o nim informacji

- Cube Flying Circus

Czy ktoś by mi pomógł z wybraniem pierwszego roweru?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...