Kuba_Kuba

Lemondka do Gianta Toughroad - dobry pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba_Kuba

Cześć.

Rower służy mi głownie do jazdy po asfalcie i drogach kamienistych.

Jako, że chciałbym przemierzać większe ilości kilometrów na moim rowerze pomyślałem, że lemondka to będzie dobre rozwiązanie. Zmiana pozycji no i oczywiście odciążenie rąk, które teraz po 20 km tracą czucie.

Co sądzicie o połączeniu tego roweru z lemondkami? Czy to coś poprawi? No i oczywiście czy nie będzie to źle lub śmiesznie wyglądało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

remigiusz

Lemondka się bardzo przydaje jak trzymasz rower w pokoju, można coś na niej powiesić. Na poważnie, nie patrz jak będzie wyglądać, na długich trasach to super rozwiązanie. Ale leżakowanie na niej podczas jazdy w grupie może być niebezpieczne, chyba że prowadzisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heboket

Po 20km tracisz czucie w rękach?

Coś jest nie tak z bike fittingiem twojego roweru.

Jakie masz gripy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuba_Kuba

Remigiusz, rower faktycznie stoi w pokoju i będzie na czym kask powiesić 😜

Przez znaczną większość jeżdżę sam więc nie powinno być niebezpieczeństwa. Z drugiej strony jak pieszy wejdzie niespodziewanie na ścieżkę będę miał argument, żeby nauczyć go właściwego zachowania w ruchu :D

Heboket, gripy mam standardowe Gianta, widoczne na zdjęciu. W sumie to przesadziłem z tym "traceniem czucia". Aż tak źle nie jest chociaż mrowienie w palcach jest odczuwalne. Na gripy też już czas nadchodzi i niebawem pojawią się jakieś ERGO.

Co do samej lemondki to wiele razy łapałem się na tym, że miałem ochotę położyć łokcie na kierownicy. Jest to dużo bardziej komfortowa pozycja dla mnie. Lubię jeździć na półleżąco.

Czy moglibyście mi również doradzić w kwestii kierownicy? Czy ta ze zdjęcia (author carbon), którą mam zamontowaną byłaby OK do lemondki czy muszę ją zmienić na prostą bądź szosową?

No i przede wszystkim jaką lemondkę kupić? Łaczoną czy lepiej osobną na obie ręce?

IMG_20180408_192018_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
remigiusz

Ja mam taką http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7107595580  słyszałem że jest najcięższa ale najwygodniejsza. Pasuje do cienkich kierownic i starszych szosowych.

Jak byś chciał założyć u siebie szosową kierownicę to koszty by były niebotyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuba_Kuba

Wygląda ok.

Tylko czy w mojej kierownicy mocowanie nie wypadnie akurat w miejscu przewężania się kierownicy?

Nie miałeś problemu z dopasowaniem pozycji gąbek pod siebie? Duży jest zakres zmian?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
remigiusz

Jak pamiętam odległość między zewnętrznymi krawędziami mocowaniami do kierownicy to około 12cm. Te łokietniki mają około 5cm przesuwu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kuba_Kuba

No to regulacja wydaje się spora. 

Muszę zmierzyć swoją kierownicę. Może taka lemondka mi też podpasuje 😀  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi