Skocz do zawartości

Rama BXT MTB 29er Carbon

leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem rower na ramie A ale  z karbonu T1000, na początku też mi się nie podobała linia na główce ramy ale na żywo wygląda zupełnie inaczej, waga podana na aukcji jest nieprawdziwa. rzeczywista waga 19" to 1321gr

IMG_20180912_093351.thumb.jpg.56d92e0d141b23f768a73b2d39b35338.jpg

ja nie brałem ramy B przez

-pressfit 

-prowadzenie linek, które są dość daleko od główki ramy a ja nie chciałem mieć długich wnyków na rowerze :)

-rozmiar sztycy 27.2, ponieważ w ramie A jest 31.6 i szybciej znajdę myk myka reverb pod taki rozmiar

oczywiście urząd celny zażądał 23% VAT i 4,7% cła

IMG_20180912_125136.jpg IMG_20180912_125157.jpg

Edytowane przez quattro
6 godzin temu, leszcz napisał:

Czyli +28% trzeba liczyć na spokojnie... Przy obecnym kursie 1121zł wychodzi. Koło 1500zł można firmową używkę złapać, np. Canyona. Nieco ochłonąłem. Zobaczymy czy idea przetrwa próbę czasu :)

BTW rowerek petarda!

Dzieki też mi się podoba i nawet fajna waga wyszla. VATu i cła raczej nie przeskoczysz. Co do ceny samej ramy to ja kupowałem w 24h promocji i wyszło 825zl więc warto obserwować. Na YT Tuba prezentuje rower na takiej ramie. Tylko tam właściciel dziwnie linkę od tylnej przerzutki poprowadził...

Edytowane przez quattro
W dniu 14.09.2018 o 15:47, Dawid napisał:

Teoretycznie można kupić skręcany pressfit, ale słyszałem, że nie jest to najtańsze rozwiązanie :) Weź też pod uwagę ramy flyxii.

O co chodzi z tym pressfit. Czy obie (A i B) nie są gotowe pod PF30?

W dniu 14.09.2018 o 13:13, quattro napisał:

Złożyłem rower na ramie A ale  z karbonu T1000, na początku też mi się nie podobała linia na główce ramy ale na żywo wygląda zupełnie inaczej, waga podana na aukcji jest nieprawdziwa. rzeczywista waga 19" to 1321gr

IMG_20180912_093351.thumb.jpg.56d92e0d141b23f768a73b2d39b35338.jpg

ja nie brałem ramy B przez

-pressfit 

-prowadzenie linek, które są dość daleko od główki ramy a ja nie chciałem mieć długich wnyków na rowerze :)

-rozmiar sztycy 27.2, ponieważ w ramie A jest 31.6 i szybciej znajdę myk myka reverb pod taki rozmiar

oczywiście urząd celny zażądał 23% VAT i 4,7% cła

IMG_20180912_125136.jpg IMG_20180912_125157.jpg

Minęło trochę czasu więc można napisać rzetelną recenzję. Nie oszczędzałem roweru, ścigałem się w maratonach MBT, rowerem zjeździłem wszystkie fajne miejsca w Polskich i Czeskich górach. Rama w tym czasie pękła dwa razy. Właściwie to odkleiła się od ramy aluminiowa tuleja gdzie wkręca się suport. Od nowości wszystko było ok ale z upływem czasu rama coraz bardziej trzeszczała i pojawiły się w/w problemy. Tak więc zliczając koszty dziś z perspektywy czasu drugi raz chińskiej ramy bym nie kupił. 

• Lubię to! 1

Ten karbon to jest jakaś inna odmiana niż UD albo 3K z którego BXT teraz robi ramy? Jestem zainteresowany jakimś chińczykiem pod 27,5 i szukałem jakiegoś rzetelnego info o ramach BXT bo sporo ludzi sobie chwali, ale widać że jednak są jakościowe wtopy.

z najlepszego, napiszą cokolwiek żeby ludzie się napalili.... siła marketingu :P

kup sobie porządną ramę aluminiową, jak Cię nie stać/szkoda Ci kasy na porządny carbon, lepiej na tym wyjdziesz

Widzisz, problem jest taki że nie ma w czym wybierać pod koło 27,5. Z dostępnych ram karbonowych są Docura Cano i w zasadzie nic więcej. Z alu jedynie Accent Peak.

Ani rama pod moje koło ani pod moje komponenty. Nie chcę budować nowego roweru od zera tylko ewentualnie zmienić ramę i wsadzić w nią to co do tej pory uzbierałem.

Dzięki! Ja jakiś chyba jestem nie teges bo nie umiałem znaleźć tych ram a na OLX sprawdzam systematycznie. Jakich słów kluczy użyłeś przy szukaniu?

musisz pisać ogólnie w jakiejś tam kategorii (unikniesz wtedy w wynikach ram np. w dom/rolnictwo), nie za dużo szczegółów

ludziom nie chce się ich wypisywać albo zapominają, a kategorię wybrać muszą

Edytowane przez raven

No dobra, to coś tam można znaleźć pod 650b z karbonu, oczywiście to są starsze konstrukcje co może niektórym przeszkadzać, ale fajnie że wciąż jest możliwość zakupu nowych ram tego typu. Zobaczymy jak to będzie z moją ramą, bo mam wrażenie że niedługo się skończy i wtedy będzie czas na decyzję co dalej.