Skocz do zawartości

Unibike Crossfire 2018 - Do pracy i gdzie nogi poniosą

pasiasty55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedł czas na zmiany mojego wysłużonego roweru, którego mam 15 lat. Teraz na nim śmiga z powodzeniem narzeczona.

Hamulce v- brake - Deore ; Przerzutka tył - Deore, kaseta 9 rzędowa; Korba, przerzutka przód Deore; piasty Deore; Manetki - Deore; Opony - schwalbe land cruiser, Rama ALU - noname jakiś.

Tyle co o starym.  

Unibike Crossfire zakupiłem na początku sierpnia. Rower służy mi na dojazdy do pracy 7km w jedną stronę. Co drugi, trzeci dzień robię trasy 40-70 km dla fanu. Przede mną jeszcze pierwsza setka ale już niedługo :)  Teraz specyfikacja: 

Rama : 700c - Alu6061-T6 Hydroforming 19''

Widelec - SR Suntour NVX Skok 75mm + blokada hydrauliczna (wgl z tego nie korzystam - sam widelec świetnie się sprawuję) 

Przerzutka przód - Shimano Acera T3000 / Tył - Shimano Alivio M4000 Shadow

Hamulec przód/tył - Shimano Acera M315 Hydrauliczne

Manetki - Shimano Altus M2000 - 9-biegowe

Korby - Shimano Acera T3010

Support - TH/7420ST-S/ Łożyska maszynowe / Podwójne uszczelnienie

Piasty - Shimano TX505

Sztyca - Satori Harmony / Amortyzowany 

Siodło - Selle Royal Shadow - Royal Gel

Opony - W oryginale były Shimano Smart Sam 28x1.6 - poszły na stary rower, Aktualnie założone Bontrager AW2 Hard - Case 700 x 28c - zawijana. 

Wyposażenie ponadpodstawowe - Zabezpieczenie - Abus U-lock Granit Plus 470/ 300mm, Ww opony, Bagażnik, błotniki, Koszyk z siatką zaciąganą od góry, Lampka przód - Prox lupus 3W usb (bardzo dobrze się sprawuję w porównaniu poprzednich Cat-eye), Lampka tył - Prox Aero R, Licznik - Sigma BC 7.16 ATS. 

A tak się prezentuję rowerek ;) 

IMG_20180709_161616.jpg IMG_20180815_114241.jpg Edytowane przez pasiasty55
Źle wstawione zdjęcia.

Jak się sprawuje Crossfire po kolejnych dwóch miesiącach użytkowania? Jakieś nowe odczucia? Jak się jeździ na 28C?

Ja ten rower kupiłem latem, przejechałem ok 600km. Jest moim pierwszym po wielu latach niejeżdżenia. Sprawuje się całkiem nieźle, choć nie mam dobrego punktu odniesienia. Żadnych zmian póki co nie robiłem, ale w perspektywie mam wymianę sztych na zwykłą nieamortyzowaną, widelec na sztywny Mosso M5FCB i pewnie wjadą właśnie węższe opony.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też myślę o wymianie sztychy. Tak sztucznie podbija na nierównościach. A co do opon to super sprawa, lekko się toczą, czuć mega różnice pomiędzy orginalnymi schwalbami. Wiadomo że trzeba bardziej uważać na krawężniki ale jedzie się lżej. Nawet po lesie jak nie ma zbyt grząsko to nieźle się jedzie. Ale trzeba mega uważać jak deszcz spadnie bądź jest mokro. Ostatnio nieprzyjemnego szlifa zaliczyłem . 

Amorek mimo że na sprężynie to u mnie zostanie, jakieś studzienki bądź inne hopki ładnie wybiera. Na rowerze mam zrobione 2000 km i stwierdzam że kupiłbym go ponownie. Zresztą nie wymagam nie wiadomo czego od roweru. Nic tylko czyścić i smarować napęd i do przodu 😉

Mała aktualizacja, wymieniłem przedni widelec na sztywny firmy Force, 475 mm także geometria bez zmian, za to jakieś 2 kg do przodu 😉 Jako oponki na zimę wybrałem bontrager CX0 700x34. 

IMG_20190120_145954.jpg IMG_20190120_145923.jpg

I jak z nowym widelcem? 

Ja ostatnio wsadziłem do swojego roweru mosso M3 pro i jestem zadowolony z tą różnicą, że mam o wiele większe balony. Na wiosnę też chyba coś wąskiego założę,choć nie jestem przekonany z powodu mojej wagi.

Też polowałem na Mosso, ale przed świętami już  nie mieli w sprzedaży, dopiero po nowym roku miały być dostepne. Smiga się  lepiej, jeżdżę w 99% po asfalcie, spora różnica na podjazdach i przyspieszaniu.  Nawet jak wcześniej blokowałem widelec to dziwne trzaski i stuki było słychać na studzienkach, albo czuć było jak się wygina przy hamowaniu. Spodziewałem się że będzie sztywno, ale jest zaskakująco komfortowo przy 6-7 bar w oponach. Na wiosne-lato mam oponki 28c i przy masie 85 kg pompuje 8-9 bar. Różnica w średnich prędkościach wyraźna więc myślę że warto. 

• Lubię to! 1
jadenarowerze.pl

Fajnie wygląda z tym widelcem. Poza oczywistym zyskami podczas jazdy jest to o jeden podzespół mniej do serwisowania. Zwłaszcza przy codziennych całorocznych dojazdach do pracy

Wysłane z telefonu

skrzatekMK

Cześć pasiasty55,

Wiesz może jaki w tym rowerze był/jest adapter do tylnego hamulca? Planuję w swoim Flashu z 2018 zrobić upgrade hamulców i nie wiem jaki dobrać adapter.

Pozdrawiam