[Propozycje] Trenażer do około 999 zł

kaka_55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam SzajBajki

Jak zawsze jesteście pomocni, więc dzisiaj też chciałabym prosić o Waszą pomoc.

Chodzi o zakup trenażera. Obecnie jestem na diecie i muszę min. 3 razy w tygodniu wykonywać jakąś aktywność fizyczną. Wypadło akurat na rower - pokochałam to. Ale wiadomo, pogoda zmienną jest, teraz często pada, a w deszczu nie każdy lubi jeździć. Także stwierdziłam, że muszę zaopatrzyć się w jakiś trenażer, dzięki któremu będę mogła wykonywać aktywność i deszcz nie przeszkodzi mi w tym. Będzie służył mi też podczas zimy.

Rower, który posiadam to MTB, rama 17,5cali, koła 26 cali. Nie mam pojęcia jak to wygląda z trenażerami. Czytałam, że trzeba kupić specjalną oponę. Ale tak się zastanawiam, za każdym razem zdejmować oponę i zakładać tą do trenażera i później znowu zamieniać na normalną? Czy może koło na szybkozamykacz?

Proszę Was o pomoc i rady. Jaki NOWY trenażer, jaka opona (koło)? Max do 600zł.

A i oczywiście odrzucam trenażer rolkowy :D

Z góry dziękuję

Pozdrower ;)

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• kaka_55

8

• Papynsky

7

• Stryjek

7

• Antyszprycha

6

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dokładnie, Qubo jest mniej upierdliwy w obsłudze. Tym bardziej że "można zapomnieć" o wypinaniu roweru aby uniknąć defektu w w postaci wgniecenia na opinie. 

Używam Tacx Boster cenowo mieści się w budżecie.  W mojej opinii jest stosunkowo cichy.  Jeśli nie masz w rowerze  żadnych czujników (kadencja prędkość tętno) to pozostaje ściana ewentua

Dla mnie jest problem wytrzymać na trenażerze dłużej niż godzinę, ale jest to kwestia psychiki.  Jeśli chodzi Zwift'a nie odpowiem tobie, gdyż nie wiem czy przypadkiem nie jest wymagany trenaże

Posted Images

Tacx z serii Blue.
Koło? Najtańsze jakie znajdziesz i opona trenażerowa.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, egzo23 napisał:

Dziękuję za odpowiedź :)

A to kasetę się zdejmuje i przekłada na to drugie koło czy jak to wygląda?

Znalazłam takie, tylko tutaj jest napisane, że pod wolnobieg.

http://allegro.pl/kolo-rowerowe-26-tyl-pod-wolnobieg-obrecz-alumin-i6904719338.html

Przepraszam, ale kompletnie się nie znam na tym ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam drugie koło z taką samą kasetą jak na rowerze i polecam tak zrobić.
Oczywiście do koła kupujesz dętke, oponę trenażerową i kasetę ( raczej o takim zakresie jak na rowerze.)
Podsumowując... Koło ma być na KASETĘ.
Bo rozumiem, że w rowerze masz kasetę...?

Odnośnik do odpowiedzi

Można też zerknąć na koła używane. Byle w dobrym stanie.
Albo narazie kupić trenażer i poczekać do zimy i wtedy dokupić koło.

• Pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

A mam jeszcze takie pytanko. Czytałam trochę w internecie informacji na temat kół, opon do trenażera i tak teraz myślę, czy nie wystarczy kupić tylko opony 26" przeznaczonej do trenażera i na zimę po prostu zmienić z oryginalnej z bieżnikiem na np. tą http://allegro.pl/opona-do-trenazera-tacx-26-x-1-25-cicha-i5615441197.html? Czyli wszystko by zostało, tylko zmieniłabym oponę na kole. Czy to byłoby dobre rozwiązanie?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, kaka_55 napisał:

Czyli wszystko by zostało, tylko zmieniłabym oponę na kole. Czy to byłoby dobre rozwiązanie?

Oczywiście że tak można robić

• Pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

Podłacze się do pytania.

Czy opona do trenazera musi być specjalna?

Sęk w tym, że nie wiem czy dostane taką opone pod niepopularny standard szosowy 26'. Taki jak w tribanie 500 w rozmiarze S i XS.

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że tak. Te specjalne, przeznaczone do trenażerów nie mają bieżnika - są gładkie. Dzięki temu nie wydobywa się głośny dźwięk, jak przy zwykłej oponie. 

Ale może się mylę, jak ktoś coś wie, to niech pisze ?

Odnośnik do odpowiedzi

Są gładkie to fakt ale przy okazji są zrobione z twardej mieszanki gumy co zapewnia jej żywotność.

Zwykła opona slick szybciej zniknie. Ale czy to jedyna różnica?

Odnośnik do odpowiedzi

Opony 26" do trenażera produkuje choćby Vittoria i  te są dostępne m.in. właśnie w Decathlonie.

Zwykły slick będzie się ścierał syfiąc wszystko dookoła.

Edytowane przez Fenthin
Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Puncu napisał:

Podłacze się do pytania.

Czy opona do trenazera musi być specjalna?

Sęk w tym, że nie wiem czy dostane taką opone pod niepopularny standard szosowy 26'. Taki jak w tribanie 500 w rozmiarze S i XS.

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-do-trenazerow-rowerowych/p,opona-do-trenazerow-26x1-25-zwijana-t1395-tacx,11524.html

Tutaj masz oponę na 26 cali do szosy.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...

Czy jest możliwe złożenie trenażera z pomiarem prędkości i możliwością wysyłania wyników do np strava, w cenie do 600 zł?

Jeżeli tak proszę o podpowiedzi, może ktoś z was ma coś takiego poskładane

Odnośnik do odpowiedzi

W zeszłym roku kupiłam na Allegro za niecałe 600 Elite Qubo POwer Mag Smart B+ z czujnikiem prędkości i kadencji na BT (czujnik mierzył obrót rolki w trenażerze). Wyniki  wysyłane były na telefon do programu My eTraining, a ten po zakończonym treningu wysyłał je do Stravy.

Obecnie mam ten sam trenażer, ale pomiaru prędkości i kadencji dokonuję poprzez licznik Garmina i czujnik założony na tylne koło roweru - moim zdaniem taki zestaw jest bardzo uniwersalny.

Czyli można kupić prosty trenażer, a pomiar rozwiązać licznikiem rowerowym, który połączy się ze Stravą lub Endomondo.

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 9 months later...

Witam, 

przeczytałem już trochę tematów i wciąż nie jestem w stanie się zdecydować na żaden z trenażerów.

Jeżdżę amatorsko od kilku lat, nic wielkiego, nie startuję w żadnych zawodach.

Poszukuję trenażera do utrzymania formy lub pokręcenia w deszczowe dni, czasem jest tak że w ciągu tygodnia gdy mam trochę wolnego czasu to leje albo jest już zbyt późno by się gdzieś wybrać i mam dziurę rzędu tygodnia lub czasem nawet więcejm którą chciałbym wypełnić treningiem chociaż na trenażerze. Nie potrzebuję połączenia z komputerem ani nic z tych rzeczy, chce by było w miarę cicho i z szybkim montażem.

Chciałbym by budżet nie przekroczył wyznaczonych 700zł aczkolwiek mógłbym dołożyć 50-100zł jeśli zaszłaby taka potrzeba. 

Z góry dziękuję za pomoc :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 month later...
  • PrzeLuka unfeatured this temat
  • PrzeLuka pinned this temat