Skocz do zawartości

Gearbest


taki_jeden

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś może kupował coś z gearbest ? Widzę że można tam trafić dość ciekawe promocje, jak jest z solidnością tego serwisu ?

Pewnie najlepiej płacić przez paypal bo chyba to daje najlepsze opcje ochrony kupującego czy może nie ma się czego obawiać i zamawiać śmiało ? :D

Odnośnik do komentarza

Zależy czy celnicy w ogóle spojrzą na twoją paczkę. Ogólnie sprawa jest skomplikowana. Ale jeśli będzie coś do zapłaty, to dostaniesz najpierw list od celników, dopiero po zapłaceniu dostaniesz paczkę.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, nctrns napisał:

Zależy czy celnicy w ogóle spojrzą na twoją paczkę. Ogólnie sprawa jest skomplikowana. Ale jeśli będzie coś do zapłaty, to dostaniesz najpierw list od celników, dopiero po zapłaceniu dostaniesz paczkę.

Zależy czym paczka jest wysyłana. Jak zamawiałem kiedyś sporo z USA, to jak paczka szła DHL, to zawsze trafiała na cło i DHL mnie wtedy rozliczało za co też musiałem płacić prowizję. Raz wziąłem od nich dokumenty i sam to robiłem, to byłem cały dzień w plecy...

Za to paczki nadawane ich pocztą przejmuje nasza poczta i cło mnie zawsze omijało. 

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

Magazyny Eu były oznaczone jako gw i jakąś cyfrą. Obecnie chyba cn?

Jeśli paczka będzie szła za Chin to koniecznie przesyłka priolity Line która w 99% omija polskich celników. Najpierw leci do uk z uk kurierem dpd do twoich rąk. Czas to różnie jeden telefon 22 dni leciał drugi 11 dni.

 

A płacić polecam PayPal. Duża dodatkowa ochrona

 

 

 

Znalazłem coś takiego: https://www.lowcychin.pl/gearbest-lista-magazynow/

  • Pomógł 1
Odnośnik do komentarza

a co takiego warto kupić na tym gearbescie? kupilem kiedys chinska lemondke karbonowa  i prosze was.. 

nawet zamontowac srubek nie dalo rado za 4x razem poszly pekniecia.

Pic na wode fotomontaz .Zamontowac srubki z "platisku" ktore nie wytrzymuja a co dopiero na czyms takim jechac...

Odnośnik do komentarza
a co takiego warto kupić na tym gearbescie? kupilem kiedys chinska lemondke karbonowa  i prosze was.. 
nawet zamontowac srubek nie dalo rado za 4x razem poszly pekniecia.
Pic na wode fotomontaz .Zamontowac srubki z "platisku" ktore nie wytrzymuja a co dopiero na czyms takim jechac...
Bardzo dużo rzeczy panie kolego. Przede wszystkim elektronika
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, hanus napisał:

Bardzo dużo rzeczy panie kolego. Przede wszystkim elektronika emoji6.png

Ok elektronika swoją drogą To jasna sprawa -fony tablety gadzety  itp. Ale części typowo rowerowe ?? co np  ? Zalozysz kask z porcelany ?

Edytowane przez buku
Odnośnik do komentarza

@buku  dużo ciekawych akcesoriów. Lampki, liczniki, komputerki rowerowe baryton np, owijki, gripy, sakwy, różnego rodzaju torby rowerowe, zębatki owalne, siodełka, sztyce alu nawet karbonowy, tak samo kierownicę (ja nie mam, ale dużo użytkowników posiada i chwali, trzeba szukać tylko tych sprawdzonych produktów) piasty rowerowe. Nawet i ramy karbonowe ludzie zamawiają i się na nich ścigają... Także wiesz... Ale tutaj była mowa o różnych sklepach nie tylko Gearbest 😉

Edytowane przez hanus
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, buku napisał:

Ok elektronika swoją drogą To jasna sprawa -fony tablety gadzety  itp. Ale części typowo rowerowe ?? co np  ? Zalozysz kask z porcelany ?

Kumpel ma sztyce karbonową kupioną na aliexpresie, drugi sezon na niej jeździ i nie ma problemu.

Ale ja też w gearbest właśnie na elektronikę się czaiłem, różnica jest prawie 300 zł pomiędzy salonem xiaomi a telefonem kupionym na gearebest :)

Odnośnik do komentarza

Kupuję w Chinach mnóstwo rzeczy. Sporo z nich można kupić w Europie pod inną marką. Wiele renomowanych brandów bebechy ma stamtąd ( liczniki, oświetlenie itp). Warto czytac feedbacki i wytrzegać się produktów najatańszych. Warto też po wyborze sprawdzić Allegro bo nieraz okazuje się że to samo kupi się tam taniej lub niewiele drożej, a jest od reki bo z Chin to wiadomo - 30 dni to standard, chyba że wysyłają z europejskiego magazyznu ale to jeszcze rzadkośc.

Edytowane przez Iru
Odnośnik do komentarza

Na allegro często jest to samo, ale z czasem dostawy też długim, bo pomysłowi sprzedawcy de facto nic nie sprzedają, tylko zamawiają na aliexpress w imieniu swoich klientów z allegro. Oczywiście różnica w cenie (która nie jest raczej taka mała) ląduje w kieszeni sprzedawcy z allegro.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo kupującego to możesz bez problemu tam kupować. To nie jest jakaś fake-owa stronka służąca wyłudzaniu kasy. Musisz jednak mieć świadomość, że w przypadku gdy towaru nie ma w magazynach europejskich (i zakup przekroczy odpowiednią kwotę) to zakup będzie gehenną. Zanim odbierzesz towar dostaniesz list z urzędu celnego i będziesz musiał opłacić cło i vat. A tak się dziwnie składa, że w europejskich magazynach rzadko co jest (poza lampkami rowerowymi za parę złotych). To już raczej nie te czasy gdy można było coś zamówić i liczyć że jakimś cudem uniknie się cła. Władze krajów europejskich (w tym naszego) zdążyły się zorientować, że na zakupach typu "wszystko za 3 zł" tracą miliony i coraz odważniej zabierają się i za taką drobnicę. Sam planowałem kupić kiedyś miernik mocy - ceny są dość atrakcyjne w stosunku do tego co widać w naszych sklepach. Jak sobie jednak doliczyłem do tych cen cło i vat i wziąłem pod uwagę ewentualne problemy z reklamacją to dałem sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza
To już raczej nie te czasy gdy można było coś zamówić i liczyć że jakimś cudem uniknie się cła. Władze krajów europejskich (w tym naszego) zdążyły się zorientować, że na zakupach typu "wszystko za 3 zł" tracą miliony i coraz odważniej zabierają się i za taką drobnicę.


Zamówiłem z Chin kilkadziesiąt paczek, w tym kilka na mój belgijski adres, gdzie mieszkałem przez rok. Najdroższa to odkurzacz za jakieś 65€. Nigdy nie załapałem się ani na cło ani na VAT. Nie demonizujmy.
Faktem jest jednak, że zatrzymują duże paczki. Więc miernik mocy raczej przejdzie przez oka sieci, widelec czy rama raczej nie i będzie trzeba wyjaśniać.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza

To, że się nie załapałes niczego nie dowodzi. Od dłuższego czasu są wzmożone kontrole celne, nawet był oficjalny news o wzroście kontroli przy współpracy z PP. Mi regularnie trzepią nawet male paczki z kabelkiem USB za 2USD aby sprawdzic faktyczną zawartość. Jednemu się uda, drugi będzie musiał płacić. Nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza

Są specjalne wysyłki które w 99% omijają kontrolę celną.

Zamawiałem tak telefony i wszystko bez problemu. Wysyłka najpierw leci do uk bądź Holandii, później naklejana jest kolejna etykieta i z tamtego kraju paczuszka leci dpd do twoich rąk. Ostatnio telefon dotarł w 11 dni. Nie tylko roboczych

Ale ryzyko jest, ale cały czas opłacalne. Po za tym serio dużo produktów jest z magazynów Eu, są nieco droższe, ale i tak sporo tańsze jako w naszych sklepach, czy allegro.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sprawa jest prosta: im krótszy czas oczekiwania na przesyłkę tym oczywiście lepiej, druga kwestia to bezpieczeństwo, nigdy nie zamawiam "na siłę" na zagranicznych portalach i aukcjach, zanim się na to zdecydujesz poczytaj dokładnie opinie, tak aby potem nie być rozczarowanym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...