Skocz do zawartości

Shimano RP501


piterrrxd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chce zmienić swoje RP3 rozmiar 45 na cos innego - wydaje mi się, że cholewka jest dla osób z ogromną stopą. W oko wpadł mi model RP501 z zapięciem boa. Wczoraj mierzyłem w sklepie dwa rozmiary - 45 i 46. W 45 czułem się bardzo dobrze, całość była fajnie dopasowana, nie było mi w nich za ciasno jak to miało miejsce w Aeoriftach od Btwina. Jedno ale - na siedząco jeśli chodzi o długość jest ok, kiedy wstałem i stopa  powędrowała trochę do przodu pod naciskiem ciała, czułem lekko prawym paluchem koniec buta. 46 są już za duże, nie czułem się w nich tak dobrze jak w rozmiarze mniejszym. Rzeczywista długość wkładki w 45 to 29cm, moja stopy ok 28,3-28,5cm. Radzicie brać te 45tki? Generalnie powinny też leciutko się "rozejść" po kilku jazdach, choćby i po milimetrze w każdym kierunku?

Edytowane przez piterrrxd
Odnośnik do komentarza

rozejść się mogą trampki ale tutaj - wątpię. Wyściółka w środku mogłaby się ubić ale nagle but nie powiększy się o pół rozmiaru. Ja bym brał pod uwagę to, że stopa podczas wysiłku będzie minimalnie puchnąć, but który był "idealny" na fotelu w sklepie po kilkudzesięciu km może zacząć sprawiać kłopoty

Odnośnik do komentarza

Do sklepu mam godzinę jazdy, więc pewnie lekko opuchnięte były. Może zamówię do domu te dwa rozmiary i pomierzę po powrocie z treningu. Trochę dziwne, że różnica we wkładce to tylko 5mm, a sama cholewka była już spokojnie 1cm dłuższa i szersza. Może jakieś niewymiarowe egzemplarze się trafiły?

Edytowane przez piterrrxd
Odnośnik do komentarza

Zamówiłem sobie do przymierzenia buty Catlike Whisper Road w rozmiarze 45. Ogólnie dobrze się w nich czuję, nie mam uczucia jakbym siedział w szerokich bamboszach jak to ma miejsce w Shimano RP3. Jednak cholewka dziwnie się układa przy zapięciach. Nie czuję w tym miejscu jakiegoś ucisku, ale chyba nie wygląda to normalnie? Może mam za wysokie śródstopie na ten model? Zapięcia nie są mocno zaciśnięte.

IMG_20181016_185407.jpg IMG_20181016_185529.jpg IMG_20181016_185552.jpg IMG_20181016_185611.jpg
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...