anna_karenina

Bardzo porządne zabezpieczenie roweru

Rekomendowane odpowiedzi

anna_karenina

Kochani, poszukuję naprawdę solidnego zabezpieczenia do roweru a w sklepach każdy naciąga jak tylko może. Możecie mi coś doradzić? Z racji na fakt, że chciałabym się poruszać rowerem po mieście, podjechać np. do fryzjera czy urzędu, chcę zostawiać rower na max. godzinę (a to długo). W chwili obecnej mam zapinkę z Decathlona za jakieś 60 zł, ale nie sądzę, by było to coś porządnego. Obecnie boję się zostawiać rower pod sklepem - oczywiście przypięty. Cena nie gra roli. 

Z góry dziękuję za wszystkie porady :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GBike
8 minut temu, anna_karenina napisał:

Kochani, poszukuję naprawdę solidnego zabezpieczenia do roweru a w sklepach każdy naciąga jak tylko może. Możecie mi coś doradzić? Z racji na fakt, że chciałabym się poruszać rowerem po mieście, podjechać np. do fryzjera czy urzędu, chcę zostawiać rower na max. godzinę (a to długo). W chwili obecnej mam zapinkę z Decathlona za jakieś 60 zł, ale nie sądzę, by było to coś porządnego. Obecnie boję się zostawiać rower pod sklepem - oczywiście przypięty. Cena nie gra roli. 

Z góry dziękuję za wszystkie porady :) 

• Pomógł 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piter614

Witam

Generalna zasada nigdy nie przypinać rower za przednie lub tylne koło,nie ma to sensu gdyż obecnie koła są na szybko zamykacze i odpięcie roweru to sekundy.Zawsze zapinam przez ramę

Sam byłem świadkiem jak kobieta w sklepie mówiła że zostawiła rower pod sklepem,niestety zostało tylko przednie koło

Ja  z racji tego że śmigam do pracy używam tego typu zapięcia

https://allegro.pl/zapiecie-kellys-tough-50-black-skladane-i7124947785.html

Jest ono składane nie zajmuje dużo miejsca , jednak czuć że jest ciężkie i do tego jednak nie raz jest źle zapiąć rower z tej racji ,że zapięcie jest sztywne

Edytowane przez piter614
edycja posta
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fenthin

Skoro cena nie gra roli - najdroższy łańcuch lub u-lock z oferty Abus, Kryptonite lub Onguard (kolejność wyłącznie alfabetyczna). Plus ewentualnie dobrej klasy linka do dopięcia przedniego koła czy siodełka. Łańcuchem wygodniej opasa rower i stojak, ale jest ciężki. U-lock może być czasem za krótki lub wąski, ale jego plusem jest niska waga. Nie myśl nawet o żadnych linkach (poza tą dodatkową), "kiełbasach" czy składanych zapięciach.

33 minuty temu, piter614 napisał:

Generalna zasada nigdy nie przypinać rower za przednie lub tylne koło,nie ma to sensu gdyż obecnie koła są na szybko zamykacze i odpięcie roweru to sekundy.Zawsze zapinam przez ramę

Nie przypinać tylko za przednie lub tylne koło. Najlepiej spinać rower ze stojakiem lub innym trwałym elementem przez ramę oraz tylne koło. Plus, jeśli ktoś posiada, dopiąć do tego dodatkową linką przednie koło i ewentualnie pręty siodełka.

Edytowane przez Fenthin
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareq

Najsłabszym ogniwem są nity, które łączą obrotowo poszczególne elementy. Łatwiej je sforsować niż przeciąć gruby łańcuch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mareq

W tym lokalizatorze z alledrogo użycie skrótu GPS jest nadużyciem. W opisie jest, że do pozycjonowania jest użyty sygnał gsm. Znajdź swój rower jak dostaniesz pozycję z dokładnością rzędu 100-200m :) . Poza tym gdzie to ukryć w rowerze, żeby nie rzucało się w oczy?

Ta druga pozycja używa bluetooth, więc lokalizacja jest tylko gdy w pobliżu znajdzie się jakiś użytkownik używający ich systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszcz

Ja się tam nie pieściłem i kupiłem 2,5kg łańcuch w castoramie + kłódka.

4861457184063488.png?k=EThbm5BoorihkbEgN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CoolBreeze
4861457184063488.png?k=EThbm5BoorihkbEgN-B5y76LwaY&key=55ca36663fe8c30ba41e6d0138f17660aeab4fba428a9eb20b34f46d1e04bc00
Z innej beczki: to zéfal no mud na przodzie siedzi?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SzpiceR
7 godzin temu, leszcz napisał:

4861457184063488.png?k=EThbm5BoorihkbEgN

Podejrzewam, że łatwiejsze do sforsowania niż randomowy u-lock czy bordo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IOO
W dniu 24.08.2018 o 18:48, Fenthin napisał:

Skoro cena nie gra roli - najdroższy łańcuch lub u-lock z oferty Abus, Kryptonite lub Onguard

Nie musi być najdroższy, później dopłatą jest za wielkość. Generalnie ma być gruby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skoksowana@

Cześć

Nie chciałem tworzyć nowego tematu bo i po co.
Stałem sie szczęśliwym posiadaczem zapięcia składanego Abus Bordo Big 6000. Zainwestowałem w zapięcie z ramieniem o długości 120cm. Tak żebym nie miał nigdy problemu z zapięciem go do jakiegoś solidnego grubego elementu infrastruktury miejskiej :)
Zapięcie tak jak głosi temat wątku jest bardzo porządne. Troszkę waży bo 1400g ale musi jeśłi ma spełniać swoje funkcje. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca i można go nazwać kompaktowym.
Jest w zestawie uchwyt na niego ale ja i tak zawsze go worze w plecaku.
Zapięcie ma 10 stopień bezpieczeństwa na 15 stopniowej skali Abusa czyli mieści się w Maximum Security Level. Totalnie wystarczający jeśli ma sie rower do 5tys.

abus-bordo.jpg
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj

Mam to samo tylko firmy ONGUARD.

Spełnia swoją powinność,choć zawsze mam duszę na ramieniu jak musze zostawić swój rower :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pinok

Minutka i po rowerze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nctrns

Zasadniczo każde zapięcie można pokonać w minutę, kwestia odpowiedniego narzędzia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CoolBreeze

Poza tym pan w filmie powyżej na pewno zwróciłby na siebie uwagę. Mega przecinak, nie do końca profesjonalna obsługa no i zabawa z zapięciem rowerowym - WTF?
Tutaj powinien świadkom włączyć się znak zapytania. No, ale wiemy jak z tym bywa - Nic nie widziałem, nic nie słyszałem.
Inna sytuacja jak rower zaparkowany gdzieś na uboczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skoksowana@
Napisano (edytowane)

W dniu 18.03.2020 o 13:15, pinok napisał:

Minutka i po rowerze

W tym filmie zajmuje mu to 2 min. I jest taka kwestia ze przy tym zabezpieczieniu widac ze juz długo majstrowali przed filmem co widac po nitach. Zauważ że jeden nit był wyraźnie nawieracny a  inny nit jest zamieniony na śrubę z nakrętką.
Po za tym CoolBreeze ma racje - chodzenie po mieście z takimi nożycami to conajmniej przypał i murowana kontrola. 
Dodatkowo wiadomo że stosując nawet najlepsze zabezpieczenie trzeba przstrzegać innych zasad np. żeby rower przypinać w miejscu ogólno widocznym gdzie człowiek majstrujący przy rowerze przykuwa natychmiastową uwagę przechodniów. 

Edytowane przez skoksowana@

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi