Skocz do zawartości

Kellys Soot 30 - pomoc w doborze rozmiaru


arczo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Chciałbym dokonać zakupu nowego roweru. Zastanawiam się nad rowerem Kellys Soot 30 w rozmiarze M. Byłem w sklepie przymierzyć rower (rozmiar M) ale niestety nie jestem w stanie określić czy było tak jak powinno być. Po prostu mój wcześniejszy rower to coś ala cross/MTB podobnego zakupiony 14 lat temu i nie mam doświadczenia w przymierzaniu roweru.

Mój wzrost 168 cm, przekrok 76 cm

Producent podaje, że dla wzrostu 164-179 powinien być rozmiar S, natomiast dla 174-189 cm rozmiar M.

Geometria ramy Kellys Soot 30

Wrażenia z mierzenia Kellys Soot 30 rozmiar M:

- przy dużym skręcie zawadzałem o koło nogą

- przy położeniu rąk w najniższym chwycie byłem wyciągnięty, po tym sprzedawca dał mi mniejszy rozmiar klasycznej szosy to byłem jeszcze bardziej wyciągnięty w najniższym chwycie.

- nie było jakoś źle, fajnie się jeździło i bardzo lekki rower w porównaniu do tego mojego aktualnego

- przy ułożeniu rąk na górze kierownicy było nawet wygodnie, natomiast ten taki oddalony chwyt jakby ciut zza daleko

 

Może ktoś byłby w stanie mi coś doradzić, na co zwrócić uwagę żeby stwierdzić czy ten rozmiar ramy jest ok? Czy nie ma innej opcji i rozmiar S będzie odpowiedni? Chociaż sprzedawca sugerował że dla tego wzrostu odpowiedni będzie rozmiar M (ale nie mieli innych rozmiarów niż M)

 

Dzięki za jakiekolwiek porady :)

Arek

Odnośnik do komentarza

Masz długi tułów wnioskując po przekroku, mam podobny wzrost (171) i trochę bałbym się Mki ze względu na efektywną długość rury podsiodłowej 552mm podobną miałem w Kross Vento (558mm) i czułem, że jest o 2cm za długa. Myślałbym nad Ska ale poczekaj na pomoc kogoś doświadczonego, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

grzes1ek2, dzięki za odpowiedź. Co do S-ki zastanawiam się czy nie będzie w niej bardziej widoczny problem zahaczania butem o poprzednie koło przy mocnym skręcie? Niestety nie mam możliwości przymierzyć S :( Z tego jak czytam rozmiary w geometrii ramy to S-ka spowoduje, że przy najniższym chwycie będę mniej pochylony a przy najdalszym chwycie bardziej wyprostowany? Dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza

Tak, chodzi głównie o górną poziomą rurę(w kellys oznaczone jako L), często zdarza się że kupujemy zbyt duży rower i pozycja do chwytu kierownicy jest mocno wyciągnięta a jedyne co można wtedy zrobić to skrócić mostek lub przesunąć siodełko w przód co nie jest zbyt dobre dla kolan. Co do zahaczania butem aż tak bym się nie przejmował w rowerze szosowym, zakręty pokonujemy z taką prędkością że jedynie lekko skręcamy kierownicą a resztę robi nasze pochylenie. Nie traktuj mojej opinii jako czegoś pewnego gdyż sam dopiero raczkuje w tym temacie ale staram się pomóc. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc.

Żeby nie zakładać nowego tematu, czy uważacie, że rozmiar 52 modelu Romet Aspre nie będzie za duży dla wzrostu 168cm i przekroku 76cm?

Geometria ramy Romet Aspre

W porównaniu do rozmiaru S roweru Kellys Soot 30, to długość górnej rury jest podobna 536mm (Soot) vs 530mm (Aspre).

Natomiast jest różnica w wysokości ramy 490mm (Soot) vs 520mm (Aspre).

I teraz właśnie czy ta wysokość ramy nie jest za duża w Aspre bo w rozmiarze M Kellys Soota wynosiła ona 515mm więc nawet odrobinę mniej.

Akurat tego Aspre ciężko przymierzyć, ale dobrze myślę, że jeżeli rozmiar kół ten sam a wysokość ramy 5 mm wyższa od tego Kellysa Soot 30 w rozmiarze M, który przymierzałem to będę siedzał wyżej na tym Aspre? Czy na to jeszcze wpływają jakieś inne czynniki?

Odnośnik do komentarza

Dobrze żebyś znał Stack dla Rometa Aspre a najlepiej wysokość przekroku (standover), istnieje szansa że wysokość ramy 520mm będzie nieco za duża co za tym idzie nie będziesz mógł stać przekrokiem nad ramą. Dla przykładu szosa z pionową rurą 520mm, którą zamówiłem ma przekrok 75.5cm, więc miałbyś tylko 0.5cm luzu a to trochę za mało.

sensa.jpg

Edytowane przez grzes1ek2
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...