kamill

ile kosztuje wymiana hamulców na hamulce hydrauliczne?

Rekomendowane odpowiedzi

kamill
Napisano (edytowane)

Cześć rowerzyści, interesuje mnie wymiana hamulców na hydrauliczne  i chciałbym wiedzieć czy opłaca się i ile mnie to wyniesie.

Pozdrawiam

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sziva
1 minutę temu, kamill napisał:

Cześć rowerzyści, interesuje mnie wymiana hamulcy na hydrauliczne  i chciałbym wiedzieć czy opłaca sie i ile mnie to wyniesie.

Pozdrawiam

Jaki masz rower, czy rama i amortyzator są przystosowane do montażu hamulców tarczowych?

Napisz coś więcej, bo moja szklana kula jest w serwisie, a nadworna wróżka poszła na urlop.

• Haha 2
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kamill
Napisano (edytowane)

mój rower to full więcej nie wiem bo już nawet naklejek na nim nie ma, z przodu mam tarcze a z tyłu zaciski, 

albo czy lepiej zainwestować w hamulce trial?

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN

O to ja już przypuszczam co to za rower... ten full.

Z przodu tarcza mechaniczna z tyłu v-brake... Popularne zestawienie z rowerach z "giełd samochodowych", marketów typu Tesco/Carrefour.

Przez hamulce trail to ja rozumiem Magury HS33 -> https://allegro.pl/listing?string=magura hs33&order=m&bmatch=baseline-spo-1-1-0725

Zmiana jest możliwa, aczkolwiek bezsensowna, gdyż te jak i nawet jedne z najtańszych tarczówek hydraulicznych będą droższe od całego Twojego roweru.

Fajnie, że chcesz podłubać, ale nie rób tego w tym "rowerze", zbieraj kasę, odkładaj, pomagaj rodzicom, może Ci dołożą trochę i kup sobie prawdziwy rower w którym takie modyfikacje będą miały sens.

Niestety trafia do nas sporo osób i potem mają pretensje, że odradzamy taką czy inną przeróbkę.

Gra nie jest warta świeczki w przypadku takiego "roweru".

Ten cudzysłów jest tutaj celowy.

2 godziny temu, Sziva napisał:

Jaki masz rower, czy rama i amortyzator są przystosowane do montażu hamulców tarczowych?

Napisz coś więcej, bo moja szklana kula jest w serwisie, a nadworna wróżka poszła na urlop.

No i koła muszą mieć jedno z dwóch mocowań, centerlock lub na sześć śrub.

@lukasz.przechodzen napisał taki fajny poradnik -> https://roweroweporady.pl/hamulce-tarczowe-klocki-tarcze-rodzaje-i-standardy/

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nath_147

Z tyłu pewnie nie ma mocowania na zacisk, a z przodu wymiana to najtanszym wariancie, koszt ok. 75 zł (kompletne shimano br-m315) + ok. 10zł (płyn hamulcowy, 2 strzykawki, wężyk akwarystyczny) - bo po skróceniu przewodu będzie trzeba je odpowietrzyć, + ok. 10 zł przesyłka.

Czy się opłaca? Dużej różnicy pewnie nie odczujesz. Lepiej wyregulować te co masz.

Ps. Gdybyś jednak miał mocowania na zacisk to koszty powyżej razy 2, do tego ok 100-150zl za tylnie koło z piasta z mocowaniem tarczy, ok 25 zł tarcza i 35zl kaseta, ok. 15zł klucz do kaset. Razem ok 360-400zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
SpiderMAN
15 godzin temu, Nath_147 napisał:

Z tyłu pewnie nie ma mocowania na zacisk, a z przodu wymiana to najtanszym wariancie, koszt ok. 75 zł (kompletne shimano br-m315) + ok. 10zł (płyn hamulcowy, 2 strzykawki, wężyk akwarystyczny) - bo po skróceniu przewodu będzie trzeba je odpowietrzyć, + ok. 10 zł przesyłka.

Czy się opłaca? Dużej różnicy pewnie nie odczujesz. Lepiej wyregulować te co masz.

Ps. Gdybyś jednak miał mocowania na zacisk to koszty powyżej razy 2, do tego ok 100-150zl za tylnie koło z piasta z mocowaniem tarczy, ok 25 zł tarcza i 35zl kaseta, ok. 15zł klucz do kaset. Razem ok 360-400zł.

Jaka kaseta?

6 biegów?

Nie ma takich kaset.

Na 99% w tym rowerze jest wolnobieg, piast pod wolnobieg i tarczę nie ma.

Idąc dalej, chcąc wpakować kasetę, dojdzie koszt: łańcucha, manetki, przerzutki tylnej, która te 8 biegów obsłuży, czyli jakieś kolejne 200-240zł

W zasadzie, lepiej sprzedać na olx ten rower i tę kwotę dołożyć i szukać czegoś normalnego na aluminiowej ramie, nie będącego "fullem".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fenthin
Napisano (edytowane)
W dniu 16.08.2018 o 16:41, SpiderMAN napisał:

Jaka kaseta?

6 biegów?

Nie ma takich kaset.

Są. Choć lepiej powiedzieć: były.

Cytat

Na 99% w tym rowerze jest wolnobieg, piast pod wolnobieg i tarczę nie ma.

Też są. Te dostępne nadal.

Co nie zmienia faktu, że przydałby się jakieś choćby zdjęcie tego roweru, by doradzić, czy w ogóle warto jakiekolwiek pieniądze pakować w ten sprzęt. 

Edytowane przez Fenthin
  • Pomógł 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi